کد مطلب: 10870
 
يـادواره ۳۳ شهيـد دهستـان شامکان بـرگزار شـد
پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۲۱
 
نخستین یادواره ۳۳ شهید دهستان شامکان سبزوار با عنوان پرستوهای عاشق روز پنجشنبه در روستای شامکان این شهرستان برگزار شد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان سبزوار در این مراسم گفت: فرهنگ ایثار و شهادت باید هر چه بیشتر برای نسل جوان تبیین و بازگو شود.

سرهنگ پاسدار امین الله مظلوم با تسلیت سالروز شهادت حضرت امام حسین (ع) و یارانش افزود: شهدا با الگوبرداری از حضرت امام حسین (ع) از همه چیز خود گذشتند و به ما آموختند که راه سعادت دنیوی و اخروی پیمودن راه حضرت سیدالشهدا (ع) است.

او با بیان اینکه آنچه موجب اقتدار ایران اسلامی و هراس دشمن شده، فرهنگ ایثار و شهادت و حراست از این فرهنگ متعالی است گفت: مهم ترین وظیفه ما در مقابله با جنگ فرهنگی دشمن، حفظ ارزش های دفاع مقدس است.

سرهنگ پاسدار مظلوم ادامه داد: همه ما باید قدر فداکاری شهدا را بدانیم زیرا عزت، عظمت، قدرت و نعمت هایی که در کشور داریم به برکت شهدا است.

در این یادواره که جمعی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران، روحانیون، یادگاران دفاع مقدس، نیرو های نظامی و انتظامی، بسیجیان، مسئولان اجرایی و اقشار مختلف مردم حضور داشتند از خانواده های معظم شهدای این دهستان تجلیل شد.

برگزاری نمایشگاه پیدا و پنهان، خواندن بخشی از وصیت نامه شهدا، مداحی و بیان خاطرات ایثارگری شهدا از جمله برنامه های این یادواره بود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : صدا و سیما