کد مطلب: 11942
 
توضیح دادستان استان درباره لغو کنسرت سالار عقیلی:
اعلام کرده بودیم کنسرت برگزار نشود/ بلیت فروشان خودشان به مردم پاسخ دهند
جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۰
۷
 
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی در رابطه با لغو کنسرت یکی از خوانندگان (سالار عقیلی) در سبزوار توضیحاتی را ارائه کرد.
اعلام کرده بودیم کنسرت برگزار نشود/ بلیت فروشان خودشان به مردم پاسخ دهند
 
به گزارش سلام سربدار، قاضی غلامعلی صادقی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی در واکنش به اخبار منتشر شده در رابطه با لغو کنسرت سالار عقیلی در سبزوار به مشکلاتی که برگزاری کنسرت‌ها در پایتخت معنوی کشور به وجود آورده بود، اشاره کرد و گفت: مشکلاتی که در محتوا و اجرای کنسرت‌ها و همچنین نحوه حضور شرکت‌کنندگان وجود داشت و سوابق آن نیز موجود است، باعث شد که از ناحیه اقشار مختلف مردم، حوزه علمیه و علما گلایه‌های مختلفی در مورد اجرای کنسرت‌ها به دادستانی مرکز استان خراسان رضوی اعلام گردد.

وی با بیان اینکه بررسی‌های دادستانی نیز نشان داد که این گلایه‌ها قابل تایید است، اظهار کرد: متاسفانه تاکنون اتفاقات اخلاقی ناگواری در حین اجرا یا بعد از اجرای کنسرت‌ها به وقوع پیوسته است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی تصریح کرد: پس از اعلام این گلایه‌ها از سوی اقشار مختلف و همچنین بررسی‌های صورت گرفته، دادگستری استان خراسان رضوی تصمیم بر این گرفت تا برای پیشگیری از برخی مسائل و اتفاقات اخلاقی، فعلا کنسرت‌ها اجرا نشود تا زمانیکه در شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی موضوع مطرح و چارچوبی برای برگزاری کنسرت مشخص شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر منتظر تشکیل شورای فرهنگ عمومی برای بررسی این موضوع هستیم، گفت: هر تصمیمی که شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی گرفت ، علی القاعده اجرا خواهد شد ولی تا قبل از آن به خاطر اجراهای توام با مشکلات اخلاقی بنا بر این است که کنسرتی اجرا نشود.

صادقی یادآور شد: عدم برگزاری کنسرت‌ تا تصمیم گیری در شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی، به دستگاه‌های مربوطه از جمله اداره کل ارشاد و ادارات ارشاد شهرستان‌ها اعلام و اطلاع رسانی شده است تا از صدور مجوز و یا فروش بلیت و یا اعلام این مراسم خودداری کنند؛ اما متاسفانه برخی به هر دلیلی که خودشان می‌دانند ممنوعیت در اجرای کنسرت‌ها را رعایت نمی‌کنند و با فروش بلیت و اخذ پول از مردم توقعی را برای آن‌ها ایجاد می‌کنند و خود آن‌ها باید به گلایه‌های مردم پاسخ دهند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : دادستانی کل کشور


علي
۱۳۹۵-۰۵-۱۶ ۰۷:۲۶:۵۳
علت لغو چي بوده سالار عقيلي جز خواننده هاي مجازه تابستان يك سرگرمي باشه چه ايراده داره (42754)
 
United States
۱۳۹۵-۰۵-۱۶ ۰۹:۳۰:۳۵
با این کارها فقط باعث میشید که جوونها از اسلام فراری بشن. اگه بد بده برای همه بده نه فقط استان خراسان. اینکه مشکلاتی هم پیش اومده قبلا مربوط به سبزوار نبوده و باز هم دلیل لغو کنسرت های بعدی نمیشه. باید نیروهایی که تامین امنیت رو بر عهده دارند بهتر عمل کنند. (42755)
 
۱۳۹۵-۰۵-۱۷ ۱۱:۲۴:۰۰
آقایان و خانمها بیاید با خودمان رو راست باشیم

اگر واقعا حرف از اسلام می زنید و مسلمون هستید کاملا واضحه که داخل این کنسرت ها حتی کنسرت سالار عقیلی دارای مشکلاتی هست که البته این مشکلات برای جامعه کنونی عادی شده مثل عادی شدن گناهان مختلف برای قوم لوط
بیاید با خودمان رو راست باشیم
من خودم بلیط گرفته بودم ولی جدا دغدغه مسائلی را داشتم که قرار بود با خانمم باهاشون روبرو بشم.

بیاید با خودمان رو راست باشیم (42771)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۶ ۱۲:۲۲:۵۵
نحوه حضور شرکت‌کنندگان وجود داشت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا به شرکت کنندگانی که هنوز حاضر نشده اند تهمت میزنید؟؟؟؟ (42758)
 
۱۳۹۵-۰۵-۱۶ ۱۴:۰۸:۳۰
فرهاد

جالبه شهدا برای مردم و دفاع از مردم جان شان را دادند و حالا بسیار دردناک و خطرناک است که اقایان با این کارهای شان شهدا را در مقابل مردم قرار می دهند. (42762)
 
۱۳۹۵-۰۵-۱۷ ۲۳:۴۵:۵۴
اقایان کور خودشانند و بینای مردم... حرف از رشوه خواری و فساد اداری آنها که نمیشود. فقط دین و ایمان را در حجاب و جدایی مردان و زنان از هم میدانند نه چیز دیگر..... واقعا خدا خودش از غیبها آگاه است. اینها با این کارها فقط مردمو از دینو ایمانشون دور و بیزار میکنند. اگه بخوان نظمو در یک جا برقرار کنند کاری نداره اما نیروی انتظامی خودش کار بلد نیست (42778)
 
منصف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۹ ۰۱:۴۵:۰۸
چیزی که تجربه نشان داده و باعث شکایت مردم در شهر های مختلف از جمله مشهد شده باعث این برخورد ها شده . مزاحمت برا خانواده ها و عدم رعایت حال خانواده ها در این محیط ها بسیار مشهود است . متاسفانه هنوز فرهنگ این مسائل را پیدا نکرده ایم . (42782)