کد مطلب: 12176
 
با همکاری دادگستری و نیروی انتظامی؛
انشعابات غیرمجاز آب روستاهای سبزوار جمع‌آوری می‌شود
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۰
 
نماینده حقوقی امور آب و فاضلاب روستای سبزوار ازجمع آوری تعداد۱۴۰ فقره انشعابات غیرمجاز با کاربری باغات و ویلایی در روستاهای سبزوار در طی سال جاری خبرداد و گفت: تلاش این شرکت بر جمع آوری همه انشعابات غیر مجاز شهر قرار گرفته است.
ایمان اسماعیلی در گفتگو با سلام سربدار با اشاره به تاکید دادستان شهر سبزوار مبنی بر لزوم برخورد جدی با کسانی که به صورت غیرمجاز از آب اشامیدنی استفاده می کنند و ایجاد زمینه سازی جهت انشعاب مجاز خاطر نشان کرد: در واقع کسانی که از انشعابات غیرمجاز استفاده می کنند، علاوه برتجاوز به حقوق شهروندی با استفاده بی رویه و عدم پرداخت آب بهاء احتمال قطعی آب و افت فشار را برای مشترکین آن بخش بوجود می آورند به همین منظور این شرکت با همکاری و تلاش دادگستری و نیروی انتظامی شهرستان اقدام به جمع آوری این نوع انشعابات بخصوص باغات نموده است.

وی با بیان اینکه استفاده از انشعابات غیرمجاز، رفتاری ناهنجار، تجاوز به شبکه و کاری غیرعرفی محسوب می شود و پیگیرد قانونی دارد گفت: امور آب وفاضلاب روستای شهرستان سبزوار با توجه به تبعاتی که انشعابات غیرمجاز باغات دارد ابتدا اقدام به قطع انشعاب نموده و شخص خاطی مورد پیگرد قانون قرارگرفته و به مراجع قضائی معرفی می گردد.

وی با اعلام این خبر که در ۹ ماه نخست سال جاری ۵۵ فقره انشعاب آب غیرمجاز درسطح شهرستان شناسایی، قطع وتبدیل وضعیت شده است، گفت: براساس گزارشات آبداران روستاهاوپیگیرهای امور آب و فاضلاب روستایی مبنی براستفاده برخی ازافراد به صورت غیرمجاز از آب روستایی این شرکت با قطع و جمع آوری انشعابات غیرمجاز، از فرد خاطی می خواهدبا مراجعه به این شرکت نسبت به مجازسازی انشعاب اقدام نماید و اعلام می دارد که نهایت همکاری و مساعدت را با این افراد دارد.

اسماعیلی با یاداوری اینکه شناسایی و جمع اوری انشعابات غیرمجاز آب، تاثیر بسزایی در رفع کمبودآب آشامیدنی داشته است، تصریح کرد: در سال جاری با جمع آوری ۱۴۰ فقره انشعاب آب غیرمجاز توانستیم عملکردمناسبی در این خصوص داشته باشیم و در هیمن راستا مورد تقدیر استان هم قرار گرفتیم.

وی با بیان اینکه انشعابات غیرمجاز دارای استاندارد و اصولی نیستند اعلام داشت: از مهمترین پیامدهای نصب غیر اصولی این انشعابات، ایجاد عدم تعادل فشار در شبکه توزیع، تخریب شبکه آبرسانی، احتمال ایجاد آلودگی و نشت آن به شبکه در هنگام نصب انشعاب و هدر رفت آب به علت استفاده ازاتصالات ولوله های غیر استاندارد می باشد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه سرانه مصرف مشترکان غیرمجاز آب، نسبت به سایرمشترکین بیش از حدمجاز می باشد گفت: در اثربحران کم آبی در تابستان امسال، سطح آب چاهها به شدت کاهش یافته است.

ایمان اسماعیلی در پایان از روستاییان خواست از طریق انجام مراحل قانونی اقدام به خرید و استفاده از آب نمایند و با رعایت الگوی مصرف و پرداخت به موقع قبض آب بها این شرکت را در ارائه مطلوبتر و پیشبرد اهداف یاری دهند.
Share/Save/Bookmark