کد مطلب: 11854
 
با حضور باشکوه در راهپیمایی روز قدس؛
مردم سبزوار برای «مبارزه با اسرائیل» به میدان آمدند/ مقصودی: مبارزه با رژیم صهیونیستی اصل جدا نشدنی انقلاب اسلامی است
جمعه ۱۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۶
 
مردم روزه دار، انقلابی و ولایتمدار سبزوار صبح امروز دوشادوش یکدیگر و همپای ملت غیور ایران برای مبارزه با اسرائیل به خیابان ها امدند.
مردم سبزوار برای «مبارزه با اسرائیل» به میدان آمدند/ مقصودی: مبارزه با رژیم صهیونیستی اصل جدا نشدنی انقلاب اسلامی است
 
به گزارش سلام سربدار، مراسم راهپیمایی روز قدس در سبزوار در حالی از میدان کارگر به سمت مصلی برگزار شد که مسئولان و مردم در نمایش وحدت با مسلمانان شرکت کرده و یک صدا فریاد استکبار ستیزی سر دادند.

حضور نسل های مختلف از انقلاب در کنار یکدیگر نشان از لبیک ملت بود به ندای رهبری مبنی بر اینکه انقلابی گری پیر و جوان نمی شناسد و همه آمده بودند تا پای ارزش های اسلام و برای مبارزه با اسرائیل و حمایت از قدس شریف اعلام آمادگی کنند.

شعار مرگ بر اسرائیل از شعار هایی بود که از ابتدا مردم روزه دار سبزوار فریاد می زدند و تاکید می کردند که تا نابودی اسرائیل و محو آن از صحنه روزگار از پای نخواهند نشست.


تابلویی از فرمایش مقام معظم رهبری مینی بر از بین رفتن اسرائیل طی ۲۵ سال آینده در دست نوجوانانی بود که با گام هایی استوار در این مراسم شکرت کرده بودند و این اطمینان را داشتند که تا بزرگ شدن آنها دیگر اسرائیلی در جهان وجود نخواهد داشت.

شعار مرگ بر آل سعود خائن نیز از دیگر نکاتی بود که مردم بصیر و انقلابی سبزوار با محکوم کردن حمایت های این رژیم از تروریست از حکام دست نشانده استکبار در منطقه ابراز انزجار کردند.

امنیت دنیای اسلام در از بین رفتن رژیم جعلی صهیونیستی است

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: وظیفه امروز ما مبارزه با رژیم صهیونیستی و تقویت جبهه مقاومت است.

به گزارش بصیر سبزوار،حسین مقصودی در جمع راهپیمایان روز قدس در سبزوار با بیان اینکه امروزه وظیفه ما تقویت جبهه مقاومت ومبارزه با رژیم جعلی اسرائیل است اظهارداشت: باید تمام تلاشمان را به کار گیریم تا در برابر دنیای استکبار پیروز شویم و اسرائیل را از صفحه روزگار پاک کنیم.


وی با بیان اینکه جنایات که علیه ملت فلسطین انجام میگیرد غصه تمام امت اسلامی است تاکید کرد: امروزه در بزنگاهی تاریخی قرار گرفته ایم که باید به دور از غفلت و بی انگیزگی وظیفه دینی و اسلامی خود را انجام دهیم.

مقصودی با اشاره به شهادت شهدای مدافع حرم در دفاع از حرم اهل بیت (ع)تصریح کرد: رها کردن امنیت و آسایش از سوی این شهدا درس بزرگی به ما می دهد و ما می آموزیم که نباید به اتفاقات جهان اسلامی بی تفاوت باشیم.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اکثر کشورها دارای دشمن هستند تشریح کرد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران برای جلوگیری از صدور انقلاب اسلامی به سایر کشور ها دست از دشمنی با ما بر نخواهند داشت.

