کد مطلب: 12112
 
تخفیف 50 درصدی عوارض ساختمان در مناطق الحاقی و بافت فرسوده سبزوار
سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰
 
رئیس شورای اسلامی شهر سبزوار گفت: بر اساس مصوبه شورای شهر، شهروندان مناطق الحاقی و بافت فرسوده این شهر از تخفیف ۵۰ درصدی عوارض ساختمان برخوردار می شوند.


به گزارش ایرنا، کاظم کرامت دوشنبه شب در نشست شورای شهر سبزوار افزود: محلات شرق عیدگاه، نیروگاه، کلاته سیفر، قلعه نو، شرق صالح آباد و محله های اسلام آباد ، جعفر آباد و زرگرها که در سال ۱۳۸۴ به محدوده شهری الحاق شده اند، مشمول این طرح می شوند.

وی اظهار کرد: این مناطق در زمره سکونتگاه های غیر رسمی هستند که ساخت و ساز بی رویه و بدون مجوز در آن انجام شده و بیشتر املاک آن قولنامه ای است.

وی گفت: تخفیف در پرداخت عوارض شهرداری در راستای کمک به ساکنان این مناطق برای تسویه بدهی و دریافت سند مالکیت انجام می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر سبزوار افزود: حدود یک چهارم از وسعت این شهر با جمعیت ۶۳ هزار نفر در سکونتگاه های غیر رسمی و مناطق حاشیه نشین قرار دارد.

وی اظهار کرد: مالکین این مناطق در ماه اول از تاریخ ابلاغ مشمول ۵۰ درصد تخفیف می شوند و در سایر ماه های سال به صورت پلکانی به ازای هر ماه تاخیر پنج درصد از میزان تخفیف در نظر گرفته شده کاهش می یابد.

وی گفت: ساکنان حاشیه شهرها و سکونتگاه های غیر رسمی برای دریافت امتیاز آب، برق و گاز باید از شهرداری استعلام بگیرند لذا این مصوبه فرصتی مناسب برای تسویه بدهی و عوارض شهرداری است.

وسعت شهر سبزوار سه هزار و ۷۵۴ هکتار است که حدود ۸۰۰ هکتار آن سکونتگاه غیررسمی است.
Share/Save/Bookmark