کد مطلب: 11871
 
در حاشیه تغییر رییس و معاون دانشگاه پیام نور؛
واکنش سیاسی سبحانی به تغییرات سازنده در دانشگاه پیام نور سبزوار/ سهم‌خواهی سبحانی با انتصاب عجیب مسئولین ستادش در دانشگاه
جمعه ۱۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۴
۳۰
 
عبدالله برغمدی که به اذعان اعضای هیئت علمی و دانشجویان طی مدتی که در پیام نور عهده دار مسئولیت بوده، نشان داده است که لیاقت کار در فضای علمی را ندارد، حال دوباره با لابی گری های سبحانی فر، به راس تصمیم گیری دانشگاه برگشت تا هم سبحانی از یکی از فعالین ستادش قدردانی کند و هم دوباره مهره خودش را در دانشگاه داشته باشد.
به گزارش سلام سربدار، یکی از مهم ترین فعالیت های سبحانی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۹۴ تغییر مدیران ادارات و مهره چینی در دستگاه های دولتی بود. بعد از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، فضا برای سبحانی فراهم شد تا آن طور که دلش می خواهد مهره های خودش را ادارات بچیند. اما موهبت خدادادی دیگری که نصیب سبحانی شده بود این بود که محسنی دیگر نماینده سبزوار تصمیمش را گرفته بود که از مشهد کاندیدا شود و دیگر دلیلی نداشت تا در این مهره چینی ها سهم خواهی کند و میدان را در اختیار سبحانی قرار داد.

از اولین مهره چینی های سبحانی می شود به تغییر رئیس دانشگاه پیام نور اشاره کرد و این مهره چینی ها در ادارات دیگر چون آموزش و پرورش، اداره کار،‌ شرکت مخابرات،‌ اداره مالیات،‌ اوقاف و... ادامه پیدا کرد.

اما تغییراتی که در تیر ماه ۹۳ در دانشگاه پیام نور سبزوار اتفاق افتاد عزل شبانه دکتر امینی و معارفه دکتر امیراحمدی از فعالین ستاد انتخاباتی سبحانی بود. این انتصاب در حالی اتفاق می افتد که فشارهای زیادی به رئیس دانشگاه پیام نور استان، برای تغییر امینی اعمال شده بود. دکتر تقی زاده حتی دو نفر از اعضای هیئت علمی پیام نور را پیشنهاد داده بود اما موافقتی صورت نگرفته بود.

این در حالی بود که ریاست دانشگاه های پیام نور از هیئت علمی خود دانشگاه باید انتخاب می شد. در نهایت شخصی به نام حاجی حسینی از مشاوران وزیر علوم جمعه شب از تهران به سبزوار می آید و صبح شنبه هفتم تیرماه ۹۳، تودیع و معارفه ریاست این دانشگاه صورت می گیرد.

اما دوباره در چند روز اخیر، خبر از تغییر و تحولات در دانشگاه پیام نور سبزوار شنیده شد. اما این بار نه تغییرات سیاسی بلکه تغییراتی سازنده بر اساس مدارج علمی و شایستگی که مورد تایید اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور هم بود. اما طبیعی بود که باز شاخک های سبحانی این بار هم حساس شود و این تغییرات را که برای وی خارج از سهم خواهی سیاسی است، نپذیرد. طبق اعلام دانشگاه پیام نور استان، دکتر مظهری به عنوان ریاست دانشگاه و دکتر ابهری به عنوان معاونت دانشگاه انتخاب می شوند. تودیع و معارفه رئیس و معاون دانشگاه با حضور شخص رئیس دانشگاه پیام نور استان صورت می گیرد. اما این انتخاب برای معاونت دانشگاه خیلی دوام نیاورد و دقیقا سه روز پس از انتصاب دکتر ابهری، در ساعت ۱۵ ظهر سه شنبه و خارج از وقت اداری با لابی گری سبحانی فر حکم معاونت برای عبدالله برغمدی زده می شود.

