کد مطلب: 12683
 
حاشیه ای بر مراسم خیرین کتابخانه ساز
چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۴
 
دوشنبه این هفته به همت انجمن خیرین کتابخانه ساز، مراسمی در تالار بیهقی برگزار شد. نفس عمل دوستان قابل تقدیر است. این که چند خیر پیدا شوند و دغدغة کتاب داشته باشند اما چند نکته در مراسم دیروز بود که سنخیتی با کتاب و کتابخوانی نداشت.

مراسم دیروز به شدت دولتی زده بود! انتخاب سخنرانان سنخیتی با مراسم نداشت. باید مشخص شده باشد که فرهنگ امری دولت ساز نبوده و نیست؛ که اگر بود با یک بخشنامه فرهنگ ما اصلاح می شد! آیا زیباتر نبود اگر چند نوجوان کتابخوان که فقط و فقط عضو کتابخانه ی عمومی هستند را به عنوان سخنران دعوت می کردند؟ شاید خنده دار باشد و مخاطب بگوید که نوجوان را چه به صحبت کردن در جمع عمومی؟! اما باید گفت که مسئول دولتی را چه به سخنرانی در چنین جمعی! چیزی که برای مسئولین زیاد است، تریبون و گوش مفت است! برگزارکنندگان مراسم می توانستند با انتخاب سخنرانانی مردمی، اجر کار خود را زائل نکنند.

نکته دوم مجری مراسم است! مجری ها نقش خیلی مهمی دارند. مثلا مجری مراسم جام جهانی ظاهرش سانسور می شود. بعضی مجری ها هم هستند که بعضی کلماتشان باید سانسور شود! مثلاً استفاده مجری مراسم دیروز از کلمه «محبوب» برای یک مقام دولتی، واقعاً شایستة دریافت شلغم طلایی است و باید سانسور شود! البته حضار هم در این جور موارد می توانند یک صدا فریاد بزنند: «مجری عزیزم! دقت کن»

نکته بعدی فرمایش رییس اداره ارشاد بود که به مجری گوشزد کرد که سبزوار جزو نامزدهای پایتختی کتاب انتخاب شده است. ما هم این نامزدی را تبریک می گوییم. ان شا الله مراسم عروسی و ماه عسل! حتما باید دلخوش باشیم به این نامزدی و به تدابیر آقایان احسنت بگوییم. ایضا یک دست و جیغ و هورا هم رویش!
Share/Save/Bookmark