کد مطلب: 7839
 
تظلم خواهی مردم روستای حکم آباد از وعده‌های تکراری
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۴:۲۷
۵
 
ما ناچاریم با صدای بلند همچون کسی که به او ظلم شده است، فریادبزنیم تا شاید خواسته های مردم مرکز بخش عطاملک و وعده های چندین ساله مسوولان به عمل نزدیک شود
تظلم خواهی مردم روستای حکم آباد از وعده‌های تکراری
 
عضو شورای اسلامی حکم اباد با اشاره به آیه ۱۴۸ سوره نساء و تظلم خواهی مردم روستای حکم آباد از عملی نشدن وعده های تکراری مدیران، گفت: ما ناچاریم با صدای بلند همچون کسی که به او ظلم شده است، فریادبزنیم تا شاید خواسته های مردم مرکز بخش عطاملک و وعده های چندین ساله مسوولان به عمل نزدیک شود.

ملائی با اشاره به حادثه خیز بودن میدان ورودی حکم اباد که در اصطلاح به آن دروازه شهرستان جوین گفته می شود و محل تلاقی جاده سبزوار به اسفراین و خراسان شمالی و نیز مسیر مشهد خوشاب به سمت جاده گلستان و شاهرود است، اظهار داشت: در سال ۱۳۹۰ محل فعلی میدان حکم آباد به عنوان نقطه حادثه خیز کشور به پیمانکار شرکت ره گستر آسیا واگذار شده است ولی تا کنون نه تنها اصلاح و تکمیل نشده است، بلکه همچنان حادثه خیز تر هم شده است.

وی با انتقاد از پیشروی بسیار کند این پروژه افزود: در آخرین وعده ای که توسط متولیان اداره کل راه و شهرسازی استان با حضور در محل پروژه در دی ماه سال گذشته داده شد، مقرر شد ۳۰ روزه این نقطه حادثه خیز کشوری که چند صد متر هم بیشتر نیست تکمیل شود! ولی وعده ۳۰ روزه با گذشت بیش از ۴ ماه هنوز محقق نشده است.

این عضو شورای روستایی با اظهار اینکه اگر مسوولان خود را متعهد و وفادار به منویات رهبری می دانند، پس چرا چندین سال است در اصلاح یک نقطه حادثه خیز و آن هم در ورودی یک شهرستان این همه خلف وعده و امروز و فردا و امسال و سال آینده می کنند!

کسبه اطراف میدان که با دیدن خبرنگار خراسان، خبرنگار را در محاصره گرفته اند از گرد و غبار عبور کامیون ها و تریلر های سنگین نیز شکایت دارند.

یکی از این کاسب ها با اظهار اینکه دولت خدمتگزار در طول این چند سال همه آنتن ها و راه های روستایی را آسفالت کرده است، گفت: آیا این میدان که علاوه بر حادثه خیز بودنش کریدور و تلاقی راه های چند استان است ارزش چند کامیون آسفالت را ندارد؟

ملائی با بیان اینکه اعضای شورای حکم اباد در مقابل اعتراضات فراوان اهالی بی پاسخ مانده اند، خاطر نشان کرد: وعده های مکرر مسوولان استانی و نمایندگان و مدیران شهرستان موجب بی اعتمادی مردم به ما و آنها شده است و مسوولان بدانند که باید در فردای قیامت پاسخگوی وعده های خود به مردم مظلوم این منطقه باشند.

هزار وعده خوبان یکی وفا نکند!

ملایی با بیان اینکه با پذیرفتن مسولیت شورایی در این روستای چند هزار خانواری، مفهوم شعر معروف هزار وعده خوبان یکی وفا نکند را احساس می کنیم، گفت: بعد از گذشت حدود ۴ سال از مصوبه شهر شدن روستای حکم اباد به شهر همچنان روستائیان منتظر نصب تابلو شهر حکم آباد هستند.

وی بیان داشت: در تاریخ ۲۸ شهریور سال ۱۳۹۰ شهر شدن روستای حکم اباد به تصویب هیئت وزیران در دولت قبلی رسید و بر اساس اظهارات نماینده وقت آنروز دکتر محسنی مصوبه برای ابلاغ نیز به معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.

نماینده مردم سبزوار و جوین و جغتای و داورزن و خوشاب در مجلس شورای اسلامی نیز چندی پیش در حاشیه مراسم کلنگ زنی انتقال خط ۲۰ اینچی گاز پارچین به فولاد و حکم اباد جوین از مسیر سبزوار، گفت: تاکنون ۷۲ شهر استان خراسان رضوی از نعمت گاز برخوردار شده اند و حکم آباد نیز از نظر قانونی شهر شناخته می شود هر چند که مصوبه آن بیش از ۲ سال است که ابلاغ نشده است!

این نماینده مجلس با انتقاد ازاینکه مصوبه «شهر شدن» حکم آباد در دولت معطل مانده است، تصریح کرد: بر اساس قانون، مراکز بخش خود به خود با هر جمعیتی شهر شناخته می شوند و حکم آباد نیز به عنوان مرکز بخش عطاملک جوین با جمعیت بیش از ۵ هزار نفر نباید از این قاعده مستثنی باشد.