عبدالله برغمدی از فعالین ستاد سبحانی در انتخابات مجلس سال ۹۰ و در سال ۹۴، شخصی که در دوران مدیریت امینی در حاشیه بود ولی بعد از تغییرات در تیر ۹۳ به راس تصمیم گیری در دانشگاه پیام نور آمد. فردی که در دوران ریاست دکتر امیراحمدی، همه کاره دانشگاه بود. عبدالله برغمدی که به اذعان اعضای هیئت علمی و دانشجویان طی مدتی که در پیام نور عهده دار مسئولیت بوده، نشان داده است که لیاقت کار در فضای علمی را ندارد، حال دوباره با لابی گری های سبحانی فر، به راس تصمیم گیری دانشگاه برگشت تا هم سبحانی از یکی از فعالین ستادش قدردانی کند و هم دوباره مهره خودش را در دانشگاه داشته باشد.

در برابر این تغییرات و تحولات خارج از ضابطه، نماینده عالی دولت و تدبیر امید در سبزوار نشان داده که هیچ وقت عکس العملی نشان نمی دهد چون ماندن در منصب فرمانداری برایش شیرین است و نمی خواهد چالشی برایش بوجود بیاید. اما باید ببینیم که عکس العمل حسین مقصودی در برابر این مهره چینی ها چیست؟‌ آیا واکنشی در برابر این تغییرات نشان می دهد یا وارد سهم خواهی تقسیم مدیریت ها می شود؟
Share/Save/Bookmark


۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۰۷:۴۴:۳۱
سبحانی و سبحانی ها
مقصودی و مقصودی ها
سلام و درود بر شما
نوش جان شما این سهم خواهی ها و تقسیم اموال و مسئولیت های ملت
فقط و فقط حواستان به آن طرف دیوار هم باشد و بدانید برای کوچکترین حقی که از من شهروند و سایر شهروندان عزیزتر از جانم اگر ضایع نمایید، به نیابت از همه کسانی که خونهای پاکشان را برای این ملت و انقلاب فدا نمودند، انشاالله به مدد صاحبان همین انقلاب که همین صاحبان خونهای پاک هستند ،آن دنیا انتقاممان را خواهم گرفت (42508)
 
دانشجوی دهه هشتاد پیام نور
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۰۸:۰۸:۲۳
برغمدی یه زمانی تو پیام نور کلی ادعای حزب اللهی بودن داشت و مدام خودشو به بسیج می چسبوند.

حب ریاست و مقام واقعا چه بر سر آدمها میاره.... (42509)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۰۸:۱۸:۱۳
عکس اصلا اربتاطی با دانشگاه پیام نور نداره دانشگاه فناوری های نوین است (42510)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۳:۲۴:۲۹
بابا منظورشون اونییه که کنار سبحانیه!
اون برغمدیه! (42520)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۰۹:۰۱:۳۹
از پيام نور نمي دانم ولي چون اسم ادارات ديگر را هم اورده ايد انگار كه هر مسئولي كه در شهر منصوب مي شود وامدار و وابسته به شخص خاصي است در حالي كه در بسياري از ادارات تغييرات و انتصابات بر مبناي تصميمات خود ان سازمان و بر اساس يك روال طبيعي صورت مي گيرد و مسئول جديد كار خودش را مي كند . البته گفته شما در خصوص بعضي ادارات كه زياد در معرض چشم هستند تا حدودي درست است ولي همه را به يك چوب نرانيد (42512)
 
دوست
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۰۹:۰۵:۰۰
سلام
به آقایان و مخصوصاً آقای برغمدی تذکر می دهیم که فراموش نکنید عمر کوتاه است و حال و دمی بانگ رفتن می رسد.
حق را نا حق نکنید و کمی هم به فکر عاقبت کار خود باشید.

