کد مطلب: 12058
 
افزایش طول باند فرودگاه سبزوار نیازمند 70 میلیارد ریال اعتبار است
يکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۳
۲
 
مدیرفرودگاه سبزوار گفت: هم اینک طول باند این فرودگاه سه هزار و ۱۵۰ متر است که باید حدود ۹۰۰ متر افزایش یابد که برای اجرای این طرح به ۷۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش سلام سربدار به نقل از ایرنا، علی اصغر روشن بین افزود: هم اکنون فرودگاه ظرفیت نشست و برخاست هواپیماهای با بدنه متوسط و کوچک را دارد که برای فرود هواپیماهای پهن پیکر نیاز به افزایش طول باند است.

وی اظهار کرد: فرودگاه سبزوار به عنوان پشتیبان فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد محسوب می شود و در این جهت طرح مقاوم سازی و افزایش طول باند این فرودگاه بایستی هرچه سریعتر اجرا شود.

مدیر فرودگاه سبزوار گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۴۷ پرواز از این فرودگاه انجام شد که شامل ۲۰۶ پرواز مسافری و ۱۴۱ پرواز غیر مسافری است و در این مدت نیز ۸۷ هزار و ۷۵۲ کیلوگرم بار و ۱۲ هزار و ۳۶۰ مسافر از طریق فرودگاه سبزوار جابه جا شده اند.

روشن بین اضافه کرد: هم اینک این فرودگاه چهار پرواز در طول هفته از سبزوار به مقصد تهران دارد که این میزان با هماهنگی شرکت های هواپیمایی به هفت پرواز افزایش خواهد یافت.

وی گفت: این فرودگاه توانایی و ظرفیت انجام پروازهای عتبات عالیات را دارد که با توجه به ایجاد دفتر نمایندگی سازمان و حج و زیارت در شهرستان می توان این پروازها را از سر گرفت.

مدیر فرودگاه سبزوار گفت: اراضی این فرودگاه در حدود ۳۲۸ هکتار است ولی سند این زمین ها به نام فرودگاه شهرستان صادر نشده است.

وی افزود: بر اساس اسناد قانونی موسسه آبادانی دیار سربداران در ازای واگذاری زمین های فرودگاه سابق سبزوار، باید اسناد زمین های فرودگاه جدید را به نام شرکت فرودگاه های کشور صادر نماید که به دلیل بروز برخی مشکلات این موضوع محقق نشده است.
رئیس فرودگاه سبزوار گفت: اداره هواشناسی سبزوار ایستگاه ثابت در فرودگاه ندارد و نیروهای این سازمان در زمان اجرای عملیات پروازی به صورت موقت و از طریق ایستگاه سیار هواشناسی اطلاعات مورد نیاز را در اختیار برج مراقبت می گذارند.
وی افزود: با افزایش پروازهای فرودگاه نیاز به استقرار واحد هواشناسی احساس می شود که در این جهت نشست هایی برای استقرار ساختمان و ایستگاه دائم برگزار شده است.
روشن بین ادامه داد: اجرای طرح جامع احداث اماکن بر اساس استانداردهای سازمان فرودگاه های کشور، توسعه ترمینال، افزایش پرواز هواپیماهای سبک و آموزشی، افزایش میزان جابه جایی بار از طریق فرودگاه و کاهش خطرات فرود هواپیماها با افزایش ضریب امنیت باند از اقداماتی است که باید در این فرودگاه انجام شود.
Share/Save/Bookmark


صادق
۱۳۹۵-۰۷-۰۵ ۱۵:۳۸:۰۳
وی گفت: این فرودگاه توانایی و ظرفیت انجام پروازهای عتبات عالیات را دارد که با توجه به ایجاد دفتر نمایندگی سازمان و حج و زیارت در شهرستان می توان این پروازها را از سر گرفت.
خدا خيرتان بدهد مسولين شهر (نمايندگان محترم سبزوار،فرماندار عزيز و ....)لطفا مددي نماييد.
با تشكر. (43030)
 
خودپردازلازم
۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۱۹:۳۷:۳۷
آقو این فرودگاه خودپرداز نداره......روشن روشنش کن (43319)