کد مطلب: 12553
 
تغییر در نظام آموزشی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان سبزوار
دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۷
۱
 
مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاه سبزوار گفت: از مهرماه سال جاری با تغییراتی که در نحوه آموزش حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان به وجود خواهد آمد، آموزش‌های این حوزه در دو دوره ارایه می شود.
تغییر در نظام آموزشی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان سبزوار
 
به گزارش سلام سربدار،حجت‌الاسلام محمود شرفی، با بیان اینکه در حال حاضر در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان سبزوار، ۲۸۷ نفر در حال تحصیل هستند، افزود: این حوزه از سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را در دانشگاه حکیم سبزواری آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه دانشجویان حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان، ۶۰ واحد از دروس حوزوی از جمله اخلاق اسلامی، کلام اسلامی و تفسیر را می‌گذرانند، اضافه کرد: تاکنون ۲۰ نفر از محصلان این حوزه، فارغ‌التحصیل شده‌اند.

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان سبزوار خاطرنشان کرد: این دانشجویان در ۲۱ کلاس درس در روزهای پنج‌شنبه در دانشگاه حکیم سبزواری به تحصیل مشغول هستند و بعد از اتمام دروس تأیید شده، مدرک مربوطه را از طریق دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه دریافت خواهند کرد.

حجت‌الاسلام شرفی با اشاره به اینکه اساتید حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان، از اساتید برتر حوزه و دانشگاه هستند، اضافه کرد: با توجه به‌نظام جدیدی که از مهرماه اجرا خواهد شد، با تغییر ساختار قبلی دو دوره تخصصی و عمومی تعریف می‌شود که دانشجویان با طی هر دوره گواهی پایان همان دوره را دریافت خواهند کرد.

وی افزود: در اجرای نظام جدید، یک دوره یک‌ساله خواهیم داشت که دانشجویان با گذراندن دروس مربوطه مدرک و گواهی همان دوره را دریافت می‌کنند و افرادی که تمایل به ادامه تحصیل داشته باشند در دوره‌های پودمانی که اختصاصی است و دروسی مانند تفسیر قرآن، تاریخ و سیره و کلام و اندیشه در آن تدریس می‌شود، شرکت خواهند کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ميزان


قاسمی
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۰۹:۴۷:۴۱
با سلام تشکر بابت اطلاع رسانی ...لطفا نحوه ثبت نام رو اعلام بفرمایید. دوم اینکه عکسی که گذاشتید مربوط به حوزه علمیه هست نه حوزه علوم دانشجویی (43882)