روزی که می روی، روزی نباشد که همه خوشحال باشند. (42513)
 
تحلیلگر باشیم
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۲:۲۱:۲۰
من نفهمیدم ربط این مطلب به دکتر محسنی چی بود؟ چرا پای اون بنده خدا رو که انصافا از بی حاشیه ترین و با اصالت ترین مدیران و نمایندگان سبزوار در دوران بعد از انقلاب بوده وسط این مطلب کشیدید؟ حالا اگر محسنی هم توی عزل و نصب ها دخالت می کرد، انتقاد می کردید که چرا دخالت میکنه لابد میخواد برای انتخابات های بعدی مهره چینی کنه؟ حالا که نکرده ایراد می گیرید که چرا دخالت نکرده، چون دیگه نمیخواسته در انتخابات بعدی شرکت کنه؟
ولی عزیزان سلام سربدار برای شما که از سایتهای قدیمی و قوی سبزوار هستید بده که اینقدر تحلیلتون ضعیف باشه.
حضرت اقا بارها و بارها از جوون های انقلابی درخواست کردن که بصیرت خودشونو ببرن بالا و از مسائل کشور و جهان تحلیل داشته باشن. تحلیل های روز و دقیق
عزیزان مسائل سیاسی چیزی نیست که حول محور یک فرد بچرخه. فردی مثل محسنی ممکنه خودش تصمیم نداشته باشه در انتخابات بعدی یک شهر شرکت کنه، اما محسنی که تنها نیست.
یک تیم پشت سر محسنی هستند و این تیم اگرم محسنی نیاد قطعا میخوان نماینده دیگه ای داشته باشن.
بنابراین مدیرانی که اهل مهره چینی های انتخاباتی باشن، همیشه دلیل کافی برای این کثیف کاری های سیاسی رو دارن. و اگر به اعتراف خودتون اقای محسنی یا هر فرد دیگه ای در مهره چینی های شهرستان شرکت نکرده ، شما حق ندارید به این راحتی نیت های درونی این فرد رو مورد قضاوت قرار بدید. بلکه رفتاری که دیده میشه قابل قضاوته و بر اساس این رفتار اقای محسنی یکی از بهترین و بی حاشیه ترین مدیران و نمایندگان سبزوار در دوران بعد از انقلاب بودن (42517)
 
محمد
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۳:۴۹:۱۱
خیانت محسنی سکوت دربرابر مهره چینی ها سبحانی بود...ایشون در دوره اول نمایندگی شون مهره چینی شون رو داشتن ولی در دوره دوم چون می خواستن از مشهد کاندید بشن مهره چینی نکردن (42522)
 
حق گو
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۶:۵۳:۴۸
این.... محسنی که اول اومد سرکار اون هم امثال رضوی ها و قوم و خویشها ، خواهر و بروبچ همپیالگی های خود در موسسه دیار آبادانی را تو علوم قرآنی گذاشت .پس از اون حمایتهای بیخودی نکن. نفرین ما پشت سر اون رضویه که به جای استخدام بعضی ها که حقشون بود ، دوستها و برو بچ مسوولین دانشگاه حکیم رااستخدام کرد. (42526)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۲:۳۵:۵۴
ظلم بزرگی که آقای سبحانی فرباتحمیل کردن امیراحمدی بعنوان سرپرست دانشگاه پیام نور و متعاقب آن تحمیل فردی بی کفایت بنام عبدالله برغمدی به سمت معاونت دانشگاه باواسطه وفشاری که آقای سبحانی فرازطریق آقای حسین فریدون ازافراد معلوم الحال وچهره آشنای نقش داشتن درانتصابهای بی ضابطه وحمایت ازافرادمسئله دارحقوقهای نجومی به دانشجو و کارکنان واساتید ودریک کلام به دانشگاه کردقابل گذشت نیست وبایدازدانشجویان وکارمندان وهیات علمی عذرخواهی کند ودرتغییرات هفته اخیرکه یک انتخاب کارشناسانه بو ورضایت وخوشحالی مجموعه دانشگاه رابه دنبال داشت بادخالت مجددآقای سبحانی فردردانشگاه وجعل جایگاهی جدیدبرای آقای برغمدی بی تدبیری ومنفعت طلبی شخصی خودرابطورآشکارنمایان کرد ونشان دادکه دانشگاه جولانگاه سیاسی است برای همفکران افرادی همچون فریدون ها وسبحانی فرها (42519)
 
