کد مطلب: 10909
 
روایتی شیرین و دیدنی:
انیمیشن زندگی ابوالفضل بیهقی + دانلود
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۰۶
۵
 
زندگی نامه ابوالفضل بیهقی در غالب یک قسمت از مجوعه انیمیشن های دانشمندان بزرگ پخش گردیده است.
انیمیشن زندگی ابوالفضل بیهقی + دانلود
 
همزمان با برگزاری چهارمین دوره همایش سالانه بزرگداشت ابوالفضل بیهقی، مولف تاریخ بیهقی و پدر نثر فارسی سلام سربدار اقدام به انتشار انیمیشن شیرین و دیدنی زندگی نامه این مورخ سبزواری می کند.

زندگی نامه ابوالفضل بیهقی در غالب یک قسمت از مجوعه انیمیشن های دانشمندان بزرگ به تهیه کنندگی شهاب کسرایی و کارگردانی فرخ یکدانه تولید و از شبکه آموزش و سایر بخش های کودک سیما پخش گردیده است.

این مجموعه بالحنی طنازانه و طراحی نماهایی فانتزی به معرفی دانشمندان قدیمی و بزرگ ایرانی همچون ابن‌سينا، زکرياي رازي، ابوالوفاء بوزجانی، بیهقی و... و همچنین اندیشمندان معاصری همچون علامه دهخدا و دکتر معین می پردازد.

در ادامه میتوانید این انیمیشن را مشاهده کرده و از کانال سلام سربدار در آپارات دریافت کنید.
Share/Save/Bookmark


Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۰۶:۱۶:۴۵
جالبه که ميگه حارث آباد روستايي بود در نيشابور؛‌ حتما گوش بدهيد. بي سوادي بيداد مي کنه. براي همين درسته که بگوييم بيهقي در زادگاهش غريب تر از همه جاست.
وقتي خودمان کاري نکنيم نتيجه اش اين مي شود. (37904)
 
احمدی
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۰۸:۱۶:۲۸
حارث آباد نیشابور! (37906)
 
رضا
Romania
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۸:۵۳:۵۸
یه بار نگاه کنید و ببینید که میگه حارث آباد نیشابور.
بدتر از این که افغانیها هم بیهقی رو مال خودشون میدونن.البته که وقتی ما برای اندیشمند همشهریمون ارزش قایل نباشیم بقیه اونو از آن خودشون میکنند. (37934)
 
محمدعباسی
۱۳۹۴-۰۸-۱۲ ۱۸:۴۰:۴۵
«کوره بیهق» که «کوره یا خوره» به معنی شهرستان و توابع ان است ، «از نواحی نیشابور » دانسته شده و اینکه «بیهق ولایتی» و «مجموعه ای است از دیه ها از ناحیه نیشابور و در 20 فرسخی آن در کتاب تقویم البلدان که سال 721 ه.ق نگاشته شده .
منبع( مستوفی ،حمدالله (1336)نزهت القلوب، به اهتمام محمد دبیر سیاقی ، تهران، کتابخانه ظهوری ، ص 184.
ایوبی ، ابوالفدا (1349)تقویم البلدان، ترجمه عبدالمحمّد آیتی،تهران، انتشارات بنیاد فرهنگ ایران ، ص 481و 509 .) (37949)
 
وحید
۱۳۹۴-۰۸-۱۷ ۱۸:۳۳:۱۰
سلام
متاسفم واسه شهرم واسه مسولای بی عرضه شهرم که تو عصر ارتباطات یکی از مفاخر شهرمونو به یه شهر دیگه معرفی میکنن این از بی عرضگی مسولای شهرمونه بعد همش دم از اشاعه فرهنگ و کتابخوانی میزنن هه جالبه مسول همین وبسایت فک کنم این انیمیشنو ندیده چون خودشم هیچی درباره این اشتباه فاحش ننوشته واقعا متاسفم (38085)