وی ادامه داد: امروزه به برکت جمهوری اسلامی و حمایت های ایران هسته های مقاومت در سراسر کشور های اسلامی شکل گرفته و به قدرت رسیده تا جایی که حزب الله بیشترین نقش را در انتخاب رئیس جمهور و نخست وزیر لبنان ایفا می کند.


این عضو مجلس شورای اسلامی به فعال کردن گسل های مذهبی از سوی دنیای استکبار به ویژه آمریکا و انگلیس اشاره کرد و بیان داشت: ایجاد گروهکهای تروریستی به نام اسلام نمونه بارزی برای تخریب چهره اسلام و ایجاد اسلام هراسی در جهان است.

مقصودی با بیان اینکه بیشترین سود از اختلاف بین مسلمانان نصیب دشمنان می شود تاکید کرد: آمریکا با خرج میلیارد ها دلار سعی دارد تا اتحاد بین مسلمانان واقعی را از بین ببرد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی به تقویت اقتصاد کشور نیز اشاره کرد و افزود: برای مقابله با جنگ های اقتصادی دشمن باید از طریق تقویت و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی وارد عمل شویم.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی این شبهه را بین جوانان ما ایجاد می کنند که چرا ما باید در میدان مبارزه در سوریه و عراق حضور داشته باشیم تاکید کرد: امروزه کشورهای تاثیر گذار در جهان تنها به مرزهای جغرافیایی نگاه نمی کنند و از منافع خود در جای جای دنیا حفاظت می کنند.


مقصودی ادامه داد: آنها به این مسئله که امنیت اسرائیل امنیت دنیای استکبار است است معتقدند و ما نیز معتقدیم که امنیت دنیای اسلام در از بین بردن اسرائیل است.

ارتش قوی رژیم صهیونیستی از جبهه مقاومت می‌ترسد

رئیس حوزه سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور نیز در جمع راهپیمایان روز قدس سبزوار با بیان اینکه ارتش اسرائیل از بهترین تجهیزات نظامی در دنیا بهره می‌برد، ناتوانی آن‌ها و شکست مقابل مقاومت مردم فلسطین را نشان‌دهنده ترس آن‌ها از جبهه مقاومت اسلامی برشمرد.

حجت‌الاسلام سید رضا طباطبایی با بیان اینکه روز قدس، روز پیمان مجدد با آرمان‌های مردم فلسطین است و مرور بر فرمایشات امام خمینی (ره) مقدمات خوبی تلقی می‌شود، گفت: مسلمانان جهان باید به اهمیت این روز برسند و امام (ره) جریان انقلاب را به‌خوبی هدایت کرد و چندین اصول را سرلوحه کاری خود قرار داد لذا موضوع استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی مهم‌ترین اصول و منطق بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی بود.

وی با بیان اینکه بسیاری از شعارهای انقلاب اسلامی برخواسته از تفکر امام خمینی (ره) بوده است، افزود: استقلال یک غنیمت مهم برای کشور ما بشمار می‌رود و ملت ما را در سراسر دنیا ممتاز کرد تا بتوانیم از زیر سلطه کشورهای استکباری غربی خارج شویم و به جمهوری کاملاً اسلامی دست پیدا کنیم.

رئیس حوزه سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور شعار «استقلال، آزادی؛ جمهوری اسلامی» را برترین رویکرد در دنیا دانست و بیان کرد: امام خمینی (ع) در زمان رهبری خود تأکیدات بسزایی داشتند تا به شعار «نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی» برسند و اکنون خوشبختانه ما هم هیچ وابستگی به غرب و شرق نداریم اما باید بر اصول اعتقادی و آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی ایستادگی کنیم.


طباطبایی با بیان اینکه در طول ۱۰ سال حضور امام خمینی (ره) جریان مقابله با فتنه‌ها و توطئه‌ها به‌خوبی مدیریت شد، خاطرنشان کرد: مقابله امام راحل (ره) با فتنه دولت موقت را هیچ‌گاه فراموش نخواهیم کرد وقتی‌که امام مشاهده کردند دولت موقت به دنبال رابطه با آمریکاست به‌سرعت ورود کردند و مانع از تحقق اهداف غیر اعتقادی دولت موقت شد.

