کد مطلب: 11909
 
کمبود پایگاه امداد و نجات جاده ای در سبزوار مشهود است
يکشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۴
۱
 
معاون مدیر عامل و رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سبزوار گفت: جاده های بین شهری این شهرستان با کمبود پایگاه و تجهیزات امداد و نجات جاده ای هلال احمر مواجه است.
به گزارش سلام سربدار محمد علی جباری ثانی صبح امروز در نشست با خبرنگاران افزود: هم اکنون سه پایگاه امداد و نجات هلال احمر در جاده های سبزوار - شاهرود و سبزوار -بردسکن فعال است و سه پایگاه امداد و نجات در جاده های سبزوار - نیشابور، سبزوار-خوشاب و سبزوار - اسفراین مورد نیاز است.

وی با اشاره به تردد میلیون ها مسافر و زائر از مسیرهای این شهرستان اظهارداشت : جمعیت هلال احمر سبزوار در زمینه تجهیزات نجات و آمبولانس با محدویت و کمبود بسیار مواجه است.

وی با بیان اینکه استقرار هر پایگاه و تامین هر دستگاه تجهیزات نجات حدود ۱۰ میلیارد ریال نیاز دارد یاد آور شد : هم اکنون یکی از پایگاه های امداد و نجات جاده ای به صورت کانکس مستقر شده که برای احداث ساختمان آن به اعتبارات و کمک های خیرین نیازمندیم.

وی با تاکید به ضرورت استقرار شعب و نمایندگی هلال احمر در شهرستان های داورزن، خوشاب و بخش های ششتمد و روداب سبزوار خاطر نشان کرد : مجوز راه اندازی شعب و نمایندگی های مزبور صادر شده است.

وی بیان کرد : زیر ساخت های لازم از جمله تامین ساختمان و مکان این پایگاهها باید از طریق فرمانداری ها، شوراهای اسلامی شهر و خیران تامین شود.

رئیس جمعیت هلال احمر سبزوار تصریح کرد : در سه ماه گذشته ۴۷ حادثه جاده ای، یک حادثه کوهستانی، یک حادثه درون شهری و ۹ حادثه سیلاب در جاده ها و روستاهای این شهرستان توسط نیروهای امداد و نجات این جمعیت امداد رسانی شده است.

وی ادامه داد: در مجموع در این مدت به ۱۲۰ مصدوم حادثه دیده خدمت ارائه شده و چهار تن از مصدومان نیز براثر شدت جراحت وارده جان خود را از دست داده اند.

وی در عین حال اظهار داشت : در طول ماه مبارک رمضان ده ها بسته سبد غذایی به ارزش ۸۳ میلیون ریال به نیازمندان و محرومان این شهرستان اهدا شد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : قدس آنلاین


امدادگر
۱۳۹۵-۰۴-۲۸ ۱۶:۵۸:۳۵
سلام و عرض خسته نباشید به رئیس پرتلاش جمعیت هلال احمر سبزوار از بدو ورود هلال احمرسبزوار تغییرات زیادی کرده وتلاش ریاست جدید مشخص است با ارزوی پیروزی و سربلندی برای کلیه پروژهای در دست اقدام (42648)