کد مطلب: 12706
 
قطار دروغ ها روی راه آهن سبزوار
يکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۲
۲
 
علی سبحانی فر یکی از نمایندگان مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی طی روزهای اخیر با اعلام آمار و ارقامی نادرست و بدون منبع صحیح و معتبر درباره وضعیت بودجه و اعتبارات و اقدامات صورت گرفته برای پروژه راه آهن سبزوار، رسماً به رسانه ها و اذهان عمومی مردم این شهر دروغ گفته است.

به گزارش سلام سربدار، نماینده دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی در مصاحبه های اخیرش که در رسانه های مختلفی از جمله خبرگزاری ایرنا (12بهمن96)
http://www.irna.ir/fa/News/82816537

و نیز روزنامه اقتصاد ملی (ویژه نامه سبزوار، بدون تاریخ، ایام دهه فجر) و همچنین کانال تلگرامی خود این نماینده منتشر شده است، از افزایش 100 درصدی اعتبار مصوب راه آهن سبزوار در بودجه سال 97 خبر داده و گفته، اعتبار این پروژه از 12 میلیارد به 21 میلیارد تومان رسیده است.

این در حالی است که بر اساس آنچه صراحتاً در متن لایحه بودجه سال آینده درج شده، اعتبار راه آهن سبزوار در سال 97 نه تنها افزایش نداشته بلکه متاسفانه شاهد کاهش 50 درصدی نیز بوده و دقیقا برعکس آن از 21 میلیارد ریال در سال 96 به 12 میلیارد ریال برای سال 97 رسیده است.

این آمار را به راحتی می توان با مراجعه به پيوست شماره يك لایحه بودجه 97 که در سایت های معتبر نیز منتشر شده و در دسترس عموم مردم قرار دارد، به دست آورد.
https://shenasname.ir/images/pdf/layehe97-p1.pdf
(صفحه 35) به شماره ردیف 40701063

از جمله اطلاعات نا صحیح دیگری که سبحانی درباره پروژه راه آهن سبزوار مطرح کرده، این است که مدعی شده پروژه راه آهن سبزوار از سال 93 با اعتبارات خوبی که گرفته فعال شده است. این در حالی است که در قانون بودجه کشور راه آهن سبزوار از سال 89 با شماره 40701063 در ردیف اعتبار دولتی قرارگرفته و همه ساله مبالغی برای این پروژه مصوب شده و تا پیش از سال 93 مدتی کارگاه این پروژه در منطقه سلطان آباد فعال بوده و بخشی از کار پیش رفته است و اتفاقا بیشترین مبلغ مصوب برای راه آهن سبزوار مربوط به سال 92 با بیش از 22 میلیارد تومان بوده و از سال 93 به بعد بودجه های مصوب این پروژه تقریبا هر سال رو به کاهش رفته است.

حالا سئوال اینجاست که این نماینده محترم چگونه و به چه دلیل به این راحتی می تواند آمار و ارقام اشتباه و به عبارت دیگر دروغین را به مردم و رسانه ها اعلام کند و بدتر اینکه چرا رسانه ای های سبزوار این نکات را جدی نمی گیرند و به تحلیل و بررسی نمی پرازند؟ و فقط به شکل منفعلانه ای انتقال دهنده هر آن چیزی هستند که مسئولان اعلام می کنند؟

آیا واقعا این زشت نیست که یک نماینده مجلس به این راحتی و واضحی دروغ بگوید و مسائل را وارونه جلوه دهد؟ آیا این روند دروغ گویی و یا دست کم بی دقتی در اعلام آمارها و ارقام صحیح از سوی مسئولان منجر به دلسردی و بی اعتمادی مردم نخواهد شد؟ راستی مردم چگونه انتخاب می کنند؟
Share/Save/Bookmark


علی
۱۳۹۶-۱۲-۱۰ ۲۱:۵۴:۱۵
با سلام،خدا از گناه شما بگذرد،چقدر با قاطعیت میگین دروغ،مطلب کانالتون رو بذارید و از مردم شریف عذرخواهی کرده و استغفار کنید (44136)
 
سپهر نیلی
۱۳۹۷-۰۳-۲۲ ۱۸:۳۷:۳۷
ای بابا تا بوده همین بوده دیگه عادت کردیم ، انشاالله راه اهنم میرسه به شهرمون حالا امسال نشد چهل سال دیگه ! (44185)