کد مطلب: 11121
 
اعتیاد و تصادفات مهمترین چالش های حوزه انتظامی جغتای
دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۳۸
۲
 
فرمانده جدید انتظامی شهرستان جغتای در اولین نشست خود با اصحاب رسانه، بحث مبارزه با مواد مخدر و کاهش تصادفات و تلفات جاده ای را به عنوان دو مسئله مهم شهرستان در حوزه انتظامی برشمرد و عنوان کرد: سعی می کنیم در مرحله اول با فرهنگ سازی و ارائه آموزش های اجتماعی و فرهنگی از وقوع جرایم جلوگیری کنیم.

سرهنگ مجتبی موهبتی گفت: اعتیاد به مواد مخدر جزئی از جنگ نرم و حربه دشمن علیه جوانان و ملت ماست که امروزه به نگرانی اول خانواده ها تبدیل شده است.

وی افزود: در مرحله اول تیم های کارشناسی و فرهنگی را به مدارس و مساجد خصوصاً در مناطق هدف اعزام کرده ایم و سعی می کنیم نسبت به آگاه سازی مردم و جوانان اقدام کنیم اما باندهای فروش و توزیع مواد مخدر را شناسایی کرده ایم و در ماه های آینده کار ضربتی و چکشی با فروشندگان مواد مخدر بصورت گسترده آغاز می شود.

موهبتی همچنین با اشاره به آمارتصادفات در نه ماهه اول سال گفت: از ابتدای سال تاکنون در بحث تصادفات جاده ای ۱۹ کشته و ۱۲۰ مصدوم داشته ایم که نسبت به جمعیت شهرستان آمار بالایی است.

وی ادامه داد: اغلب حادثه دیدگان سوانح جاده ای راکبان موتورسیکلت هستند که متاسفانه از کلاه ایمنی هم استفاده نمی کنند.

فرمانده انتظامی جغتای تصریح کرد: ضمن تبیین قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی با متخلفین برخورد خواهیم کرد و در همین راستا هفته گذشته ۱۲۰ موتورسیکلت توقیف شد که البته سعی کردیم با عدم سخت گیری ترخیص آنها تسریع کنیم.
Share/Save/Bookmark
مرجع : جغتای سلام


ابراهيم
۱۳۹۴-۱۰-۲۴ ۲۱:۴۸:۱۷
چند روز ژيش شاهد توقيف موتورسيكلت يك نوجوان در شهرستان جغتاي بوديم كه متاسفانه مامورين محترم نيروي انتظامي از الفاظي مانند اسپري و گاز اشك اور استفاده مي نمودند كه اين برخورد به زعم بنده در شان اين عزيزان نمي باشد. (39351)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۱۴:۰۱:۵۵
فكر كنم اظهارنظر صحيحي نمي باشد (39359)