کد مطلب: 12132
 
بهره برداری از 6 طرح عمرانی و خدماتی در سبزوار
پنجشنبه ۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۱
 
همزمان با چهارمین روز از هفته بسیج ۶ طرح عمرانی، خدماتی و اقتصاد مقاومتی روز چهارشنبه طی مراسمی در سبزوار بهره برداری شد.

به گزارش ایرنا، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سبزوار در این مراسم گفت: این طرح ها شامل کارگاه تولید قالی و تابلو فرش، ۲ باب خانه محرومین و سه مرکز پرورش مرغ و کبک است.

سرهنگ پاسدار امین الله مظلوم افزود: این طرح ها با هزینه ۵۹۰ میلیون ریال از محل تسهیلات اقتصاد مقاومتی و کمک افراد نیکوکار اجرا و به بهره برداری رسیده است.

وی اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی به ۶۳ نفر از متقاضیان ایجاد اشتغال در زمینه احداث صنایع بسته بندی، تبدیلی، فرآوری، احداث گلخانه و امثال آن اختصاص یافته که از این مبلغ تاکنون هفت میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی گفت: با پرداخت این تسهیلات زمینه برای اشتغال ۳۰۰ نفر در این شهرستان فراهم شده است.

سرهنگ مظلوم افزود: ۵۰ پرونده متقاضیان دریافت تسهیلات اقتصاد مقاومتی در ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سبزوار تشکیل شده که در صورت اختصاص اعتبارات، تسهیلات درخواستی به متقاضیان پرداخت می شود.

* کاهش بیکاری در سبزوار با توسعه کسب و کارهای زودبازده
معاون برنامه ریزی فرماندار سبزوار نیز در این مراسم گفت: یکی از مهمترین سیاست های کارگروه اشتغال شهرستان توسعه کسب و کارهای خرد به منظور کاهش بیکاری است.

حسن پارسی پور افزود: در سند توسعه شهرستان تلاش شده است با استفاده از ظرفیت های بومی و محلی زمینه برای توسعه اشتغال های کوچک و زودبازده فراهم شود.

وی اظهار کرد: در این زمینه فرمانداری آمادگی دارد بسترهای قانونی و مجوزهای لازم برای متقاضیان اشتغال های خرد و زودبازده را فراهم کند.
Share/Save/Bookmark