کد مطلب: 11716
 
۲۰۱ طـرح نیمـه تمـام در سبـزوار وجـود دارد
يکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۵
 
معاون عمرانی فرماندار سبزوار گفت: ۲۰۱ طرح نیمه تمام در زمینه های عمرانی، بهداشتی، خدماتی، ورزشی و آموزشی در این شهرستان وجود دارد که تکمیل آن از اولویت های منطقه است.
به گزارش سلام سربدار، حسین شاد روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای اجرا و تکمیل طرح های مزبور افزون بر ۵۷۸ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته که تا کنون ۱۶۲ میلیارد ریال آن جذب شده است.

وی میزان پیشرفت این طرح ها را بین ۱۰ تا ۷۰ درصد عنوان کرد و افزود: راه آهن سبزوار- خوشاب، مجموعه ورزشی ۱۵ هزار نفری، گازرسانی به روستاهای این شهرستان از جمله طرح های مزبور است که هزینه آن از محل اعتبارات ملی تامین می شود.

شاد گفت: هم اینک عملیات گازرسانی به ۱۱ روستای این شهرستان با ۷۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی در حال اجراست که تاکنون ۴۰ درصد پیش رفته است.

وی با بیان اینکه مجموعه ورزشی ۱۵ هزار نفری سبزوار نیز در زمینی به وسعت ۱۷ هزار متر مربع در حال اجرا است، گفت: برای اجرای این طرح بالغ بر ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار ملی تخصیص یافته که برای تکمیل آن نیازمند ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر است.

وی افزود: تاکنون ۱۵ کیلومتر از طرح راه آهن سبزوار نیز آماده انجام عملیات 'بالاست و ریل گذاری' شده وعملیات خاکی و تکمیل ۲۵ کیلومتر دیگر این طرح نیز در حال اجرا است.

معاون فرماندار سبزوار گفت: امسال ۲۳ میلیارد ریال اعتبار از محل بودجه سال ۹۵ به این طرح اختصاص یافته است.

شاد با بیان اینکه یکی از اولویتهای کاری دولت یازدهم تکمیل طرح های نیمه تمام است، افزود: در این راستا، تکمیل بخشی از طرح های نیمه تمام شهرستان که پیشرفتی کمتر از ۵۰ درصد دارند به بخش خصوصی واگذار و یا اجاره داده می شود.

شاد گفت: از سال گذشته تا کنون عملیات آسفالت بیش از ۲۰۰ کیلومتر از راههای روستایی این شهرستان پایان یافته و یا در مرحله تکمیل است و تا پایان امسال نیز تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا