کد مطلب: 12150
 
پنجشنبه ۹ دی ماه، تالار کاشفی؛
آیین افتتاحیه اکران های مردمی هفتمین جشنواره فیلم عمار در سبزوار برگزار می شود
سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۸
 
همزمان با سالروز بزرگداشت حماسه عظیم نهم دی ماه، آیین افتتاحیه اکران های مردمی هفتمین جشنواره فیلم عمار در سبزوار برگزار می شود.
آیین افتتاحیه اکران های مردمی هفتمین جشنواره فیلم عمار در سبزوار برگزار می شود
 
به گزارش سلام سربدار، آیین افتتاحیه اکران های مردمی هفتمین جشنواره فیلم عمار در سبزوار پنجشنبه نهم دی از ساعت ۱۸ در تالار کاشفی مجتمع فرهنگی هنری اسرار برگزار می شود.

در این مراسم که با حضور خانواده معظم شهدا، هنرمندان و اقشار مختلف مردم و مسئولین برگزار خواهد شد، ضمن پاسداشت مجاهدت های یک عمر ترانه سرایی «پدر شعر انقلاب» و بزرگداشت «زنان انقلابی» که همواره بار مهمی از دفاع مقدس را بر دوش داشتند، از هنرمندان انقلابی سبزوار تجلیل خواهد شد.

در این آیین علاوه بر اکران تعدادی از آثار شاخص هفتمین دوره جشنواره، مستند «خیرالنسا» با محوریت ستاد مردمی پشتیبانی جنگ روستای صدخرو که توسط مدرسه سینمایی عمار در سبزوار تولید شده است رونمایی و مستند «بحر جوشان» که توسط مهدی احمدی مستند ساز سبزواری با محوریت تشییع استاد حمید سبزواری تولید شده است اکران خواهد شد.

همزمان با این مراسم اکران های مردمی آثار جشنواره فیلم عمار در سبزوار شروع خواهد شد و برای اکران‌های مردمی هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد و علاوه بر ایام برگزاری این جشنواره در دی ماه، در طول سال نیز ادامه خواهد داشت. مساجد، حسینیه‌ها، پایگاه‌های بسیج، منازل شهدا، دانشگاه‌ها، مدارس، پارک‌ها و... مکان‌های اکران مردمی فیلم‌های جشنواره مردمی فیلم عمار خواهند بود.

بیش از ۶۰ فیلم از آثار هفتمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار در چندین قالب موضوعی با محوریت مدافعان حرم، جهادفرهنگی، اقتصاد مقاومتی، جنگ‌جنگ تاپیروزی، فتنه ۸۸، مرگ بر آمریکا(شامل آثار استکبارستیزی)، تاریخ انقلاب و ملت قهرمان دسته بندی شده و در اختیار اکران کنندگان مردمی سبزوار گذاشته می شود که در هر پک متناسب با موضوع کلی آثار برگزیده و فاخر به نمایش در خواهند آمد.

هر پک موضوعی شامل مستند، داستانی و نماهنگ است و علاقه‌مندان جهت اکران در سبزوار می توانند در حاشیه آیین افتتاحیه اکران های مردمی در تالار کاشفی این آثار را دریافت نمایند.

Share/Save/Bookmark