کد مطلب: 11194
 
سالنامه العبد منتشر شد+مرکز توزیع در سبزوار
پنجشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۱
۲
 
سالنامه العبد منتشر شد+مرکز توزیع در سبزوار
 
همه جوانان نیاز به داشتن الگویی صحیح و ناب در زندگی دارند تا بتوانند شخصیت خود را هم چون او بسازند .اگر به جوان الگویی ناب و کامل معرفی نشود او چون نیاز به داشتن الگو را در خود می بیند از سر ناچاری کسانی را الگوی خود قرار می دهد که شایستگی الگو بودن را ندارند.

 

 حتی باید برای طلاب جوان و تازه وارد به جرگه مقدس طلبگی الگو سازی کرد و الگوهایی را برای آنان معرفی نمود که ما در آینده شاهد حوزه علمیه شاداب تر و پویاتر باشیم.

 عارف کامل و سالک نامی و فقیه عالی حضرت آیت الله العظمی بهجت آن عبد خدا بهترین الگو برای همه مردم بویژه جوانان و طلاب جوان می باشند .

 شایسته است که زندگی و حالات روحانی و خصوصیات اخلاقی آن عارف سفر کرده به طور کامل و با بیانی شیوا برای جوانان بیان شود تا جوانان از برکت وجود پاک و الهی ایشان بتوانند راه را از چاه تشخیص دهند و گام در مسیر سعادت و خوشبختی نهند.

سالنامه العبد بیشتر از یک تقویم

 دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی بهجت رضوان الله تعالی علیه برای چندمین سال متوالی اقدام به چاپ سالنامه نفیس “العبد” نموده است.محتوای این سالنامه شامل دستور العملهای اخلاقی،معراج السعاده،شرح حال علما،تقویم نجومی،مناسبت های مذهبی،استفتائات شرعی،داستانهای کوتاه از زندگی آن بنده خالص خدا،منتخبی از اعمال عبادی هر ماه،احادیث،فذمایشات،حدیث کساء،زیارت عاشورا و نماز جعفر طیار می باشد.


 این سالنامه که در اصل یک سالنامه محتوایی است بر اساس دغدغه های آیت الله بهجت تدوین شده است و سعی شده است در هر روز هفته به یک محور پرداخته شود. هدف تهیه کنندگان با استفاده از کتاب ها و اعمالی که مورد سفارش ایشان بوده است، با توجه به حوصله عامه مردم، محتوایی گزینش و جمع آوری شود که فرد هر روز با صرف زمانی اندک یک پله رشد داشته باشد، منظم و مداوم!

 

در کنار غنای محتوایی، «سالنامه العبد 95» به لحاظ ظاهری هم جذابیت فوق العاده ای دارد. جلد چرمی و شکیل سالنامه که مزین به نوشته «العبد» است و طراحی زیبا و چشم نواز صفحات داخلی لذت مطالعه و جذابیت آن را چندبرابر کرده است.

 

«سالنامه العبد 95» در سه  بخش تنظیم شده است:

 

الف. بخش ابتدایی

در این بخش، به معرفی کوتاه این مرکز و توضیح مختصری درباره اطلاعات نجومی موجود در سالنامه آمده است، پس از آن هم زندگی‌نامه مختصری از آیت‌الله بهجت ذکر شده است.

 

ب. بخش اصلی

محتوای اصلی سالنامه شامل 6 قسمت است:

هرکس «اقبال» ندارد، رفیق ما نیست

 

اقبال‌الاعمال:

 آیت‌الله بهجت مطالعه کتاب اقبال‌الاعمال و مراعات اعمال و ادعیه این کتاب را سفارش می‌کردند و می‌فرمودند: «هر کس که [کتاب] اقبال سید‌بن‌طاووس را نداشت، اساتید ما او را رفیق خود نمی‌شمردند. هر مقدار از اقبال که مطالعه کردنی است مطالعه و هر مقدار که عمل کردنی است به هر اندازه حال دارید عمل کنید».

 

با توجه به همین توصیه در روزهای شنبه، به اعمال مربوط به آن هفته اشاره شده و در برخی از هفته‌ها، نکته‌هایی از آن کتاب را برای مطالعه گزینش شده است.

 

پای منبر اهل بیت علیهم السلام

-احادیث: آیت‌الله بهجت معتقد بودند با خواندن روایات اهل‌بیت علیهم‌السلام گویا پای منبر آن بزرگواران حاضر می‌شویم؛ لذا به مطالعه احادیث معصومین علیهم‌السلام بسیار سفارش می‌کردند.

 

اما به‌طور خاص، مشتاقان سیر و سلوک و خواستاران تزکیه نفس را به خواندن و عمل به روایات بخش «جهاد با نفس» و بخش «آداب معاشرت» از کتاب «وسائل‌الشیعه» توصیه می‌فرمودند. بنابراین گزیده‌‌ای از این روایات را در سالنامه گنجانده شده است.

 

سخنی از «العبد»!

-فرمایش‌ها: روزهای دوشنبه هر هفته به سخنان کوتاه، ولی گران‌قیمت این عبد صالح اختصاص یافته است.

 قدم اول مسیر

-استفتائات: انجام واجب و ترک حرام. بارها در سخنان آیت‌الله بهجت شنیده شده بود که پیش از هر دستورالعملی به این مطلب توصیه می‌فرمودند.

 شرط نخست در انجام واجب و ترک حرام، آگاهی داشتن از واجب و حلال و حرام است. لذا گزیده‌ای از سؤالات فقهی و جواب‌های ایشان -که مورد ابتلای عموم است ـ در روزهای چهارشنبه ذکر شده است.

 

داستانک

 از آنجاکه سبک داستان، جذابیت و ماندگاری بیشتری برای خواننده دارد، خاطرات دیدارهای اشخاص مختلف با آیت الله بهجت با سبکی داستان‌گونه در روزهای پنج‌شنبه ذکر شده است تا از این طریق با گوشه‌هایی از زندگی ایشان آشنا شویم.

 

برای تزکیه نفس

معراج‌السعادة: ملا احمد نراقی با نوشتن کتاب «معراج‌السعادة» گنجینه گران‌قیمتی برای طالبان طهارت و پاکی به یادگار نهاد. آیت‌الله بهجت، به بسیاری از کسانی که خواستار دستورالعملی برای تزکیه نفس بودند، مطالعه روزانه و عمل به این کتاب را توصیه می‌فرمودند. روزهای جمعه هر هفته به گزیده‌هایی از این کتاب اختصاص دارد.

 

سرمشق زندگی

شرح حال علما:  آیت‌الله بهجت زندگی عالمان بزرگ شیعه را سرمشقی برای زندگی می‌دانستند و به مطالعه زندگی‌نامه آنان سفارش می‌کردند. به نیت نزدیک شدن به مقصود آن عالم بزرگ، بخشی از سالنامه را به معرفی مختصری از دوازده عالم شیعه اختصاص داده شده تا موجب شوق بیشتر خوانندگان برای مطالعه زندگی‌نامه آنان باشد.

 

این مطالب به‌صورت ماهانه در سالنامه ذکر شده است.

 

بخش پایانی

در این بخش، برخی از عبادات مورد توجه آیت‌الله‌ بهجت قدس‌سره ذکر شده است. این موارد عبارت است از: زیارت عاشورا؛ حدیث کسا و نماز جعفر طیار به همراه دعای مذکور در کتاب «زادالمعاد».

 

«سالنامه العبد 95» علاوه بر آنکه می تواند یک راهنمای عبادی برای شما باشد، یک هدیه فوق العاده برای کسانی است که دوست شان دارید!

نحوه ی خرید

خرید حضوری: برای خرید حضوری می توانید به فروشگاه کتاب آسمان به نشانی خیابان اسرار شمالی، بالاتر از امامزاده یحیی، بین اسرار 3و5 مراجعه کنید.

خرید پیامکی: برای خرید این سالنامه ی نفیس عدد 7 را به شماره 09359353915 پیامک کنید تا جهت تحویل در منزل(یا محل کار) بدون هیچ گونه هزینه اضافی هماهنگی ها لازم با شما بعمل آید.

قیمت این سالنامه نفیس با جلد چرمی ۱۸۰۰۰ تومان و قطع آن (18*12) می باشد.

Share/Save/Bookmark


علی
۱۳۹۴-۱۱-۱۳ ۲۲:۵۵:۱۱
ممنون (39950)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۸ ۱۰:۳۴:۰۵
یوک 18 هزار (40990)