کد مطلب: 12500
 
حجت‌الاسلام مقیسه: هنر ارزشی، راهکار خنثی‌ سازی تهاجم فرهنگی دشمن
يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۶
 
همزمان با سالروز شهادت شهید اوینی و سالروز هنر انقلاب اسلامی، اعضای شورای بسیج هنرمندان سبزوار با امام جمعه سبزوار دیدار کردند.
به گزارش سلام سربدار، امام جمعه سبزوار در این دیدار با تاکید براین موضوع که هنر جایگاه بسیار مهمی در حفظ انقلاب و اسلام دارد، اظهارداشت:خاصیت هنر همه گیر بودن و تاثیر بر عموم مردم است که باید از این ظرفیت به بهترین شکل استفاده شود.

غلامرضا مقیسه در ادامه با بیان این که سخنرانی در منبر این ویژگی را نداشته و تنها بر افراد مستمع در زمان و مکان خاص اثر می کند ادامه داد: اشکال مختلف هنر می تواند با نفوذ در جامعه با زبان هر قشر صحبت کرده در جذب انها به سمت مبانی ارزشی و اسلام اقدام کند.

وی در ادامه با تشبیه هنر به شمشیری دو لبه که از آن می توان در جهت ترویج ارزشها و یا در جهت ترویج ذلالت ها استفاده کرد، تصریح کرد: در حال حاضر دشمن بوسیله هنر جنگ فرهنگی را آغاز کرده است و ما باید دقیقا مانند خودشان از طریق هنر نقشه های شوم دشمن را خنثی کنیم.

مقیسه با اشاره به این که ترویج ارزش ها به زبان هنر می تواند آنچان تاثیر عمیقی بر جامعه داشته باشد که تا سال های سال اثر آن از بین نرود تاکید کرد: هنر با حرکتی آرام و تدریجی در روح نفوذ کرده و جایگاهی ثابت دست پیدا می کند.

امام جمعه سبزوار با تقدیر از هنرمندان عرصه هنر اسلامی بیان داشت: نقش هنرمندان در تثبیت فرهنگ و ارزش های اسلامی در جامعه ارزشمند و تاثیر گذار است
Share/Save/Bookmark
مرجع : بصیر سبزوار