کد مطلب: 10540
 
سالـن ورزشی شهید مشکانی در معرض تخریب
شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۵۶
۱
 
رئیس اداره ورزش و جوانان سبزوار گفت: ۹۰ درصد فضای ورزشی سالن شهید مشکانی فرسوده و در معرض تخریب است.
مجید نصر اله زاده اظهار داشت: این سالن ورزشی از معضلات مهم شهرستان است که دامنگیر ورزش شده است این ساختمان دارای ۳۷ سال سابقه است که ۷ هزار نفر از ورزشکاران خانم و آقا در رشته های مختلف والیبال، بسکتبال، بدمینتون، آمادگی جسمانی و گلبال از آن استفاده می کنند.

وی اعتبارات پیش بینی شده اداره ورزش و جوانان را مبلغ ۵۰ میلیون تومان بیان کرد و گفت: متاسفانه اکثر سالن های ورزشی سبزوار فرسوده است با این اعتبار تنها یک درصد از مشکلات ورزشی شهرستان حل خواهد شد.

نصر اله زاده اظهار کرد: به لحاظ حساسیت فوق العاده سالن شهید مشکانی معاون برنامه ریزی فرماندار بازدیدی از این مکان داشتند با توجه به اینکه از مبلغ پیش بینی شده فقط ۲۰ میلیون تومان برای بهسازی این سالن در نظر گرفته شده مقرر است علاوه بر این مساعدت های لازم برای رفع مشکل این سالن ورزشی نیز صورت گیرد.

شش ماه گذشت، شهرداری جوابی به اداره ورزش اعلام نکرده است

رئیس اداره ورزش و جوانان سبزوار در مورد بحث تهاتر اداره ورزش نیز بیان کرد: تاکنون دو نامه طی ۶ ماه گذشته به شهرداری در مورد معرفی زمین یا ساختمان در خصوص جابه جایی ساختمان اداره ورزش ارسال شده قرار شد دکتر طالبی جواب نامه ها را در اسرع وقت اعلام کند که هنوز جوابی دریافت نکرده ایم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما آیا این اداره در قبال جابه جایی ساختمان خود از شهرداری طلب وجه نقدی دارد افزود: خیر، در بحث تهاتر موضوع پولی و مالی مطرح نیست در این خصوص جلسه اي با فرماندار، شهردار برگزار شد بنده به عنوان نماینده اداره کل ورزش و جوانان در شهرستان اعلام کردم در قبال ساختمان فعلی اداره شهرداری زمین یا ساختمان معرفی کند که دکتر طالبی ابراز تمايل كرد.

نصر اله زاده گفت: مکاتباتی در این مورد انجام شد از آخرین جلسه ای که برپا شد چندین ماه می گذرد اما شهرداری هنوز جواب کتبی به اداره ورزش ارسال نکرده است.

سرانه ۷ سانتی متری فضای ورزشی و فعالیت ۱۰ هیات ورزشی در سبزوار

اين مقام مسئول با اشاره بر پايين بودن سرانه ورزشي در سبزوار گفت: طبق استاندارد کشوری سرانه هر فضای ورزشی برای هر نفر۲۰/۱ الی ۵۰/۱ است که هم اکنون این سرانه برای هر نفر در شهرستان ۷/۰ متر است.

وی ادامه داد: در بحث سرانه ي ورزشي با اینکه از حد نرمال برخوردار نیستيم ولي تمام اينها باعث نمي شود که بگوييم فعالیت تعطیل است، خوشبختانه نسبت به ديد مطلوب مسئولان جا براي فعاليت های ورزشی در شهرستان باز است.

رئیس اداره ورزش و جوانان سبزوار خاطر نشان کرد: با توجه به استقبال مسئولین و ورزشکاران براي نخستین بار دو تيم كبدي ساحلي از سبزوار براي ليگ برتر باشگاهي كشوري در بجنورد شركت و به مرحله ي دوم مسابقات راه پيدا كردند پیگیر هستیم تا شهرستان ميزباني مسابقات را بدست گیرد.

اين مقام مسئول ادامه داد: ورزش در اولويت نيست ، مقوله بسیار مهمی است ولي با توجه به حساسيت ها و سياست هاي دولت بايد علي رغم كمبود اعتبارات از نهايت امكاناتی كه در دسترس ماست جهت به حركت در آوردن چرخ ورزش چه در بعد همگاني چه در بعد هاي ديگر حتي در بحث بازي هاي بومي ، محلي استفاده كنيم .

نصر اله زاده در مورد وضعيت ورزش همگاني نیز گفت: سبزوار دارای ۱۰ هيئت شامل ورزش كارگران ، دانش آموزي ، دانشجويي ، انجمن هيئت هاي ورزشي است كه به طور ميانگين روزانه دو فعاليت ورزشي در شهرستان انجام مي شود.

وي افزود : همچنين در ماه مبارك رمضان مسابقات فوتسال جام رمضان ، بسكتبال خياباني ، كشتي ، هندبال ، واليبال ـ شطرنج ، كبدي و پارليفتين را داشتيم كه سعي كرديم بيش تر در پاركها و محلات جهت تشويق خانواده ها و فرزندان انجام شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : سبزوار نیوز


۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۰۸:۲۶:۵۴
مسول محترم سلام سربدار چرا نظرات را نمی گذارید (35875)