کد مطلب: 12007
 
اختصاص تسهیلات برای اشتغال پایدار در روستاها
چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۳
 
معاون دفتر فرهنگی - اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: روستاها و مناطق محروم از توانمندی و ظرفیت مناسب برای ایجاد اشتغال پایدار برخوردار هستند و دولت در جهت تقویت آنها تسهیلات بانکی مورد نیاز را اختصاص داده است.

اختصاص تسهیلات برای اشتغال پایدار در روستاها
به گزارش ایرنا، رضا برزگر عصر سه شنبه در مراسم معنوی' شال گذاری سادات روستای پادر' از توابع بخش ششتمد شهرستان سبزوار افزود: گسترش فرهنگ مشارکت و تشکیل تعاونی های روستایی در راستای اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی در روستاها از دیگر اقدامات دولت است.

برزگر اظهارکرد: الگو سازی فرهنگ کار و تلاش، آداب، سنن، آیین ها و ظرفیت های تاریخی و گردشگری در روستا از برنامه های معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری است.
وی اضافه کرد: نشست های مشترک با ۱۶ دستگاه اجرایی مرتبط با حوزه فرهنگی و اجتماعی در روستاها برگزار شده که زمینه برای توزیع هماهنگ، متمرکز و عادلانه امکانات و اعتبارات در روستاها فراهم شده است.

معاون دفتر فرهنگی - اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: آیین های بومی و محلی مهمترین گنجینه فرهنگی در روستاها است و مسئولان مرتبط با این حوزه باید زمینه رشد و گسترش این آیین ها را فراهم کنند.

** فعالیت ۱۴ تشکل فرهنگی و اجتماعی در روستاهای استان خراسان رضوی
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی نیزگفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۴ تشکل مردم نهاد فرهنگی و اجتماعی در سطح روستاهای این استان مجوز فعالیت دریافت کرده اند.

سید کمال الدین حسینی افزود: هم اکنون ۸۴۶ تشکل مردم نهاد در سطح استان خراسان رضوی فعال هستند و مهمترین رویکرد دولت در سال ۹۵ افزایش سازمان های مردم نهاد براساس معیارها و شاخص های کیفی است.

وی گفت: خشونت و اعتیاد به عنوان مهمترین آسیب های اجتماعی در استان محسوب می شوند که برای کنترل آنها باید به سوی تقویت روحیه نشاط و شادی در جامعه رفت.

** ایجاد دبیرخانه دائمی عیدانه روستایی در سبزوار
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار نیز در این مراسم گفت: دبیرخانه دائمی عیدانه روستایی در راستای برگزاری آیین ها و جشن های این منطقه ها در شهرستان ایجاد شد.

محمد علی آبادی افزود: قدمت جشن شال گذاری سادات در روستای پادر ۷۰۰ سال است و در آن سادات علوی، رضوی و حسینی کلاه مشکی و شال سبزی را به یکدیگر هدیه می کنند.

وی اظهار کرد: منقبت خوانی، اجرای نمایش های محلی اسب چوبی و تعزیه، برپایی نمایشگاه های صنایع دستی و توانمندی روستائیان از دیگر برنامه های اجرایی در حاشیه این جشن است.

وی اضافه کرد: جهت تقویت فرهنگ مطالعه در این روستا ۲۵ میلیون ریال اعتبار در قالب خرید کتاب به کتابخانه این روستا اهدا می شود.
Share/Save/Bookmark