کد مطلب: 12138
 
جلسه ارائه گزارش به سبک مقصودی/ ارائه گزارش با چاشنی شام!
شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۵
۷
 
جلسه ارائه گزارش به سبک مقصودی/ ارائه گزارش با چاشنی شام!
 
شب گذشته به صورت اتفاقی از جلوی حسنیه باقرالعلوم می‌گذشتم که متوجه شدم داخل حسینیه مراسم است. از قضای روزگار یکی از دوستان خبرنگار را کنار خیابان دیدم. پرسیدم: "اینجا چه کار می کنی؟" گفت:«مقصودی جلسه گزارش عملکرد شش ماهه برگزار کرده است.» پرسیدم: "شما را دعوت کرده‌اند؟" که گفت:«نه، خودم خبردار شدم امشب جلسه دارند و وقتی آمدم متوجه شدم حضور در جلسه نیاز به ارائه کارت دعوت دارد. به مهدی مقصودی زنگ زدم که گفت برو داخل جلسه ولی حاشیه ها را ننویسید.»کارت دعوت حضور در این جلسه را گرفتم و نگاهی به آن انداختم. پایین کارت نوشته بود: «جهت نظم جلسه حتما کارت را همراه داشته باشید.» ذهنم رفت به زمانی که حسین مقصودی شهردار سبزوار بود. در آن دوره حسین مقصودی یک نشست ارائه گزارش عملکرد در مسجد جامع برگزار کرد و حضور هم برای عموم مردم آزاد بود. ولی حالا که با رای مردم راهی مجلس شده حضور در جلسه ارائه گزارش عملکردش دیگر برای همه مردم میسر نیست. گویا دیروز نیاز به رای مردم داشته و امروز نیازی به مردم ندارد. مگر امکانش نبود در یک مکان عمومی و با گنجایش بیشتر این نشست برگزار و در سطح شهر هم تبلیغات می شد تا هر کسی که خواست از عملکرد نماینده شهر خبردار شود شرکت کند؟

اما سوال مهم تر این است که ملاک تیم آقای مقصودی برای گزینش مردم چه بوده است؟ چه کسانی و با چه ویژگی های برای این جلسه دعوت شده اند؟ اصلا خودتان را چه در جایگاهی می بینید که دست به گزینش مردم زده اید؟ آیا به تعداد زیادی از مردم به چشم سیاهی لشکر و برگه رای نگاه می کنید؟ آیا بهتر نبود به تعدادی معدودی شام نمی دادید و لی حضور در جلسه برای عموم مردم آزاد بود؟ این ها سوالات جدی است که باید به آن پاسخ داده شود.

این جلسه برگزار شد بدون این که خبرنگاران برای پوشش این جلسه خبردار شوند. این در حالی است که مسئول دفتر ارتباطات مردمی این نماینده مهدی مقصودی، مدیر مسئول یکی از نشریات شهر است و خودش را از اصحاب رسانه شهر می داند و کاملا نسبت به اهمیت حضور خبرنگاران در این جلسات آگاه است. اما قرار بوده در این جلسه چه اتفاقی بیفتد که حاضر نشدند خبرنگاران را دعوت کنند و به خبرنگارانی که در برای حضور در جلسه به ایشان زنگ زده اند تاکید شده که حاشیه ها را ننویسند.

اما نکته دیگر این که مهدی مقصودی بارها از مهندس برادران فرماندار سبزوار به علت عدم برگزاری نشست خبری انتقاد کرده و اینکه درخواست های نشریه متبوعش را برای مصاحبه را بی پاسخ گذاشته گلایه کرده است. اما جای سوال است که بعد از گذشت شش ماه از دوره نمایندگی حسین مقصودی چرا هنوز این نماینده هیچ نشست خبری با خبرنگاران برگزار نکرده است؟ و چرا درخواست مصاحبه سلام سربدار با حسین مقصودی که به صورت شفاهی به مهدی مقصودی منتقل شده است بعد از گذشت بیش از دو ماه هنوز بی پاسخ مانده است؟ این رفتار دوگانه مهدی مقصودی با مسئولین و رسانه ها از کجا نشات می گیرد؟
Share/Save/Bookmark


شهروند
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۴:۰۶:۰۴
چرا باید همیشه ما مردم به همه چی نگاه انتقادی داشته باشیم؟ چرا نباید عنوان کنیم که نماینده شهرمون جلسه گذاشته که اطرافیانشون رو دعوت کردند و همانطور که در کارت نوشته شده جلسه هم اندیشی داشته باشند؟ آیا میشود در مسجد جامع در حضور تمام مردم جلسه هم اندیشی داشت؟؟؟؟
منم خودم جز اقشار متوسط مردم هستم فقط باید یاد بگیریم که اینقد زود برای هرکسی شمشیر در نیاریم و دعوا نکنیم که چرا شام بود؟چرا همه نبودند؟چرا من نبودم؟ و چرا؟؟؟؟ (43350)
 
۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۲:۳۳:۵۵
دوست عزیز ظاهرا شما خوابید؟
کافیست سری به کانال های تلگرامی مرتبط با حسین مقصودی بزنید و نوع انعکاس این جلسه رو ببینید. جوری تبلیغ کرده اند که انگاری پر شدن حسیسنه باقرالعلوم به صورت خودجوش بوده است!! خب وقتی این همه کارت دعوت شام توزیع کنی هر ننه قمری هم که انجا سخنران باشد سالن پر می شود!
در کانال های تلگرامی ایشان صحبتی از همکفری و هم اندیشی نشده است. و نوشته اند گزارش عملکرد و ...

لطفا کاسه داغتر از آش نشوید (43356)
 
۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۰۸:۲۰:۳۲
عملکرد حسین مقصودی در مجلس تنها هوچی گری بوده و مخم مخم مخالفم فکر می کند این برای سبزوار نون اب می شود انتقاد خوب است اما اصولی نه اینکه هر کس را می خواهد استیضاح کنند برود امضا جمع کند و بگوید من استیضاح کردم به نظرم همراهی با دولت و در عین حال سوال و انتقاد و حتی استیضاح لازم است اما نه برای اینکه نشان دهی ما هم هستیم (43351)
 
۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۰۸:۳۶:۱۵
سلام
ما که رییس اداره بودیم در این مراسم دعوت نبودیم !!!!! چون ....... (43353)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۱:۱۳:۴۴
لابد با سبحانی گشتی دیگه. خخخخ (43355)
 
۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۷:۰۰:۵۶
با رای دادن به مقصودی یک سنت بد رو در شهرمون ایجاد کردیم.و اونم اینکه فقط ظاهر رو میبینیم.از این به بعد هر شهرداری که بیاد دیگه به آینده شهر و زیرساخت ها فکر نمیکنه فقط سعی میکنه شهر رو بزک کنه حالا میخواد فروش تراکم غیرمجاز باشه میخواد از محل طرح های زیرساختی باشه یا حتی ندادن پول پیمانکارها و... چون ما با رای مقصودی نشون دادیم که خیلی راحت گول میخوریم و ... (43358)
 
همشهری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۳:۴۴:۲۱
سلام
وقتی ایشان سایتی دارند که از لحظه لحظه کارشان عکس و گزارش مینویسند چه حاجت به مسجد ؟
ایشان فقط ششتمد را شهرستان کنند هیچ کار دیگر نمیخواهد بکند و نیاز به گزارش هم نیست.
اما دوره اش تمام خواهد شد و این بخش همان بوده که هست؟؟؟ (43399)