وی مهم‌ترین هدف امام خمینی (ره) در دوران پس از انقلاب اسلامی را حفظ ارزش‌های نظام و پایداری انقلاب عنوان کرد و ادامه داد: بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی در زمان حضورش هیچ‌گاه حاضر نبود که انقلاب را با کسی معامله کند و مردم هم درصحنه‌های مختلف علاقه‌مندی خود را به امام خمینی (ره) نشان دادند.

رئیس حوزه سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به جریان ضد اسلامی فتنه ۸۸، تصریح کرد: در فتنه ۸۸ بحث قدرت نبود و موضوع فروپاشی نظام موردتوجه قرارگرفته بود لذا در این روز مقدس‌ترین ارزش‌های اسلامی از سوی افرادی زیر پا گذاشته شد؛ بسیاری از مساجد و حسینیه‌ها را به آتش کشیدند و همچنین در روز قدس نیز شعار «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» سر دادند؛ این فتنه از سوی افرادی خاص مدیریت می‌شد اما خوشبختانه مقام معظم رهبری در مقابل این ناهنجاری‌ها و فتنه‌ها ایستادگی کردند.

طباطبایی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در مقابل ابعاد مختلف فتنه ۸۸ باقدرت برخورد کرد، یادآور شد: در زمان مذاکرات هم خوب پیش رفتیم اما آمریکایی‌ها نشان داده‌اند که هیچ‌گاه قابل‌اعتماد نیستند و تاکنون هرجایی قدم گذاشتند به دنبال نابودی اسلام و مسلمانان بودند.


وی با بیان اینکه کشورهای غربی تمام توان خود را برای ارتکاب جنایت از رژیم صهیونیستی گرفته‌اند، افزود: ارتش اسرائیل از بهترین تجهیزات نظامی در دنیا بهره می‌برد و ناتوانی آن‌ها در شکستن مقاومت مردم فلسطین نشان‌دهنده ترس آن‌ها از جبهه مقاومت اسلامی است و تاکنون بارها آمریکا و اسرائیل توسط جوانان حماس و حزب‌الله شکست‌خورده‌اند.
امروزه فلسطینیان با الگوی انقلاب اسلامی در حال مبارزه هستند

امام جمعه موقت سبزوار نیز در خطبه های نماز جمعه روز قدس گفت: امروزه جوانان فلسطینی با الگوی انقلاب اسلامی با اسرائیل در حال مبارزه هستند.

حجت الاسلام صادق ابراهیمیداشت: فلسطین مرز مبارزه با استکبار است و ما نخواهیم گذاشت که دشمنان این مرز را درنوردند.

وی با اشاره به تلاش های غرب و حامیان رژم صهیونیسنتی بیان داشت: حامیان اسرائیل سعی دارند تا با ایجاد جنگ های داخلی و قبیله ای در بین مسلمانان توجه آنان را از فلسطین دور کرده و با خیالی آسوده به جنایات خود ادامه دهند.


ابراهیمی با بیان اینکه مسئله فلسطین هیچ گاه از خاطر مسلمانان نخواهد رفت تاکید کرد: مسلمانان نباید از این مسئله به راحتی عبور کنند چرا که در مراحل بعدی تمام دنیای اسلام مورد هدف دشمنان است.

خطیب جمعه سبزوار با بیان اینکه اتحاد مهترین موضوع در برای مبارزه است بیان داشت: دشمنان درکفر خود متحد هستند و ما برای پیروزی باید در دنیای حق متحد و یکپارچه باشیم.

وی به جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا نیز اشاره کرد و بیان داشت: جدایی این کشور از اتحادیه اروپا مشکلات اساسی رابرای کشورهای عضو ایجاد خواهد کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : بصیر/ فارس