کد مطلب: 10717
 
از ابتدای آذرماه به مدت ۷۵ روز/
«نورآوران سلامت» در راه خدمت‌رسانی رایگان به مردم منطقه محروم روداب
دوشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۴
 
از ابتدای آذرماه تا ۱۵ بهمن ماه سال جاری هیات پزشکی«نورآوران سلامت» در راه خدمت رسانی به مردم منطقه محروم روداب سبزوار هستند.
«نورآوران سلامت» در راه خدمت‌رسانی رایگان به مردم منطقه محروم روداب
 
به گزارش سلام سربدار، «نورآوران سلامت» ثمره‌ ایثار و از خود گذشتگی گروهی از چشم پزشکان، دندان پزشکان، پیراپزشکان، پرستاران و همه نیکوکارانی است که هدفی جز خدمت رسانی بی‌منت به محرومان جامعه ندارند و اغلب مایل نیستند در تریبون‌ها، رسانه‌ها و جلوی دوربین‌ها ظاهر شوند.

این گروه از پزشکان متخصص و فوق تخصص تاکنون به روستاهای مختلفی از سطح کشور اعزام شده و این بار نیز در راه روستاهای محروم منطقه روداب سبزوار هستند تا بتوانند به مردم محروم این شهر خدمات درمانی خود را ارائه دهند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار در جلسه هماهنگی دستگاه های اجرائی برای استقبال از گروه نورآوران سلامت که در محل فرمانداری برگزار شد گفت: سالیان زیادی است که دکتر هاشمی وزیر بهداشت، هیاتی متشکل از پزشکان متخصص و فوق تخصص را با هزینه شخصی خود به مناطق محروم کشور اعزام می کنند. این اقدام علیرغم هزینه بسیار بالای خود، نشان دهنده روحیه جهادی و ارزشی این مقام کشوری در وزارت است.

احمد برادران افزود: این هیات پزشکی ۱۵ آبان ماه در منطقه روداب مستقر می شوند و از ابتدای آذرماه به مدت ۷۵ روز به جمعیت مردان بالای ۴۰ سال و کودکان زیر ۱۵ سال خدمات چشم پزشکی و دندانپزشکی ارائه می دهند.

وی بیان کرد: به لحاظ محروم بودن منطقه یکسری کمبودات وجود دارد که در مدت باقی مانده تا اعزام این تیم پزشکی به سبزوار با هماهنگی بی بخشی بین دستگاه های اجرائی نسبت به رفع نواقص اقدام خواهد شد.

برادران اظهار کرد: هیات نورآوران سلامت در مجتمع آموزشی ملوند در قالب ۴ کانتینر استقرار خواهند یافت این تیم روزانه ۱۲۰ نفر بیمار را ویزیت خواهند کرد که این رقم شامل ۸۰ نفر بیمار چشمی و ۴۰ نفر دهان و دندان هستند.


فرماندار سبزوار ادامه داد: پیش بینی می شود در ۷۵ روز استقرار هیات نورآوران سلامت در منطقه روداب حدود ۹ هزار نفر از خدمات پزشکی این گروه مجاهد پزشکی بهره مند شوند. با هماهنگی های انجام شده قرار است علاوه بر روداب، مردم دیگر مناطق داورزن، ششتمد و افراد تحت پوشش دستگاه های حمایتی کمیته امداد و بهزیستی در قالب این طرح پذیرش شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز گفت: این اقدام ایثارگرانه در استان خراسان رضوی سال ۹۲ در شهرستان گناباد انجام شد دومین سفر این هیات پزشکی امسال به بخش روداب شهرستان سبزوار است.

دکتر علیرضا مسلم افزود: سفر نورآوران سلامت به سبزوار یک فرصت بسیار بی نظیر است تا از بنیه و توان این تیم برای کاهش معضلات چشم پزشکی و داندانپزشکی که از مسائل حاد روز محسوب می شود استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: علاوه بر مردم بخش روداب و روستاهای تابعه آن مردم بخش های ششتمد و داورزن نیز از خدمات این تیم بهره مند خواهند شد همچنین آسیب شناسی در سطح منطقه روداب انجام شده و مقرر است برای بحث سوء تغذیه کودکان و مادارن باردار نیز پزشکان متخصصی به منطقه اعزام تا درکنار این هیات پزشکی به مردم محروم منطقه خدمت رسانی درمانی داشته باشند.

گفتنی است بنا به درخواست هیات نورآوران سلامت پذیرش شدگان حتما باید دارای دفترچه روستایی باشند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : سبزوار نیوز