کد مطلب: 11396
 
پارسی پور: ۹۰ درصد گزارشات تخلفات انتخاباتی سبزوار در حد ادعا بود
شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۵
۲
 
رئیس هیئت بازرسی حوزه انتخابیه سبزوار گفت: ۹۰ درصد گزارشات ارسالی پیرامون تخلف انتخاباتی کلی و بیشتر در حد یک ادعا بود.
به گزارش یلام سربدار، حسن پارسی پور در گفت و گو با مهر اظهار کرد: روز گذشته با همکاری مردم و هیئت های اجرائی و نظارتی انتخابات سالم و پرشوری را در دیار سربداران شاهد بودیم و مردم این خطه از کشور با حضور خود در پای صندوق های اخذ رای پشتیبانی خود را بار دیگر از نظام جمهوری اسلامی اعلام کردند.

وی افزود: به لحاظ گستردگی و تعدد شعب اخذ رای در حوزه انتخابیه سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن ازدحام جمعیت این شائبه را ایجاد می کرد که خرید و فروش رای در برخی نقاط در حال انجام است.

پارسی پور افزود:به صراحت اعلام می کنم با توجه به حضور بازرسان و ناظرین شورای نگهبان، نماینده فرماندار و نیروهای نظامی و انتظامی در داخل شعب و حتی در محدوده آن هیچ اتفاق خاصی در این مورد مشاهده نشد.

وی ادامه داد: در روند انتخابات موارد متعددی از تخلفات انتخاباتی در برخی محدوده های حاشیه شهر به هیئت بازرسی گزارش می شد که با ورود فرماندار و شورای تامین و مورد توجه قرار دادن این موضوع، این گزارشات بیشتر در حد یک ادعا عنوان می شد تا واقعیت.

رئیس هیئت بازرسی انتخابات سبزوار تاکید کرد: استقرار دو هزار نفر نیروی نظامی و انتظامی در محل شعب حوزه انتخابیه و رصد کامل حوزه انتخابیه انجام هر گونه عمل غیر قانونی را برای سوء استفاده کنندگان سلب کرد.

وی افزود: البته راه اندازی سامانه سهبا اقدام بسیار جالب از طرف وزارت کشور بود که در بخش بازرسی به کار گرفته شد و مردم شکایات خود را از طریق این سامانه به استانداری و وزارت کشور ارسال می کردند و از این طریق تخلفات به هیئت بازرسی سبزوار گزارش می شد.

پارسی پور با بیان اینکه ۹۰ درصد گزارشات در حد ادعا بوده است ادامه داد: تجمع افراد در محدوده شعب و به ویژه رقابت تنگاتنگی که بین نامزدهای انتخاباتی بود تصور بروز هر گونه تخلف انتخاباتی را در حوزه فراهم می کرد که با همکاری مجموعه بازرسین و شورای نگهبان این موارد رفع شد.

وی اظهار کرد: در روند برگزاری انتخابات شرایط به شدت تحت کنترل بود هر چند بر خی کاندیداها و یا طرفداران آن ها با حضور در مبادی وروردی و خروجی سعی در تبلیغ داشتند اما به محض مشاهده توسط تیم بازرسی از این تخلفات جلوگیری شد و در مجموع اینگونه موارد تخلف محسوب نمی شود.
Share/Save/Bookmark


۱۳۹۴-۱۲-۰۸ ۱۷:۳۷:۰۴
بله در حد ادعا بوده!
ما که باور کردیم! (41093)
 
00000
۱۳۹۴-۱۲-۰۹ ۲۰:۰۶:۵۴
ما هم كه كوريم هيچي نمي بينيم . فك كنم اما رو چپه گفتن . اتفاقا 90 درصدش واقعيت داشته (41164)