کد مطلب: 11825
 
سریال سبحانی و نیروگاه سبزوار/ اختصاص هزار میلیارد تومان اعتبار به پروژه نیروگاه سبزوار!
پنجشنبه ۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۰
 
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی از اختصاص یک هزار میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به پروژه نیروگاه برق این شهرستان خبر داد.
رمضانعلی سبحانی‌فر عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سبزوار با بیان اینکه پروژه احداث بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی با همکاری بخش خصوصی اجرایی می‌شود، اظهار کرد: مجوز اجرای این پروژه از وزارت بهداشت و درمان کسب‌ شده و امیدواریم بتوانیم به‌زودی آن را اجرایی کنیم.

وی ادامه داد: با توافقات صورت گرفته در گذشته بنا بود احداث بیمارستان به سرمایه‌گذاران خارجی واگذار شود اما با وجود ظرفیت‌های مناسب سرمایه‌گذارهای داخلی این پروژه به بخش خصوصی واگذار شده است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان اینکه دستگاه آنژیوگرافی در بیمارستان حشمتیه سبزوار مستقر می‌شود، بیان کرد: وجود این دستگاه یکی از مهم‌ترین نیازهای بیماران قلبی شهرستان سبزوار است لذا این دستگاه با اختصاص اعتباری بالغ‌بر ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در بیمارستان حشمتیه سبزوار استقرار پیدا می‌کند تا بیماران قلبی بتوانند اقدامات آنژیوگرافی خود را در این شهرستان انجام دهند.

سبحانی‌فر با اشاره به روند اجرایی پروژه نیروگاه سبزوار، افزود: خوشبختانه برای تسریع در روند ساخت این پروژه بالغ‌بر یک هزار میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی به این پروژه اختصاص‌ یافته است.

وی با بیان اینکه پروژه نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سبزوار در چند سال اخیر دو بار کلنگ‌زنی شده است، تصریح کرد: روند اجرایی این پروژه به دلیل مشکلات کمبود اعتبارات متوقف‌ شده است و امیدواریم بتوانیم با این میزان اعتبار روند اجرایی شدن پروژه را سرعت دهیم.

نماینده مردم سبزوار در مجلس اضافه کرد: شهرستان سبزوار پتانسیل بالایی را در اجرایی شدن پروژه نیروگاه برق‌ داراست و اکنون بالغ‌بر ۴۰ هکتار زمین برای این پروژه در اختیار سرمایه‌گذار قرار گرفته است.

سبحانی‌فر مهم‌ترین هدف اجرایی شدن پروژه نیروگاه را تأمین برق موردنیاز صنایع بزرگ و کوچک و کارخانجات غرب خراسان رضوی دانست و یادآور شد: با اجرای این پروژه بستر صادرات برق سبزوار به شهرستان‌های دیگر خراسان رضوی و حتی منطقه آسیای میانه نیز فراهم می‌شود.
Share/Save/Bookmark