سبزواری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۳:۳۸:۱۷
علوم پزشکی و مثلث فرماندار، سبحانی و مسلم رو فراموش نکنید. مثلثی برای... (42521)
 
احمد
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۳:۳۰:۱۴
خيلي داريد تند مي ريد.سبحاني نماينده مردم وهفتاد هزار نفربهش راي داد ه اند.وحق نظارت داره پس هركس حدود خودشو بدونه (42544)
 
دوست
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۳:۱۷:۲۸
خخخخخ
برو فکر نان کن که خربزه آب است. (42535)
 
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۰۱:۰۳:۵۸
خود برغمدی با چه رویی در دانشگاه قدم میزنه و خود رو بر حق می دونه؟ درصورتی که اگر یک لحظه حمایت سبحانی نباشه،هیچ کاره هم نیست.
باید خودش بره کنار و از عقب افتادن جلوگیری کنه. (42536)
 
دردمند
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۰۷:۰۰:۲۷
وَ إِنَّمَا يُؤْتَي خَرَابُ الأَْرْضِ مِنْ إِعْوَازِ أَهْلِهَا وَ إِنَّمَا يُعْوِزُ أَهْلُهَا لإِِشْرَافِ أَنْفُسِ الْوُلاَهِ عَلَي الْجَمْعِ وَ سُوءِ ظَنِّهِمْ بِالْبَقَاءِ وَ قِلَّهِ انْتِفَاعِهِمْ بِالْعِبَرِ:
و زمين جز با تنگدستي ساكنان آن ويران نشود. مردم شهرها هنگامي تنگدست گردند كه واليان روي به گرد آوردن مال آرند و از ماندن خود بر سر كار اطمينان ندارند، و از آنچه مايه عبرت است كمتر سود بردارند. (42541)
 
صادق
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۰۲:۱۲:۳۵
lمن از سال ها قبل آقاي برغمدي رو مي شناسم
شاخك هاي خوبي داره و جهت باد رو خيلي زود تشخيص ميده. (42551)
 
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۱۹:۱۲:۴۵
حضرت امام فرمودند ، دربین شماباشم یانباشم نگذاریدانقلاب به دست نااهلان ونامحرمان بیافتد . بادخالتهای نابجا و ناحق آقای سبحانی فر و زورگویی های آقای حسین فریدون در دانشگاه پیام نورسبزوار درد و سال اخیر این بخش ازنظام موردتاخت و تاز نااهلان ونامحرمان بود و این تاراج سیاسی توسط سبحانی فر و چماق فریدون صورت گرفت که باید درمقابل خون شهدا پاسخگو باشند (42591)
 
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۷:۲۲:۲۷
من به عنوان یک دانشجوی انقلابی ازسبحانی که نماینده این شهراست نمی گذرم چون ازافرادی دردانشگاه پیام نورسبزوارحمایت کردکه نه به امام ونه به خون شهدا ونه ......اعتقادی نداشتند بارها هم .... وهم.... به مقدسات توهین کردند وازافرادمسئله دارحمایت کردند وافرادارزشی رابایکوت کردند . جمله امام «پشتیبان ولایت فقیه باشیدتابه مملکت شما آسیبی نرسد»راازسربرگ نامه هاحذف کردند واسامی شهدا راکه برای قسمتهای مختلف نام گذاری شده بود ازروی اماکن برداشتند دعای ندبه را«پناه برخدا»مسخره بازی خواندند مهدیه صاحب الزمان که نمازخانه بسیارزیباودرشان دانشگاه است واسامی جلاله وچهارده معصوم دراطراف محراب آن نقش بسته است را «العیاذبالله»طویله خوانده اند . حال شما قضاوت کنیدکه آیا چنین افرادی شایستگی مسئولیت درمملکت امام زمان را دارند (42596)
 
