امام جمعه سبزوار در دیدار با فعالان جبهه فرهنگی:
برخی ارگان‌های فرهنگی یک درصد مجموعه‌های انقلابی کارایی ندارند/ دستگاه‌های فرهنگی سبزوار با هدف مبارزه با دشمن هماهنگ شوند
دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۳
 
امام جمعه سبزوار گفت: بودجه های هنگفت را جای دیگری می برد ولی کار را دیگری انجام می دهد و آن هایی که با کمترین بودجه و امکانات زحمت ها را متقبل می شوند کسان دیگری هستند.
برخی ارگان‌های فرهنگی یک درصد مجموعه‌های انقلابی کارایی ندارند/ دستگاه‌های فرهنگی سبزوار با هدف مبارزه با دشمن هماهنگ شوند
 
به گزارش سلام سربدار، شب گذشته (12 دی) در اولین نشست برخی از فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی سبزوار با حجت الاسلام مقیسه امام جمعه شهرستان، مستند "خیرالنساء" از آثار برگزیده هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار در دفتر ایشان اکران شد.

امام جمعه سبزوار در ادامه نشست ضمن تقدیر از عوامل سازنده این مستند، خطاب به فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی سبزوار گفت: این دفتر متعلق به خود شما است. وجود جمع شما و امثال شما عزیزان معتقد به ولایت فقیه و حاضر در جبهه فرهنگی که مقابله می کنند با کسانی که می خواهند به اساس نظام و انقلاب اسلامی و ولایت فقیه و مکتب تشییع آسیب وارد کنند مایه دلگرمی برای رهبری، معتقدین به نظام و خانواده شهدا است.

حجت الاسلام مقیسه با بیان این که الان جبهه ای خطرناک تر از دفاع مقدس تشکیل شده است اظهار داشت: اگر جنگ نظامی در مقطع زمانی و جغرافیای خاصی اتفاق افتاد، میدان جنگ نرم به درون منازل و بازار و دانشگاه ها و مدارس و کوچه و خیابان کشیده شده است و لذا این جنگ جنگ بسیار سخت و کار مشکلی است.

وی ضمن انتقاد از متعدد بودن مراکز مسئولین فرهنگی گفت: یکی از آسیب هایی که سالیان سال گریبانگیر نظام هست متعدد بودن مراکز مسئولین فرهنگی است. سازمان تبلیغات یک کاری می کند، دفتر تبلیغات یک کاری، سازمان فرهنگ و ارتباطات، ارشاد و مجموعه فرهنگی شهرداری و قسمت ها و سازمان های مختلف دیگری هم هست. اگر ما بتوانیم در سبزوار از این مجموعه ها به صورت هماهنگ در مسیر هدف مبارزه با دشمن استفاده کنیم و این ها با هم متصل و هماهنگ شوند و یکدیگر را کمک کنند خیلی کار به پیش می رود.

امام جمعه سبزوار خطاب به فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی سبزوار بیان داشت: کار شما بسیار عالی و خوب است؛ اما به همراهی و کمک سایر ارگان ها نیاز دارید. چه بسا آن ها به مراتب بودجه شان از شما بیشتر است ولی کارایی شان ممکن است یک درصد شماها باشد و آن کارایی لازمی که برای انقلاب باشد را نداشته باشند. بودجه های هنگفت را جای دیگری می برد ولی کار را دیگری انجام می دهد و آن هایی که با کمترین بودجه و امکانات زحمت ها را متقبل می شوند کسان دیگری هستند و این کار غلطی است و آسیب است.

وی با طرح این نکته که اگر بخواهیم در جبهه جنگ نرم به پیش برویم باید منسجم باشیم و هم پشتوانه اقتصادی داشته باشیم و هم متفکرین و برنامه ریزان و استعدادهای خوب داشته باشیم، گفت: بالاخره همه در یک سطح از درک و استعداد نیستند. سلیقه ها متفاوت و ایمان ها و انقلابی بودن ها و ظرفیت ها درجات دارد. باید مجموعه کسانی که معتقد به انقلاب، نظام اسلامی، ولایت فقیه و ارزش ها هستیم به رغم درجات مختلف با هم باشیم و کسانی را هم که در درجات پایین تر هستند را زود دفع نکنیم و همانطور که رهبری فرمودند سعی کنیم جذب حداکثری و دفع حداقلی داشته باشیم و تا جایی که ممکن است پا به پای کسانی که معتقد به نظام و انقلاب و ولایت فقیه هستند حرکت کنیم؛ حتی اگر کسانی آن مقدار فداکاری که نیاز است و انتظار هست را نداشته باشند آنها را زود دفع و متهم به ضد انقلاب و ضد ولایت فقیه نکنیم.

وی در ادامه افزود: درصد زیادی از این گونه افراد را با حلم و بردباری و اخلاق حسنه می شود جذب کرد. باید سعی کنیم با برخوردهای منطقی این افراد را جذب کنیم.

حجت الاسلام مقسه در پایان با بیان این که به مقداری که در توانم هست مسلما خوشحال می شوم که ببینم جلو آسیب های دشمن در مراکز مختلف با فعالیت امثال شما ها و کمک ماها گرفته شود، گفت: اگر دیدید جایی بنده عقب افتادم یا آن توقعی که از بنده می رود انجام ندادم، بیایید و به خودم بگویید. انتقاد لازم است و ممکن است در برخی موارد غافل یا کم اطلاع باشیم و در هر صورت بشریم و معصوم نیستیم و لذا خوب است همدیگر را با تذکرهای دوستانه و برادران تکمیل کنیم.
 
 
Share/Save/Bookmark


مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۵:۴۱:۴۹
بچه ها چشمتون روشن . یعنی توی خواب هم می دیدید که چنین جمعی اینجا این برنامه رو اجرا کنید و این حرف ها رو بشنوید . ؟!!
خدایا این اتفاق مبارک را مدام دار (43448)