کد مطلب: 12600
 
شهید بهشتی همواره بر مبارزه با آمریکا تاکید داشت
جمعه ۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۸
 
شهید زنده حادثه تروریستی هفتم تیرماه سال 1360 گفت: شهید بهشتی از هر فرصتی برای ترغیب جوانان برای مبارزه با آمریکا و رژیم صیهونیستی استفاده می کرد و بر گفتن شعار ' مرگ بر آمریکا' تاکید زیادی داشت.
آیت الله علی اصغر باغانی چهارشنبه شب در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه تروریستی هفتم تیرماه سال 1360 در جمع مردم سبزوار افزود: مرحوم بهشتی در دوران حیات خود تلاش زیادی برای پیروزی انقلاب اسلامی کرد و با تلاش این شهید عزیز انجمنهای اسلامی در راستای اشاعه افکار و اندیشه های امام خمینی(ره) و مبانی انقلاب اسلامی تشکیل شد.

رئیس شعبه سیزدهم دیوان عالی کشور افزود: تلاشهایی از سوی منافقین و ایادی آنان برای بدنام کردن شهید بهشتی انجام می شد اما هربار مردم انقلابی در برابر این افراد می ایستادند. آن شهید با وجود هجمه ها علیه وی در برابر منافقان و دشمنان انقلاب با تواضع و فروتنی برخورد می کرد و همواره راه بازگشت به سمت انقلاب را برای آنها باز می گذاشت.

آیت الله باغانی افزود: شهید بهشتی در طول زمان حیاتش تلاش زیادی برای تربیت جوانان انقلابی داشت و با هدف بهره برداری از تفکرات و اندیشه های جوانان ارزشی جهت ایجاد حزب جمهوری اسلامی اقدام کرد. دشمن و منافقان نتوانست تلاشهای این شهید بزرگوار را تحمل کند و به همین دلیل در یکی از حساسترین سخنرانیهای ایشان در دوران پس از عزل بنی صدر او را به شهادت رساندند.

همرزم شهید آیت الله دکتر بهشتی ادامه داد: امروز هم عده ای نمی توانند تلاشهای قوه قضاییه را که یادگار دکتر بهشتی است تحمل کنند و به هر نحوی تلاشهای این قوه را مورد هجمه قرار می دهند و نسبت به آن سیاهنمایی می کنند.

وی گفت: امروز به برکت خون شهید بهشتی، شهدای انقلاب اسلامی و در سایه مجاهدتهای مدافعان حرم جمهوری اسلامی اوج اقتدار است و شلیک 6 موشک به مواضع داعش را می توان بهترین نشانه برای این قدرت و اقتدار دانست.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ايرنا