کد مطلب: 11860
 
رئیس ورزش و جوانان سبزوار:
سرانه فضـای ورزشی سبزوار زیر یک درصد است
يکشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۷
۱
 
رئیس اداره ورزش و جوانان سبزوار، سرانه فضای ورزشی در این شهرستان را ۰.۷ درصد برشمرد و بر لزوم بازسازی بافت‌های ورزشی فرسوده و تکمیل استادیوم ۱۵ هزار نفری این شهرستان تأکید کرد.
سرانه فضـای ورزشی سبزوار زیر یک درصد است
 
به گزارش سلام سربدار، مجید نصرالله زاده ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گزارشی از فعالیت‌های اداره ورزش و جوانان سبزوار در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی ارائه داد و با اشاره به اینکه آمار ورزشکاران سازمان‌یافته در سبزوار سه هزار و ۴۱۳ نفر است اظهار داشت: دو هزار و ۸۳۵ نفر از این ورزشکاران را آقایان و مابقی آن را بانوان تشکیل داده‌اند.

وی سرانه فضای ورزشی در این شهرستان را ۰.۷ درصد برشمرد و گفت: در سبزوار بافت‌های ورزشی فرسوده نیز وجود دارد که باید مورد بازسازی قرار گیرد.

رئیس اداره ورزش و جوانان سبزوار با اشاره به فعالیت ۳۸ هیات ورزشی در این شهرستان یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۸۰ برنامه ورزشی در این شهرستان و روستاهای اطراف آن برگزارشده که در راستای اجرایی شدن بهتر آن با دانشگاه‌ها و سازمان‌های مختلف تفاهم‌نامه‌هایی نیز امضاشده است.

نصرالله در خصوص اعزام تیم‌های ورزشی این شهرستان به مسابقات استانی و کشوری بیان کرد: اعزام گروه‌های دوومیدانی به مسابقات قهرمانی استانی در مشهد، اعزام تیم کونگ‌فو به مسابقات انتخابی استان جام خلیج‌فارس در مشهد، اعزام تیم تیراندازی بانوان به مسابقات قهرمانی استان در مشهد همراه با اعزام تیم فوتبال روی میز به رقابت‌های لیگ منطقه شرق کشور در مشهد و اعزام تیم چو گو به مسابقات سمنان ازجمله این موارد محسوب می‌شود.

وی افزود: امسال علاوه بر اینکه محسن گلستانی زاده، باستانی‌کار سبزواری عضو تیم ملی ورزش باستانی نیز برای اجرای آیین‌های زورخانه‌ای در دانشگاه هان کوک اعزام شد؛ رضا بیات، کشتی‌گیر سبزواری نیز برای شرکت در مسابقات جام جهانی کشتی در آمریکا در قالب تیم ملی ایران اعزام گردید.

رئیس اداره ورزش جوانان سبزوار با اشاره به میزبانی این شهرستان برای برنامه و مسابقات ورزشی همچون کوهنوردی و شطرنج یادآور شد: از ابتدای امسال تاکنون کلاس استاژ داوری بانوان، کلاس استاژ داوری کومیته و کلاس دوره آمادگی نجات‌غریق ویژه بانوان ناجی نیز برگزارشده است.

نصرالله تأکید کرد: متأسفانه استادیوم ورزشی ۱۵ هزار نفره سبزوار ازجمله پروژه‌های نیمه‌تمامی محسوب می‌شود که از حدود ۱۱ سال پیش تاکنون به علت کمبود اعتبارات تکمیل‌نشده است و امیدواریم با رفع مشکلات اقتصادی جامعه این پروژه نیز کامل شود.

وی با اشاره به ایجاد دو مدرسه فوتبال در سبزوار بیان کرد: ایجاد مدرسه هندبال در این شهرستان نیز ازجمله موضوعاتی محسوب می‌شود که مورد پیگیری قرارگرفته است تا در آینده‌ای نزدیک بتواند به استعدادهای این رشته ورزشی پرطرفدار آموزش‌های لازم را ارائه کند.

رئیس اداره ورزش و جوانان سبزوار با ابراز خرسندی نسبت به دعوت شدن فاطمه برزنونی به اردوی تیم ملی دوومیدانی در ماده پرش طول در رده سنی بزرگ‌سال اضافه کرد: تعداد ساعت استفاده از امکانات ورزشی در سبزوار از ابتدای امسال تاکنون ۳۹ هزار و ۱۵ نفر ساعت گزارش‌شده و علاقه‌مندان به ورزش تاکنون توانسته‌اند در ۱۷ رشته همچون اسکیت، تکواندو، شنا، بدمینتون، فوتبال، سنگ‌نوردی و سایر رشته‌های ورزشی اوقات فراغت خود را پر کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس


۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۸:۴۲:۵۱
آقای نصراله زاده آیا سرانه ورزشی به خودی خود وارد میشود شما بعنوان متولی ورزش این شهرستان نباید پیگیری کنید بودجه بگیرد فقط روی صندلی خود نشسته اید و می گویید سرانه سرانه تا یک مدیر دنبال نرود کسی سرانه نمیدهد . مدیر محترمی که همانند...... به این میز چسبیده اید مدیر کل ورزش خراسان رضوی تا کی حمایت پتانسیل در این شهر زیاد است . کم کم همه آنها به فنا میروند شاید شما همین را میخواهید (42477)