کد مطلب: 12563
 
ثبت 2 واحد جدید فناور در مرکز رشد دانشگاه حکیم سبزواری
چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۳
 
سهیلی فرد گفت: هم اینک 13 واحد فناور در مرکز رشد این دانشگاه فعالیت دارند که هفت واحد آن به مرحله تولید انبوه محصول رسیده اند.
رضا سهیلی فرد ،افزود: این واحدها در زمینه ساخت تجهیزات ورزشی و دستگاه شنای شبیه ساز کرال سینه برای تمرینات ورزشی و نیز حذف گرد و غبارهای آلوده از تصاویر فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: در ابتدای اردیبهشت امسال 2 شرکت فناور دانشگاه حکیم سبزواری با ارائه 10 محصول برتر در پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در تهران شرکت کرده بودند.

وی افزود: اجرای طرحهای اتوماسیون برق خراسان رضوی، تولید گیاهان ارگانیک، ساخت و تولید ربات، هوشمندسازی روشنایی معابر بخشی از فعالیتها و تولیدات واحدهای فناور دانشگاه حکیم سبزواری است.

وی اظهار کرد: مرکز رشد به منظور حمایت از کارآفرینان و دانش آموختگان دانشگاهی تأسیس شده و با ارائه امکانات و تسهیلات عمومی، زمینه ایجاد شرکت‌های جدید را فراهم می‌کند.

او افزود: این مرکز زمینه پذیرش واحدها را فراهم و با دادن امکانات به صاحبان ایده و برگزاری کلاسهای آموزشی، مشاوره و بازاریابی شرایط تجاری سازی طرح ها را هموار می سازد.

مدیر مرکز رشد دانشگاه حکیم سبزواری گفت: شرکت ها در صورت تجاری‌ سازی ایده وارد دوره رشد اصلی مرکز می‌شوند و امکان دریافت تسهیلات برای واحدهای فناور فعال در این مرحله فراهم می شود.

مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه حکیم سبزواری اواخر سال 1393 در سبزوار به بهره برداری رسید و تصویب اساسنامه، برنامه کاری پنج ساله و تصویب ساختار و آیین نامه ها و شورای مرکزی از جمله فعالیتهای این مرکز است.

دانشگاه حکیم سبزواری دارای 10 هزار دانشجو است که 2 هزار و 300 نفر از آنان در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در حال تحصیل هستند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ايرنا