صعود پاسداران کوهنورد سبزوار به قله آرارات ترکیه +تصاویر
چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۰۴
۷
 
سه تن از کوهنوردان سبزواری موفق به صعود قله آرارات ترکیه شدند.
 به گزارش "سلام سربدار" مسعود شهرآئینی، محسن اکرامی و مصطفی تقدسی از اعضای گروه کوهنوردی ولایت هستند که با همراهی تیم منتخب نیروی زمینی سپاه و تیم ملی امید جمهوری اسلامی ایران قله ۵۱۳۷ متری آرارات ترکیه را فتح کردند.

صبح سه شنبه همزمان با ورود فاتحان قله آرارات مراسم استقبالی از این کوهنوردان برگزار شد. فرماندهی و نمایندگی ولی فقیه گروه مهندسی ۴۷ سلمان، کوهنوردان و سایر مسئولین در این مراسم از این سه کوهنورد تقدیر به عمل آوردند.

مصطفی تقدسی در این مراسم ضمن تشکر از حمایت‌های فرماندهی گروه ۴۷ سلمان گفت: خدا را شکر می‌کنم که با وجود شرایط بسیار دشوار موقف به صعود زمستانی قله آرارات شدیم. این صعود به مناسبت پاسداشت پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن آغاز و روز جمعه ۲۴ بهمن ماه حدود ساعت ۱۲ به وقت محلی موفق به فتح قله آرارات شدیم.

وی همچنین در گفتگو با خبرنگار ما افزود: قله آرارات که در مداری شمالی تر از قله دماوند قرار دارد به خاطر منفرد (تک قله) بودن، شرایط بسیار سخت آب و هوایی و باد و برف بسیار زیادی دارد و یکی از قللی است که صعود آن در زمستان بسیار مشکل است. صبح ۲۲ بهمن ماه صعود شروع شد و در ارتفاع ۳۱۵۰ متر به اجرای کمپینگ اول پرداختیم. صبح پنجشنبه به سمت قله حمله ور شدیم و توانستیم در ارتفاع ۴۲۰۰ متر کمپینگ دوم را اجرا کنیم. صبح جمعه ۲۴ بهمن به همراه تیم منتخب نیروی زمینی سپاه و تیم ملی امید برای فتح نهایی به سوی قله حمله ور شدیم و حدود ساعت ۱۲ ظهر به وقت محلی توانستیم قله ۵۱۳۷ متری آرارات را فتح کنیم. نهایتاً با تحمل دمای منفی ۳۵ درجه، سه روز شب مانی در چادر، چهار روز کوهنوردی و گذر از دو یخچال عظیم به مقر اصلی برگشتیم.
 
Share/Save/Bookmark


مهدی عابدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۱-۲۹ ۲۰:۲۱:۱۸
آقای شهرآئینی، فردی هستند که همه سربازها در تیپ 47 دوستش دارند..!خدا بر عزتش بی افزاید... (30349)
 
1012
۱۳۹۳-۱۱-۳۰ ۱۷:۴۴:۱۵
راست ميگه
حرف نداره اقاي شهرائيني
كاشكي بقيه هم از ايشون ياد مي گرفتند (30359)
 
امیرحسین
۱۳۹۳-۱۱-۲۹ ۲۰:۳۹:۲۱
ایول دمشوت گرم (30350)
 
مجتبی
۱۳۹۳-۱۱-۳۰ ۱۳:۳۹:۰۱
کار بزرگی انجام دادند،واقعا دست مریزاد.
با این وجود کوهنوردی هنوز غریب است در سبزوار. (30354)
 
دوست
۱۳۹۳-۱۱-۳۰ ۲۲:۳۰:۱۸
خسته نباشید برادارها
دمت تون گرم خدا قوت
ایشاله پایدار باشید.... (30368)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۱ ۲۲:۲۲:۱۲
درود بر اقا مسعود.شخصی که واقعا ولایتمدار ست. (30414)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۸:۰۹:۵۱
تشكر وسپاس (32003)