کد مطلب: 12581
 
امام جمعه سبزوار در مراسم سالگرد امام خمینی(ره):
عدم وابستگی به غرب، مهم ترین اصل مکتب امام خمینی (ره)
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۰
 
حجت الاسلام مقیسه در مراسم بزرگداشت بیست و نهمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی با بیان اینکه استقلال و عدم وابستگی به غرب و دنیای استکبار از اصول مهم مکتب سیاسی امام خمینی بود، اظهارداشت: امام خمینی با مقابله با ابرقدرت های غرب وشرق و پیروزی بر نظام شاهنشاهی سلطه اجانب را از کشور کوتاه کرد.

وی با بیان اینکه صراحت لهجه، توکل در گفتار و عمل به وعده ها در رفتار باعث جذب مردم به امام خمینی و مکتب وی شدند تاکید کرد: اعتقاد راسخ و صادقانه به نقش مردم در حکومت اسلامی از دیگر اصول بارز در شخصیت امام خمینی است.

مقیسه همجنین با اشاره به اینکه امام خمینی به دنبال عدالتخواهی وحمایت از محرومان بود تصریح کرد: ایشان با احیای اسلام ناب محمدی سبب شد تا صدای محرومان جامعه بلند شده و در کاخ ظلم را ویران کنند.

امام جمعه سبزوار به اتفاقات و قیام های مسلمانان در کشور های منطقه اشاره کرد و افزود: این گونه قیام های تاثیری است که انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی بر مردم مسلمان این شور ها گداشت.

مراسم بیست و نهمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام لاله ها به همت سپاه ناحیه سبزوار برگزار شد و بیش از پنج هزار نفر در این مراسم از سفره افظار بهره مند شدند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : بصیر سبزوار