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۳۷:۵۱
باورم نمیشه یعنی وقاحت به اینجا رسیده؟؟؟!!!
باز صد شکر به دوران پورسمنانی و قپانچی (42606)
 
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۹:۵۸:۵۷
الله اکبر آی مسئولین آی روحانیت و ای متدینین ای جبهه رفته ها وای ایثارگران وای منتظران و ای بچه مذهبی ها پاسداری ازارزش هاهمین است . غیرت دینی وانقلابی ما کجارفته اگرمطالب گفته شده صحت داشته باشدکه بررسی آن کاردستگاههای نظارتی است وای برماکه ساکت باشیم . شهدا شرمنده ایم امام زمان ماراببخش (42602)
 
عدالت خواه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۳۳:۲۸
مقصودی به کارکنان علوم پزشکی سبزوار قول داد که به محض انتخابش مسلم را از ریاست دانشگاه ما هم برداره.ظاهرا زورش به سبحانی نرسید.وکل سبزوار در حال حاضردراختیار سبحانی است.پس حق داره هرکار میخاد بکنه.مقصودی با این بی تفاوتیش باید بدونه مثل بروغنی اولین بار وآخرین بار که میره مجلس.چون زود درغش برملا شد. (42604)
 
احمد
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۱۰:۵۲:۱۳
دكترمسلم عملكردش خوب بوده چرا بايد عوض شه،مگه براي راي آوردن بايد قول بدي كه رييس عوض كني، (42613)
 
عدالتخواه واقعی
۱۳۹۵-۰۴-۲۷ ۱۶:۵۹:۳۸
مقصودی فعلا عددی نیست سبحانی همفکر دولته و تا ۹۶که احمدی نژاد بر می گرده مقصودی کاری از دستش بر نمیاد.
البته خداییش مسلم فوق العاده کار کرده هم در بحث عمرانی و پیشرفت فیزیکی دانشگاه و هم در جلب رضایت پرسنل.
چرا باید عوض بشه؟!
دکتر مسلم در روز افتتاح بیمارستان حشمتیه بر خلاف رویه مسیولین فعلی که سعی در بی ارزش نشان دادن خدمات دولت سابق دارن خیلی باکلاس با جمله «با تشکر از خدمات دولت سابق محترم که نقش عمده ای در پیشرفت پروژه بیمارستان دلشتن»شخصیت خودش رو نشان داد. (42638)
 
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۹:۳۴:۱۷
چه خوش خیالی تو که فکر میکنی احمدی نژاد رئیس جمهور بعدی هست (42837)
 
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۱۴:۰۶:۴۴
به نظرتون تو نظام جمهوری اسلامی کی به این افراد قدرت میده که هرکی رو بتونن بزارن و هر کی رو نخوانن عزل کنن شما معلول ها رو ول کن علت ها رو بچسب (42625)
 
شهروند
۱۳۹۵-۰۴-۲۷ ۲۲:۵۴:۱۲
بسوزه پدر سیاست همه چی رو از بین میبره و ماملت چه کاره ایم در این مملکت........ (42640)
 
