کد مطلب: 12539
 
آیا خالی کردن ساختمان های اجاره ای توسط شهرداری جدی است؟/ شهرداری چرا از شفاف سازی پرهیز می کند؟ + جوابیه شهرداری سبزوار
دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۶
۳
 
دو هفته پیش سایت شهرداری سبزوار گزارش داد که به دستور شهردار سبزوار در راستای تحقق اقتصاد مقاوتی قرار است سازمان های تابعه شهرداری طبق زمانبندی نسبت به تخلیه ساختمان های استیجاری اقدام کنند و به ساختمان های ملکی شهرداری نقل مکان کنند.
خالی کردن ساختمان های اجاره ای اقدام مثبتی در مجموعه شهرداری محسوب می شود و با این اقدام مبلغی زیادی صرفه جویی شود. در همین راستا از روابط عمومی شهرداری پیگیر شدیم تا اطلاعات بیشتری درباره این اقدام منتشر کنیم.

برای همین چند سوال برای روابط عمومی شهرداری فرستادیم:
۱- چه تعداد از سازمان های شهرداری در ملک های اجاره ای مستقر هستند؟
۲- ماهانه چه مبلغی اجاره این ملک ها می شود و با این اقدام چقدر صرفه جویی می شود؟
۳- زمان بندی این طرح به چه صورت است و نهایتا کی تمام سازمان های در ساختمان های شهرداری مستقر می شوند؟

بعد از گذشت دو هفته و با پیگیری های مکرر پایگاه خبری تحلیلی سلام سربدار از روابط عمومی شهرداری هنوز جواب مشخصی دریافت نکرده ایم.

حال جای سوال است که این اقدام فقط در حد یک گزارش کار بوده یا واقعا شهرداری سبزوار تصمیم جدی در این عرصه دارد؟ و اگر تصمیم جدی برای خالی کردن ساختمان های اجاره ای دارد چرا از گزارش دادن و شفاف سازی در این مورد پرهیز می کند؟

این ها سوالاتی است که امیدواریم روابط عمومی شهرداری به خود زحمت داده و پاسخ آن ها را بدهد.


- پاسخ های شهرداری سبزوار به سوالات سلام سربدار

در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و کاهش هزینه ها در شهرداری، اماکن استیجاری این مجموعه سازمان های آرامستان، آتش نشانی، شهرداری منطقه یک، اداره فرهنگی هنری، میادین ناحیه یک منطقه یک، ساختمان ناحیه توحید شهر هستند که سازمان آرامستان به محل بهشت رضوان به کیلومتر ۸محور قوچان، سازمان آتش نشانی به سوله مدیریت بحران، شهرداری منطقه یک به مسیر توحیدشهر روبروی تالاریاس، سازمان میادین به بوستان جانبازان، اداره فرهنگی هنری به آمفی تئاتر پارک سلامت نقل مکان کرده اند.

همچنین ساختمان ناحیه یک منطقه یک (بلوارچمران) با حل مباحث حقوقی در حال عودت مبلغ اجاره است. ساختمان ناحیه توحید شهر هم که نقشه ها و جانمایی آن تهیه شده در حال انعقاد قرارداد با پیمانکار است و به زودی به محل ملکی جدید خود پس از حل مباحث حقوقی منتقل خواهد شد.

با این اقدام در مجموع ماهانه مبلغ ۲۰میلیون تومان صرفه جویی اقتصادی صورت گرفته که مبلغ فوق صرف طرح های شهری می شود.
Share/Save/Bookmark


خبر نگار
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۲۱:۱۰:۳۱
برادر محترم اولین اصل خبر درست بودن ان وبروز بودن است شما نمی دانی ناحیه یک منطقه یک نزدیک به یک سال که با منطقه ادقام شده وخود منطقه هم توساختمان قدیم تاکسیرانی مسقر است با اصل بی طرفی سوال کردن خوب است چون تنها چیزی که اید خبر نگار محترم در اینده می شود ریزش مخاطب است بیایم با سوال درست وبروز به شکوفایی شهر کمک کنیم یقینا شهردرم با توجه به شناختی که در زمان خبر نگاریم دارم جواب گو هست واسقبال میکند با تشکر از شما خبر نگار محترم (43864)
 
یک شهروند
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۲۳:۵۳:۴۷
سلام ، 20 میلیون تومان با کمی کمتر حقوق یک ماه یکی از مدیران شهرداری است آیا با جابجایی این ادارات کار مردم راحت تر شده یا باید کیلومترها مسافت را طی کند اگر برای ارباب رجوع فرقی ندارد صرفه جویی خوبی است (43865)
 
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۴۳:۴۸
سلام
چرا به جای زیر نظر گرفتن شهرداری از بهزیستی نمی خواهید تا کمی کمک مالی به تحت پوشش ها بکنه.الان دو ساله یک یک ریال بهزیستی به من نداده بابت سمعک فرزندم (43919)