کد مطلب: 12120
 
مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه حکیم سبزواری مطرح کرد:
سنگ‌اندازی مسئولان دانشگاه حکیم سبزواری در اجرای برنامه تشکل‌های دانشجویی/ مسئولان از فعالیت سیاسی دانشجویان واهمه دارند
يکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۷
۶
 
سلمانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این مطلب که متاسفانه مسئولان دانشگاه حکیم سبزواری از فعالیت سیاسی دانشجویان واهمه دارند، تصریح کرد: این مسئله خلاف تاکیدات رهبری در خصوص فعالیت دانشجویی است.
سنگ‌اندازی مسئولان دانشگاه حکیم سبزواری در اجرای برنامه تشکل‌های دانشجویی/ مسئولان از فعالیت سیاسی دانشجویان واهمه دارند
 
به گزارش سلام سربدار، علی سلمانی با اشاره به سنگ اندازی‌های مسئولان دانشگاه حکیم سبزواری در مجوز دادن به برنامه‌ها، گفت: چندی پیش از مسئولان دانشگاه تقاضای صدور مجوز جهت پخش مستند «شب نامه» را کردیم که ابتدا قرار بر این بود مجوز را صادر کنند؛ اما پس از مدتی گفتند باید بازبینی صورت گیرد.

وی این اقدام را تنها سنگ اندازی مسئولان دانشگاه ندانست و افزود: همچنین حدود ۱۰ روز پیش نیز از دانشگاه مجوزی برای برگزاری مناظره دانشجویی با عنوان «سیاست خارجی دولت یازدهم» گرفتیم و قرار بود دو تن از اساتید دانشگاه هم به عنوان مجری در مراسم حضور یابند؛ اما در روز برگزاری مناظره به دلایل نامعلوم یکی از اساتید حضور نیافت و مناظره هم لغو شد.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه حکیم سبزواری ادامه داد: علاوه بر این دو برنامه، از مسئولان دانشگاه تقاضای صدور مجوز جهت سخنرانی حسن عباسی، رئیس اندیشکده یقین در دوم آذر ماه در دانشگاه را کردیم که در ابتدا مجوز برگزاری این برنامه صادر شد و در همان جلسه مصوب شد که جلسه دیگر گذاشته شود تا در آن بر سر «موضوع» برنامه تبادل نظر شود و در نهایت در دومین جلسه‌ای که برگزار کردیم، مسئولان گفتند این برنامه فقط باید در قالب مناظره برگزار شود و این در حالی است که پیش از مجوز سخنرانی صادر شده بود.همچنین هرکسی که در قالب تشکل ها فعالیت انجام میدهد میداند که هماهنگی برای مناظره آن هم ده روز مانده به اجرای برنامه کاری نشدنی است.نظر بنده این هست که دانشگاه در پروژه ای منافقانه برای لغو سخنان روشنگرانه عباسی و همچنین کسب رضایت اصحاب قدرت مجوز قبلی خود را نادیده و مجوزی با عنوان مناظره برای ما صادر کرد که ما اصلا درخواست چنین مجوزی نکرده بودیم!

سلمانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این مطلب که متاسفانه مسئولان دانشگاه حکیم سبزواری از فعالیت سیاسی دانشجویان واهمه دارند، تصریح کرد: این مسئله خلاف تاکیدات رهبری در خصوص فعالیت دانشجویی است و ایشان علنا فرموده اند:خدا لعنت کند کسانی را که تلاش میکنند دانشجویان سیاسی نباشند.

وی ضمن تاکید بر این مسئله که مسئولان دانشگاه درک صحیحی از فضای سیاسی ندارند و جناحی برخورد می‌کنند، بیان داشت: متاسفانه مشاهده می‌کنیم که مسئولان تنها طرفدار یک حزب مشخص که نزدیک به دولت است، هستند و نه طرفدار فعالیت دانشجویی.وحتی دیده شده که تشکل های همسوی با دولت به راحتی فعالیت های خود را انجام میدهند و دیگر تشکل ها در فشار شدید هستند
.
سلمانی با ابراز تاسف از فعالیت شوراهای ذیربط مجوز در دانشگاه بیان کرد: رفتار محافظ کارانه و گاها متکلم وحده گونه ی رییس دانشگاه باعث شده که شورا ها حرف ایشان را دیکته کنند.که این خلاف تعریف شورا است.
مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه حکیم سبزواری ضمن یادآوری این مطلب که رهبری بارها فرموده اند که «انتظار ما از دانشجو عدالتخواهی است»، گفت: اما دانشگاه عدالت را میان تشکل‌های دانشجویی رعایت نمی‌کند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری دانشجو


کریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۳:۳۰:۴۲
من نمیدونم چرا همونهایی که منتقدینشون رو راننده تاکسی و کم سواد میدونن از حرف زدن همون منتقدین تنشون به لرزه میوفته ! (43310)
 
عیسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۶:۵۵:۵۵
متاسفم برای آن دسته از افرادی که جلوی فعالیت تشکلات انقلابی را میگیرند و بعد ادعای آزادی بیان هم دارند...دانشگاه ما هم از این افراد زیاد دارد که کارشان سنگ اندازی است.
خدا لعنت کنه افرادی را که نمیگذارند دانشجویان سیاسی باشند.. (43311)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۶:۵۷:۱۶
شورای نظارت باید پاسخگو باشد...
چرا لغو شد؟ (43313)
 
Omid.S
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۲۱:۵۲:۰۷
واقعا جای تاسف داره...
مرگ فقط برا همسایه خوبه؟!...
اگر به جای استاد عباسی علی مطهری ب دانشگاه دعوت میشد همین برخورد صورت میگرفت عایا؟!... (43315)
 
یک دانشجو
۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۱۶:۳۲:۴۱
برای معاون فرهنگی و اجتماعی آن دانشگاه که معمم است جدا باید تاسف خورد.ظاهرا ایشان هم حاضر به از دست دادن پست معاونت نیست و با وجود مسوول نهاد رهبری که یکسره در ماموریت و کربلا حضور دارد باید متاسف بود که این دو نفر در دانشگاه پس چیکاره اند؟که براحتی مجوز دکتر عباسی را لغو میکنند. (43318)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۱:۴۲:۵۹
لااقل برای خوشان که کار می کنند مثلا فرزندانش تو دانشگاه استخدام بشن (43322)