ارش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۸ ۱۴:۳۸:۰۰
با سلام.فقط خواستم بگم اینجا که ریس پیام نور عوض میشه ااونم بدون هماهنگی مسولین شهرستان و برگشت مجدد معاون به پستش همه مخالفان میگن لابی سبحانی بوده تو دولت خب بله نفوذ سبحانی بوده در دولت پس همین نفوذ سبحانی در دولت بوده که تونست بیمارستان حشمتیه رو دولتی نگه داره وگرنه برای دوازده میلیارد تومن کسری بودجه به بخش خصوصی واگزار میشد.همین نفوذ سبحانی بود که تونست بالگرد هوایی رو برای سبزوار به ارمغان بیاره که همین مخالفان میگفتن تا عید اجاره بالگرد تموم میشه و بالگردی در کار نیست همین نفوذ سبحانی در بدنه دولت بود که کارخانه فولاد راکد شده را دوباره راه اندازی کرد که برای افتتاح فاز اولش صدسی نفر نیرو جذب میکند که ازمون ان برگزار شد و به زودی جذب میشوند .همین نفوذ سبحانی بود که کارهای گازکشی روستاهای سبزوار انجام و همه رروستاها از نعمت گاز برخوردار میشوند. خیلی کارهای دیگه که اینجا ذکر نمیکنیم شما دوستان خسته میشید.پس اگه نفوذ سبحانی هست این مایه مباهاته که نماینده شهرمان ازنفوذ وقدرت خوبی در دستگاه دولتی برخورداره و به نفع شهرمان میباشد.به امید ابادانی شهرمان با تلاش نماینده های شهرمان (42645)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۱:۴۷:۴۳
یا از نزدیکان سبحانی هستی یا از افراد دور وبرش.اگه میخوای اطلاع رسانی کنی خدارو مدنظرداشته باش واعلام کن هدفت اینکه مردمو گمراه کنی.وواقعیتو نگی.بحث آمبولانس هوایی ربطی به سبحانی نداره چون در18منطقه کشور اورژانس هوایی جانمایی شدکه سبزوار نیز یکی بوده.وپس الکی مردموگمرا نکن.در خصوص واگذاری حشمتیه هم دروغگو میگی وهدفت بازم میگم گمراهی مردمه.بحث واگذاری اصلا مطرح نبود وفقط مشارکت جهت اتمام عملیات ساختمانی مطرح بود که الحمدا...بودجه تامین شد واینم ربطی به سبحانی نداشت.در خصوص جذب نیرو در بیمارستان حشمتیه نیز باید بگم راست گفتی خیلی ها رو که با سبحانی نزدیکی داشتند جذب شدندکه میتونید از نیروهای گرفته شده در درمانگاه های تخصصی و...را ببینید که بالابی گری وارد شدند. (42676)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۰۸:۴۵:۰۶
بد بختانه در سپهر سیاسی ایران از همان ابتدای مشروطه تا کنون برندگان واقعی و استفاده کنندگان از امکانات دولتی .لابی گران و متنفذین بوده و هستند .بعد از انقلاب و در دوره های مختلف محلس نیز این امر به وضوح قابل اثبات است که لابی گران سیاسی بیشترین منفعت را برای مناطق خود کسب نموده اند . پس لابی فی نفسه در سیاست لازم است و سیاست مداری موفق خواهد بود که قدرت لابی گری با طیف های مختلف قدرت را داشته باشد .
فعلا نیز این لابی های سیاسی هستند که سرنوشت های مختلفی را برای مناطق رقم می زنند .
حالا شما بگویید به فلانی ربطی ندارد قرار بوده این کار صورت بگیرد
اما انجام کاری با روند بورکراسی بدون لابی گری در ایران = تلف شدن عمر است متاسفانه
حالا کارخانه ای ایجاد شود . بیمارستانی شروع به فعالیت کند و... برای شهر ابادانی و برای گروهی هرچند نزدیک به صاحبان قدرت کار ایجاد نموده که اگر این قدرت لابی گری سیاسی نبود همین هم اتفاق نمی افتاد. (42684)
 
مرادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۰۹:۳۹:۱۲
اما نگفتی تکلیف کسانی که نه رابطه ای دارند ونه لابی گری بلدند چی میشه.شاید بقول بعضی ها خس وخاشاکند.تکلیف این افرادمحروم از همه چیز وهمکس چیست.؟پس لابی گری فقط برای عده ای محدود خوبه.امادرقضیه کارخانه وبیمارستان باید بگید چرا زحمات دیگران ومسئولین قبلی رو نادیده میگیرندوهمه چیزو بنام خودشون تموم میکنند.بنظر شما این کم لطفی نیست؟بنظرشما این بدوراز انصاف نیست؟بنظرشما حقوق دیگران را پایمال کردن نیست؟ (42687)