کد مطلب: 10135
 
"تحریمیم میفهمی؟"؛ گلایـه طنـز کـاربـران فضـای مجازی از ربط دادن همه چیز به تحریم +تصاویر
پنجشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۸
۸
 
روحانی در طی اظهاراتی که تعجب همگان را برانگیخت، گفت: «تحریم‌های ظالمانه باید از بین برود تا سرمایه بیاید و مشکل محیط زیست، اشتغال، صنعت و آب خوردن مردم حل شود، منابع آبی زیاد شده و بانک‌ها احیا شوند».
رئیس جمهور این هفته در مراسم دهمین دوره جایزه محیط زیست، طی سخنانی عجیب همه مشکلات کشور از جمله مشکل آب خوردن را هم به مذاکرات گره زد و طی اظهاراتی که تعجب همگان را برانگیخت، گفت: «تحریم‌های ظالمانه باید از بین برود تا سرمایه بیاید و مشکل محیط زیست، اشتغال، صنعت و آب خوردن مردم حل شود، منابع آبی زیاد شده و بانک‌ها احیا شوند».

 

 

این اظهارات روحانی با واکنش رسانه و روزنامه‌های‌ کشور روبرو شد، به طوری که تیتر اصلی خود را به این بخش از سخنرانی رئیس جمهور اختصاص دادند.

 

برخی به انتقاد از این سخنان پرداختند و برخی دیگر مطابق معمول به حمایت از اظهارات فوق با هدف خاص سیاسی خود دست زده بودند.

 

با گذشت چند روز از این اظهارات شبکه های اجتماعی و فضای مجازی نیز پر شده است از واکنش های جالب در قالب طنزبه این سخنان.

 

تصاویری که هر چند در نگاه اول درون مایه طنز دارد اما با کمی دقت می شود به واقعیت تلخی در پس پرده آن پی برد.

 

واقعیت تلخی که نشان از ضعف دولتمردان تدبیر و امید در حل مشکلات کشور با تکیه به توان و ظرفیت درونی دارد.

 

واقعیتی که نشان از عدم اعتقاد دولت به سخنان رهبر و امید به بیرون مرزها دارد. سخنانی که نه یک بار و بلکه چندین و چند بار به تکیه بر ظرفیت درونی کشور تاکید می کند و اما...

 

تصاویر زیر گوشه ای از این واقعیات  و پیامی که کاربران در قالب آن برای دولتمردان دارد را نشان می دهد.اینکه تدبیرمردان امیدوار کشور به آن سوی مرزها کی با تدبیر خود پیام این تصاویر را درک می کنند ،مساله ای است که باید دید کی به انجام می رسد؟

 

مطمئناً با اندکی جستجو با کلید واژه "تحریمیم می فهمی؟"  یا هشتگ #تحریمیم_میفهمی ، می شود به تصاویر بیشتری دسترسی پیدا کرد.

 

 

تحریمیم می فهمی حسن روحانی

تحریمیم می فهمی

 

تحریمیم می فهمی حسن روحانی

 

تحریمیم می فهمی

 

تحریمیم می فهمی

 

تحریمیم می فهمی حسن روحانی

 

تحریمیم می فهمی

 

تحریمیم می فهمی

 

 تحریمیم می فهمی

 

تحریمیم می فهمی حسن روحانی

 

تحریمیم می فهمی

تحریمیم می فهمی

 

 تحریمیم می فهمی

 

تحریمیم می فهمی

تحریمیم می فهمی

 

تحریمیم می فهمی لاریجانی

 

تحریمیم می فهمی حسن روحانی

 

تحریمیم می فهمی

 

تحریمیم می فهمی

 

تحریمیم می فهمی

 

تحریمیم می فهمی  ابتکار

قایق معصومه ابتکار روز سه شنبه این هفته در تالار هورالعظیم خوزستان چپ کرد!

