کد مطلب: 6488
 
فقر امکانات ورزشی در روداب/
ماجرای سالنی که باد برد!
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۰۲
۳
 
ماجرای سالنی که باد برد!
 
شهر روداب مرکز يکي از پهناورترين بخش هاي استان خراسان رضوي با جمعيت حدود ۵ هزار نفر ، هيچ گونه امکانات ورزشي ندارد با اين حال، استعداد هاي فراواني در رشته هاي مختلف ورزشي دارد و ورزشکاران در رشته هاي فوتبال ، واليبال و بدنسازي و ... در شهرستان و استان مقام هاي خوبي کسب کرده اند. چند سال قبل با شروع پروژه ساخت سالن ورزشي در اين منطقه، ورزشکاران به آينده ورزشي خود اميدوار شدند، اما چندي بعد اسکلت سالن ورزشي بر اثر وزش باد در هم ريخت تا ساخت تنها مجموعه ورزشي بخش متوقف شود و آرزوهاي ورزشکاران براي بهره مندي از آن بر باد رود...

واليبال روي خاک!

يکي از ورزشکاران رشته واليبال در روداب که سابقه حضور در تيم هاي شهرستاني و استاني را دارد ، به خراسان مي گويد: ورزشکاران رشته واليبال در حال حاضر در زمين هاي خاکي و روباز تمرين مي کنند و هيچ سالن ورزشي استانداردي براي تمرين ندارند با اين حال تاکنون مقام هاي فراواني در مسابقات شهرستان به دست آورده اند. «ابراهيم قلعه نويي» در ادامه مي گويد: احداث سالن ورزشي يکي از آرزوهاي ديرينه ورزشکاران رودابي است که اميدواريم هر چه سريع تر ساخت سالن ورزشي در اين شهر به پايان برسد.

ورزشکار ديگري که در رشته فوتبال فعاليت مي کند هم در ادامه مي گويد: توقع احداث و ساخت مجموعه ورزشي را از مسئولان نداريم ولي احداث سالن ورزشي کمترين پاسخ به نيازهاي ورزشکاران با استعداد اين بخش است.

«علي برزويي» افزود: در ايام زمستان با توجه به سرماي هوا براي انجام تمرينات بدنسازي به سالن سرپوشيده نياز مبرمي داريم. سال هاست مسئولان قول ساخت سالن داده اند اما هنوز ساخت آن به پايان نرسيده است...

رکود در امکانات، سکون در ورزش!

يک پيشکسوت ورزشي روداب نيز در ادامه با ابراز نارضايتي از وضعيت امکانات ورزشي در اين بخش به خراسان مي گويد: امکانات ورزشي روداب نسبت به سال هاي دوري که ما خودمان ورزش مي کرديم، هيچ پيشرفتي نداشته است و متاسفانه جوانان هم کمتر در فعاليت هاي ورزشي شرکت مي کنند.

«غلامحسين قلعه نويي» مي افزايد: هيئت هاي ورزشي اين شهر تقريبا غيرفعالند و ساخت سالن ورزشي هم چندين سال است که به پايان رسيده و اميدواريم مسئولان نگاه ويژه اي به ورزش روداب در آينده داشته باشند.

آمار نگران کننده معضلات اجتماعي و جاي خالي ورزش

رئيس شوراي اسلامي شهر روداب با انتقاد از نبود امکانات ورزشي در شهر روداب گفت: متاسفانه نمايندگي ورزش و جوانان هيچ گونه امکانات ورزشي در بخش ندارد و در تنها پروژه موجود هم فعلاً پيشرفتي ديده نمي شود و همه چيز در حال رکود است. «رضا قلعه نويي» افزود: آمار اعتياد وبرخي مشکلات اجتماعي نگران کننده است و براي اينکه جوانان را به سمت ورزش سوق دهيم بايد حداقل امکانات ورزشي را برايشان فراهم کنيم که اميدواريم با سرعت بخشيدن به پروژه سالن ورزشي نيمه تمام بتوانيم حداقل امکانات را براي جوانان علاقه مند به ورزش فراهم آوريم.

همت عالي ورزشکاران محروم رودابي بدون امکانات!

بخشدار روداب با تاکيد بر استعدادهاي ورزشي فراوان در بين جوانان روداب به خراسان مي گويد: ورزشکاران روداب به خصوص در رشته هاي فوتبال ، واليبال و بدنسازي به صورت خودجوش در شهرستان و استان مقام هاي خوبي کسب کرده اند ولي تاکنون اقدامات زيرساختي مناسبي براي ورزش انجام نشده است. «محمود شم آبادي» مي افزايد: در سال هاي گذشته با پيگيري نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي و از محل اعتبارات بودجه واحد معاونت برنامه ريزي و راهبردي رياست جمهوري ، ساخت سالن ورزشي روداب با همکاري پيمانکارهاي اداره راه و شهرسازي آغاز شد ولي اسکلت سوله به دليل غيراستاندارد بودن در اثر وزش باد تخريب و پس از چندي هم جمع آوري شد. وي در ادامه مي گويد: براي احداث اين پروژه اعتبارات تکميلي خوبي در نظر گرفته شده است که اميدواريم با تعيين تکليف اين پروژه نقطه اميدي براي ورزشکاران بخش ايجاد شود تا ورزشکاران محروم اين بخش شهرستان سبزوار بتوانند در ميادين ورزشي درخشش بيشتري داشته باشند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : روزنامه خراسان


استان سربداران
۱۳۹۲-۱۱-۰۲ ۲۳:۴۱:۳۰
به امید شهرستان شدن تنها بخش سبزوار بزرگ (18910)
 
رودابی
۱۳۹۲-۱۱-۰۴ ۱۰:۴۰:۳۳
کجاست حاج علی بروغنی که بداد مردم محروم میرسید//// (18948)
 
yghlpsn
۱۳۹۲-۱۱-۰۶ ۲۰:۵۴:۴۸
تا کلاته رو دارید غمی تان نباشد.سه سوته درستش میکنه (19020)