کد مطلب: 10620
 
سبزوار میزبان ۷مین دوره‌‌ مسابقات‌‌کبدی‌قهرمانی کشور می‌شود
يکشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۴۱
۱
 
رییس اداره ورزش وجوانان شهرستان سبزوار از برگزاری هفتمین دوره مسابقات کبدی قهرمانی کشور به میزبانی این شهرستان خبر داد .
سبزوار میزبان ۷مین دوره‌‌ مسابقات‌‌کبدی‌قهرمانی کشور می‌شود
 
مجید نصر الله زاده در گفتگو با مهر با اشاره به ظرفیت های مناسب در رشته کبدی گفت: در این شهرستان بالغ بر ۱۶۰ورزشکار سازمان یافته دربخش آقایان و بانوان در قالب ۱۱ تیم در حال فعالیت هستند.

وی از برگزاری مرحله دوم مسابقات کبدی قهرمانی کشور در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: مرحله اول این دوره از مسابقات به میزبانی شهرستان بجنورد برگزار شد که از خراسان رضوی دو تیم در این مسابقات حضور داشتند.

وی ادامه داد : در مرحله نخست این دوره از مسابقات ۱۷ تیم ازسراسر کشور در شرکت کردند که ۱۲ تیم موفق به حضور در مرحله ی دوم شدند.

نصرالله زاده اضافه کرد : مرحله دوم این دوره از مسابقات از ۲۴ الی ۲۶ شهریور ماه سالجاری باحضور ۱۲ تیم از سراسر کشور در شهرستان سبزوار برگزار خواهد شد.

رییس اداره ورزش وجوانان شهرستان سبزوار یاد آور شد: میزبانی این دوره از مسابقات امتیاز ویژه ای برای این شهرستان محسوب می شود تا بتوانیم گامی موثر در ترویج این رشته ی پرتحرک برداریم.

وی افزود: رشته کبدی از سالیان گذشته در استان خراسان رضوی رشد قابل توجهی داشته و شاهد توسعه کمی و کیفی و حضور موثر کبدی کاران در رقابتهای داخلی و بین المللی بوده ایم .

رییس اداره ورزش وجوانان شهرستان سبزوار با تاکید بر نهاینه کردن ورزش کبدی به عنوان یک ورزش بومی و محلی که در فرهنگ جامعه جای دارد، خاطرنشان کرد: با تعامل خوبی که با آموزش و پرورش شهرستان وجود دارد این ورزش مفرح، کم خرج و پرطرفدار را به مردم شناسانده و آن را وارد مدارس کینم.

وی همچنین با اشاره به اینکه ورود کبدی به آموزش و پرورش باعث پیشرفت این ورزش خواهد شد یاد آور شد: توجه به این ورزش در آموزش و پرورش مطمئنا به رشد کمی و کیفی این ورزش کمک شایانی خواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه رشد سرانه فضاي ورزشي در شهرستان سبزوار از سال ۱۳۸۷ تاكنون روبه افزايش بوده است افزود: اين مسئله به خاطر ساخت بناي ورزشي در شهرستان نيست، بلكه به خاطر جدا شدن شهرستان هاي جوين و جغتای از سبزوار مي باشد که موجب افزایش سرانه ورزش در این شهرستان شده است
Share/Save/Bookmark
مرجع : مهر


مجید
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۰۹:۳۷:۳۳
همون زوووووووووووو دیگه؟ (36324)