کد مطلب: 11916
 
همایش ملی جبر ایران در سبزوار آغاز شد
سه شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۸
۲
 
بیست‌و‌پنجمین همایش ملی جبر ایران با حضور اساتید جبر و ریاضیات سراسر کشور در سبزوار آغاز شد.
به گزارش سلام سربدار، بیست‌و‌پنجمین همایش ملی جبر کشور صبح امروز در تالار دکتر علی شریعتی دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه این همایش رئیس دانشگاه حکیم سبزواری با بیان اینکه امروز هیچ علمی از علوم ریاضیات جدا نشده است، اظهار کرد: فعالیت بسیاری از علوم حتی علوم پایه و علوم انسانی بدون ریاضیات دچار ضعف و نابسامانی خواهد شد و در جهان پیشرفته کنونی ریاضیات به‌عنوان مادر علوم محسوب می‌شود.

جواد حداد نیا با بیان اینکه پایه و اساس شکل‌گیری تمامی کارهای مرتبط با تکنولوژی علوم ریاضیات است، افزود: در هیچ زمانی نمی‌توان ریاضیات را از زندگی انسانی جدا کرد و همچنین زندگی بدون این علوم مفهومی ندارد بنابراین اگر بخواهیم فواید ریاضیات را در جامعه مورد بررسی قرار دهیم نیازمند یادگیری علوم ریاضیات هستیم.

وی فراگیری علوم ریاضیات را یکی از ضرورت‌های جامعه بشری دانست و ادامه داد: همایش جبر ایران یکی از مهم‌ترین رویدادهای علمی کشور تلقی می‌شود و امیدوارم بتوانیم با حضور دانشمندان ریاضیات سراسر کشور شاخه‌های جبر و ریاضیات را مورد بررسی و تبادل‌ نظر قرار دهیم.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری یکی از شاخص‌های ریاضیات را کوتاه کردن مبانی گسترده عنوان کرد و گفت: فراگیری دروس مرتبط با جبر به ما یاد می‌دهد که گفتمان‌های طولانی را در قالب یک عبارت ریاضی بیان کنیم و بلکه باید در موضوعات مختلف کوتاه و مناسب سخن بگوییم.

دبیر همایش ملی جبر کشور نیز در این مراسم با بیان اینکه این همایش برای دومین بار در شهرستان سبزوار برگزار می‌شود، تصریح کرد: دانشگاه حکیم سبزواری چندی قبل به انجمن ریاضی کشور درخواست میزبانی این رویداد ملی را داده بود و پس از بررسی‌های صورت گرفته با این میزبانی موافقت شد.

غلامرضا مقدسی با بیان اینکه همایش جبر در حیطه علوم پایه در سطح ملی از اهمیت خاصی برخوردار است، عنوان کرد: این همایش یکی از شاخص‌ترین رویدادهای ریاضی سطح کشور تلقی می‌شود و برگزاری این‌گونه همایش‌های علمی می‌تواند تأثیر بسزایی در افزایش دانش ریاضی‌دانان داشته باشد.

وی مهم‌ترین اهداف برگزاری این رویداد علمی را ارائه آخرین نتایج کسب‌شده حوزه جبر و آشنایی محققان برشمرد و ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته اساتید و اعضای هیئت‌علمی بسیاری از دانشگاه‌های سراسر کشور در این همایش حضور پیداکرده‌اند تا موضوعات مرتبط با جبر و ریاضیات را مورد بررسی قرار دهند.

دبیر همایش ملی جبر کشور تعداد مقالات رسیده به دبیرخانه سمینار را ۱۶۵ مقاله اعلام کرد و یادآور شد: پس از اتمام فرایند داوری مقالات، هیات داوران ۸۰ مقاله را برای ارائه به‌صورت سخنرانی در این همایش انتخاب کرده‌اند که این مقالات امروز و فردا در نوبت صبح و عصر ارائه می‌شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس


رمضون ملا
۱۳۹۵-۰۴-۳۰ ۰۸:۵۱:۴۳
به به یه نفر بره به این تو این دانشگاه حکیم ببینه چی ناهارها و دسرها برا مهمونا سرو میشه. اونوقت حسن کلید ساز میگه پول نیست و حقوق کارمندا فقط 12 درصد باید اضافه بشه.واقعا ناهار تماشاییه (42657)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۰ ۱۲:۱۷:۵۸
شما که از هیچی خبر نداری اظهار نظر نفرمایید. پول پذیرایی، اسکان، و... همه و همه موقع ثبت‌نام از تمام مهمانان گرفته شده است. جدیداً هرجا همایشی است حق ثبت‌نام، ناهار، اسکان و ... از طرف مقابل گرفته می‌شود. در اصل باید بگوییم با پول خودشان برای خودشان است. (42867)