کد مطلب: 12591
 
مدیر آب روستای سبزوار:
خطر آلودگی بیش از حد در بعضی از روستاها/پروژه آبرسانی استاج با وحود افتتاح هنوز کامل نشده است
پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۴
 
سبزوار برای سال ۹۶ دو پروژه ملی دارد آب رسانی به روستای بلوچخانه و برگو در طرح ملی سال ۹۶ دیده شده اگر تخصیص اعتبار کامل بیاید آبرسانی به روستاهای فاقد آب شرب بخش روداب حدود دو میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
بحران آب در تعدادی از روستاهای بخش روداب و اعتراضات مردم و دهیاریها پای مدیر آب روستایی سبزوار را به بخشداری روداب کشاند.

در این جلسه که با حضور تعدادی از دهیاران و به دعوت بخشداری روداب صورت گرفته بود مهندس عباس واهبی مدیر آب روستایی سبزوار گفت: تعداد ۲۸روستای بالای بیست خانوار در شهرستان فاقد آب شرب هستند و از لحاظ آمار بی آبی در سطح کشور آمار بالایی داریم.

وی در ادامه افزود: خط قرمز ما تولید آب شرب سالم و بهداشتی در روستاها هست که متاسفانه خطر آلودگی بیش از حد در بعضی روستاها همچون برگو بیانگوست که نتوانسته ایم کاملا موفق باشیم. کمبود اعتبارات مهمترین مشکل در عدم خدمات دهی مناسب به روستاییان است.

وی در انتقاد به افتتاح زود هنگام پروژه آبرسانی روستای استاج نیز گفت: مسولین در سال گذشته لازم دانستند که این طرح زودتر افتتاح شود و پروژه الان با گذشت چندین ماه تکمیل نشده و دائما مشکل داریم.

واهبی افزود: سبزوار برای سال ۹۶ دو پروژه ملی دارد آب رسانی به روستای بلوچخانه و برگو در طرح ملی سال ۹۶ دیده شده اگر تخصیص اعتبار کامل بیاید آبرسانی به روستاهای فاقد آب شرب بخش روداب حدود دو میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. در روستای طرسک هم شش ماه هست لوله ریخته شده کسی اجرا نمی کند روحیه جهادی که قبلا در بین مردم و مسولین و ارگان ها بود الان وجود ندارد.

مدیر آب روستای در ادامه گفت: امیدواریم در بازدیدهای میدانی بعد ماه مبارک رمضان با حضور در روستاها مشکلات را از نزدیک رصد نموده و در جهت رفع آنها تلاش نماییم.

وی در خصوص قطع مکرر آب روستای دارین گفت: بدلیل نداشتن اعتبار و نبود مخزن مسیر بصورت سری به هم وصل شده که با قطع و وصل برق و نوسان فشار خسارات این مرکز برای ما ناراحت کننده است.

واهبی در انتهای جلسه گفت: از امور عشایر می خواهیم که کمک کند تا روستاهای عشایری با تانکرهای آنها آبرسانی شود و تامین آب با اداره آب روستایی سبزوار و امور عشایر استان حتما همکاری کنند.
Share/Save/Bookmark