دکتر محسنی با بیان اینکه این خط ۲۰ اینچی تقریبا یکی از خطوط پرقدرت انتقال گاز منطقه به حساب می آید، افزود: با به بهره برداری رسیدن این خط پرقدرت نه تنها روستا های جوین بلکه شهرستان های مجاور از قبیل جغتای و خوشاب نیز از این نعمت برخوردار می شوند.

در ادامه عضو شورای اسلامی روستای حکم اباد با بیان اینکه بر اساس اظهارات مسوولان و نمایندگان مردم این شهرستان در مجلس مطابق قانون مراکز بخش باید به شهر ارتقاء یابند، تصریح کرد: این بی توجهی به مردم یک روستای بزرگ این شهرستان که در یک نقطه مهم عبوری به چند استان واقع شده و در مجاورت ریل سراسری راه آهن مشهد به تهران نیز چندین هکتار زمین و حلقه چاه اب کشاورزی برای احداث فولاد جوین و ایستگاه راه آهن حکم اباد رایگان اهداء نموده اند قابل توجیه نیست!

ملائی باتشکر از وعده انشعاب خط لوله گاز از مسیر خط پارچین به مشهد به فولاد جوین و مرکز بخش عطاملک توسط یکی از نمایندگان مردم این شهرستان (سبحانی فر) و انجام مراسم کلنگ زنی آن در اوایل سال جاری، بیان داشت، پروژه ناتمام ایستگاه راه آهن حکم آباد نیز همچون فولاد جوین چندین سال است که مردم این روستا و شهرستان را چشم به راه بهره برداری از آن نموده است.

وی در پایان با توصیه اهالی حکم اباد جوین به صبر و بردباری در مقابل وعده های مکرر مسوولان شهرستان و استان و با بیان اینکه دست ما کوتاه و خرما بر نخیل، گفت: گویند سنگ لعل شود در مقام صبر / آری شود ولی به خون جگر شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : نسیم جوین


۱۳۹۳-۰۳-۱۷ ۰۸:۳۲:۱۶
شركت ره گستر اسيا پيمانكارش نيست بلكه مشاور وناظر طرح بوده ومشاور وپيمانكار اخيرشركتي ديگري است كه جهت اطلا ع اقاي ملائي مشكل اعتبار پروژه مي باشد و اعتبار ي را كه تا الان هزينه شده پي گير ي رهگستربوده وضمنا حدود شش ماه است كه مشاور رهگستر هيچگونه مسئوليتي در اين پروژه ندارد (دقيقا از زماني كه پروژه كارش مختل شده ) (24027)
 
۱۳۹۳-۰۳-۱۷ ۰۸:۵۱:۴۹
اقاي ملايي شنيدهاي كه ميگن از ماست كه بر ماست مردم خود تان در حكم اباد سنگ انداز ي مي كنند ميگي نه يه كمي دقت كني متوجه ميشي (24028)
 
رهگستر اسیا (دفتر مشهد)
۱۳۹۳-۰۳-۱۷ ۱۱:۲۲:۰۵
با سلام و عرض خسته نباشید به سایت سلام سربداران و نسیم جوین که زحمت کشیدن گزارش تقاطع حکم اباد راپیگیری کردند به اطلاع میرساند این مهندسین مشاور (رهگستر اسیا) مطالعات نقاط حادثه خیز حکم اباد را در دست داشته وتحویل اداره کل راه وشهر سازی داده و در اجرای پروژه هیچگونه مسئولیتی ندارد مسئولیت اجرای ان به عهده شرکت پیمانکاری دیگه ومشاور دیگه ای می باشدباتشکر (دفتر مهندسین مشاور رهگستر اسیا مشهد مقدس) (24066)
 
محمد ملکوتی اصل
۱۳۹۳-۰۳-۱۸ ۱۴:۴۸:۱۹
با سلام حضور مسولان سلام سربدار احتراما اینجانب بعنوان دهیار وقت که از ابتدای پروزه میدان خکم آباد در جریان آن می باشم به اطلاع می رسانم در اجرای این میدان پیمانکار شرکت اساس راه با مدیریت اقای قزی بوده و شرکت رهگستر اسیا از ابتدا طرح بعنوان ناظر پروزژه دوشادوش بخشدار محترم عطاملک و اعضای شورای اسلامی حکم آباد پیگیر اجرای این میدان بودند که متاسفانه از دی ماه 1392 به دلایل نا معلوم نظارت این میدان از این شرکت محترم برداشته شد . از طرف اهالی حکم آباد مراتب امتنان و سپاس خود را از مدیریت محترم شرکت رهگستر آسیا اعلام میداریم. (24199)
 
شمس...
۱۳۹۳-۰۳-۱۸ ۱۵:۰۶:۱۹
سلام جناب اقای شمس آبادی به اطلاع می رساند پیمانکار میدان حکم آباد شرکت اساس راه بوده که به اشتباه شرکت رهگستر اسیا ذکرشده و همین متن شما مورد استفاده سایت سلام سبزوار گردیده که موجبارت رنجش مسولین شرکن رهگستر اسیا شده است . ضمن تشکر از حضرتعالی در اصلاح متن خواهشمنداست به سایت مذکور تماس گرفته و اصلاحیه فوق را یاداوری نمایید
با تشکر (24200)