کد مطلب: 12115
 
100 هزار مسافر درون شهری روزانه در سبزوار جابه جا می شوند
سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۴
 
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری سبزوار گفت: روزانه افزون بر ۱۰۰ هزار مسافر درون شهری در سطح این شهر با استفاده از ۲ هزار و ۶۲ دستگاه تاکسی جا به جا می شوند.


بهزاد ریواده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هزار و ۱۷۸ دستگاه انواع تاکسیهای سواری با کاربریهای خطی، گردشی، بی سیم، پایانه و فرودگاه در سزوار مشغول ارائه خدمات هستند.

وی ادامه داد: همچنین تعداد ۸۸۴ دستگاه انواع خودروهای سواری در آژانس تاکسی تلفنی در حمل و نقل درون شهری به شهروندان سبزواری خدمت می کنند.

او گفت: به منظور ارتقا سطح رفاه عمومی، احترام به حقوق شهروندان و کاهش آلاینده های زیست محیطی در شهر، افزایش ایمنی سرنشینان، صرفه جویی در مصرف سوخت، استفاده از ظرفیتهای تولید داخلی، مدیریت و نظارت بر عملکرد تاکسیها فرایند نوسازی انجام می گیرد.

وی افزود: در سبزوار ۲۱۵ دستگاه تاکسی مشمول طرح نوسازی است که از این تعداد تا پایان مهر گذشته ۱۶۵ دستگاه نوسازی شد و ۴۵ دستگاه دیگر نیز در آینده نزدیک مشمول طرح نوسازی خودرو قرار می گیرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری سبزوار گفت: با توجه به اینکه شهر سبزوار به عنوان پایلوت در اجرای نخستین شهر هوشمند کشور برگزیده شد این سازمان اقدام به راه اندازی اتوماسیون اداری ویژه تاکسیرانی تحت وب نمود تا از این پس رانندگان ناوگان حمل و نقل مسافر و بار درون شهری بدون مراجعه حضوری به سازمان همه فرایندهای مربوطه را از طریق مراجعه به آدرس اینترنتی 'taxi.sabzevar.ir' انجام دهند.
Share/Save/Bookmark