کد مطلب: 10013
 
صعـود سراسری جانبازان خراسان رضـوی به قله «نظرگاه شملق»
پنجشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۲
۱
 
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران سبزوار از صعود سراسری جانبازان خراسان رضوی به قله «نظرگاه شملق» در شهرستان داورزن خبر داد.
احمد مهری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حدود ۵۰۰ نفر از جانبازان و خانواده های آنان از شهرستانهای مختلف خراسان رضوی در این صعود شرکت دارند.

وی با بیان اینکه این همایش به مدت دو روز به میزبانی سبزوار برگزار می شود اظهار کرد: کوهنوردان شرکت کننده در این همایش امروز از روستای ساروق شهرستان داورزن به قله نظرگاه شملق این شهرستان صعود خواهند کرد.

قله نظرگاه شملق داورزن با حدود ۲۸۰۰ متر ارتفاع در رشته کوه جغتای در جنوب شهرستان جغتای و شمال شهرستان داورزن قرار دارد که به کوه شملق معروف است.

وی همچنین در باره برنامه های ایام شعبان در این شهرستان گفت: به مناسبت روز جانباز و فتح خرمشهر از امشب به مدت چهار شب جشن هایی در تالار کاشفی سبزوار برگزار می شود.

مهری افزود: در این ایام مراسم تجلیل از ۱۰ نفر از شهدای فتح خرمشهر نیز در سبزوار برگزار می شود.

سبزوار در سال های دفاع مقدس حدود یکهزار شهید، بیش از چهار هزار جانباز و ۲۵۱ آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است.
Share/Save/Bookmark


یک جانباز
United States
۱۳۹۴-۰۳-۰۲ ۱۳:۰۲:۴۸
چرا این رییس جدید بنیلد شهید از اسپانسر میر علی برای جانبازان استفاده میکنه آقای مهری ما جانبازان نیازی به خدمات مشکوک و این شخص نداریم.مواظب باش که عنقریب از ریاست بنیاد عزلت میکنیم (33195)