 

تحریمیم می فهمی حسن روحانی

 

تحریمیم می فهمی حسن روحانی اوباما

 

تحریمیم می فهمی

کاریکاتور تحریمیم می فهمی

Share/Save/Bookmark
مرجع : قاصد نیوز


1234
۱۳۹۴-۰۳-۲۱ ۱۰:۳۵:۴۳
ای دهنت سرویس ..با با دمت گرم (33789)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۱ ۱۰:۳۹:۵۷
معلومه که واقعاً نفهمیدی که تحریمیم همون کاغذ پاره های آق محموده دیگه بفهم (33790)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۲ ۱۲:۲۳:۳۷
مگه روحانی بعد توافق ژنو نگفت دیوار تحریمها شکسته شده؟؟!!!

پس چی شد
دو سااله دروغ داره تحویل مردم می ده

من که پشیمونم (33807)
 
عمار
۱۳۹۴-۰۳-۲۱ ۱۲:۰۹:۰۴
خیلی جالبه که یک روز خودشون و آقازاده هاشون میرن آمریکاو انگلیس التماس میکنن که تحریمها رو زیادتر کنین تا دولت سقوط کنه یک روزی هم میرن التماس میکنند که تحریمها رو بردارین که دولتمون داره سقوط میکنه.....
خوبه والا..... (33798)
 
سید ابوالقاسم جلیلی
۱۳۹۴-۰۳-۲۲ ۱۹:۰۴:۰۸
سالها دل طلب جام جم از ما میکرد انچه خود داشت زبیگانه تمنا میکرد .
این یعنی اوج تدبیر وامید که برای هر مسئله ای که پیش می آید چشم مان به بیگانگان باشد مگه خودمان چلاقیم یعنی 80 میلیون تفکر وتعقل و توانایی علمی وعملی هیچند که همه امید روحانی به دشمنان ماست . ممد نیستی ببینی خرم شهرت را به دست آمریکا حسن میخواهد آزاد کند > کجایی چمران ، کجایی بابایی ، کجایید داوران و همت و... کاش شما میماندید واین ناتوانها .... (33815)
 
محمد مهدی
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۱۶:۵۷:۴۴
یه مشت عقده ای جمع شدید اینجا فقط دیگرون را مسخره و مضحکه خودتون کنید، گردنتون هم کلفته دیگه، مگه میشه سایتای شما را فیلتر کرد. حال اگر یه نفر از یکی از روئسای شما انتقاد کنه تا هزار ضربه شلاقش نزنید ول کن نیستید، اما اخوی بدون دوران شما دیگه به سر اومده. زهی خیال باطل که ریاست جمهوری و مجلس بار دیگه دست شما تندروهای افراطی بیفته. شما خود داعش مدل ایرانیش هستید! آقا امام زمان خودشون شر امثال شما را از این مملکت دور نگه میداره انشالا. (33828)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۴ ۰۹:۴۵:۰۱
ماشالا ادب مرد به ز دولت اوست (33840)
 
محمد مهدی
۱۳۹۴-۰۳-۲۴ ۱۵:۳۱:۰۲
ماشالا به خودت اخوی،
اول اینکه به کسی بی احترامی نشد،
دوم این که یه سوزن به خودت بزن برادر یه جوال دوز به دیگران، قرآن بارها در مورد مسخره کردن و استهزاء دیگران هشدار داده و با ملامت سخن گفته، ماشالا شما و رفقاتون که همه جوره خودتون را کامل می دونید، خیلی بیشتر از من باید این آیات را دیده و خونده باشید.
در هر حال، همون طور که طی نظر قبلی هم گفتم، اگر رئیس جمهور قبلی سر کار بود و این چنین انتقادهایی از ایشون میشد بی شک سایت فیلتر میشد و تعطیل!
گرچه به شخصه موافق این آقای روحانی نیستم، و متاسفانه عملکرد ایشون در سیاست داخلی واقعا خوب نبوده، اما در این مورد سیاست خارجی خوب عمل کردند. رهبری هم بارها و بارها حمایت کردند از تیم مذاکره کننده، ولی گویا دوستان کاریکاتوریست خیلی بیشتر از رهبری دلسوز مملکت هستند و چیزایی می بینند که ایشون نمی بینند!!!
شکر که رهبری هستند و جلوی افراط را می گیرند، چه اصلاح طلب چه اصولگرا... خدا را شکر (33854)