کد مطلب: 10554
 
ابهام در مبادلات پولی یک موسسه اعتباری غیرقانونی/
فیلم:گزارش۲۰:۳۰ از فعالیت‌های پنهان و غیرمجاز موسسه ثامن‌الحجج/اتمام‌حجت بانکمرکزی با سپرده‌گذاران
دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۴۲
۱۱۹
 
حدود سه ماه بعد از اینکه موسسه میزان به دلایل سوء مدیریت منابع با مشکل مواجه شد و دست سپرده گذارانش را در حنا گذاشت، امروز قائم مقام بانک مرکزی از فعالیت های پنهان یک موسسه مالی غیر مجاز دیگر پرده برداشت.
فیلم:گزارش۲۰:۳۰ از فعالیت‌های پنهان و غیرمجاز موسسه ثامن‌الحجج/اتمام‌حجت بانکمرکزی با سپرده‌گذاران
 
به گزارش سلام سربدار، شب گذشته (یکشنبه) اخبار ۲۰:۳۰ با پخش گزارشی با عنوان "ابهام در مبادلات پولی دومین موسسه اعتباری غیرمجاز"، قائم مقام بانک مرکزی از فعالیت های پنهان موسسه مالی و اعتباری غیرمجاز ثامن الحجج پرده برداشت:

حدود سه ماه بعد از اینکه موسسه میزان به دلایل سوء مدیریت منابع و سپردن منابع به یک شرکت غیر پاسخگو با مشکل مواجه شد و دست سپرده گذارانش را در حنا گذاشت، امروز قائم مقام بانک مرکزی از فعالیت های پنهان یک موسسه مالی غیر مجاز دیگر پرده برداشت.

کمیجانی گفت: موسسه ثامن الحجج یکی دیگر از موسساتی است که با گستردگی فراوان و حدود ۵۵۰ شعبه در اقصی نقاط کشور فعالیت می‌کند که این موسسه یک موسسه غیر مجاز است و منابع مالی کشور را جلب و جذب کرده اند. اما اینکه آیا این منابع به صورت اصولی و کارشناسی جذب و پرداخت می‌شود، هنوز اطلاعات مشخصی از آن نداریم.

آن‌طور که کمیجانی گفته با بررسی پرونده ها در شورای عالی امنیت ملی پیش بینی می شود تا شش ماه دیگر همه موسسات ساماندهی شوند.
 اظهارات قائم مقام بانك مركزي در باره موسسه ميزان و ثامن الحجج


قائم مقام بانک مرکزی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط این بانک برای کمک به رفع مشکل سپرده‌گذاران مؤسسه میزان خبر داد و گفت: برنامه ۴ مرحله‌ای ساماندهی موسسات غیرمجاز طراحی شد.

اکبر کمیجانی در حاشیه همایش نقش روابط عمومی‌ در صنعت بانکداری در جمع خبرنگاران در خصوص اقدامات بانک مرکزی برای برخورد با مؤسسات غیرمجاز اظهار داشت: طی یک سال و نیم اخیر، سیاست‌های بانک مرکزی در ارتباط با مؤسسات غیرمجاز و ساماندهی آنها شفاف بیان شده و به تدریج با شناخت دقیق‌تری که بانک مرکزی از موقعیت مؤسسات غیرمجاز حاصل کرده است، گزارش‌های لازم را دراختیار مسئولان و مقامات کشوری قرار داده است.

وی افزود: اهمیت کار بانک مرکزی در اینجاست که بعد از ارائه گزارش به دولت پیشنهاد شد این گزارش در جلسه شورای عالی امنیت ملی مطرح شود و همه این اقدامات در جهت ساماندهی و نشان دادن نقش و آثار منفی فعالیت مؤسسات غیرمجازی است که بدون هماهنگی و اخذ مجوز از بانک مرکزی فعالیت می‌کنند.

قائم مقام بانک مرکزی با بیان اینکه شورای عالی امنیت ملی مصوب کرد کارگروهی برای پیگیری این موضوع تشکیل شود، گفت: این کارگروه با مسئولیت بانک مرکزی و شرکت دستگاه‌های نظارتی تشکیل شده است و مقرر شد ظرف شش ماه برای ساماندهی این نوع مؤسسات، نیازهای قانونی و سایر اقدامات لازم را شناسایی و به شورای عالی امنیت ملی ارائه کند.

وی با بیان اینکه این کارگروه بعد از مصوبه شورا تشکیل شده و به طور جدی مسائل را بررسی می‌کند، افزود: در حین بررسی تدوین ترتیباتی برای انحلال موسسه غیرمجاز، مؤسسه میزان به دلیل سوءمدیریت در تخصیص اعتبار به یک شرکت و عدم توانایی آن شرکت به بازپرداخت تسهیلات دچار تزلزل شد.

کمیجانی درباره اقدامات بانک مرکزی برای حل مشکل این مؤسسه، گفت: تصمیم بانک مرکزی انحلال مؤسسه میزان نبود، بلکه این مؤسسه به دلیل عملکرد نامناسب دچار چنین مشکلی شد و نتوانست به سپرده‌گذاران پاسخ دهد.

وی تصریح کرد: پیش از این مؤسسه اعتباری میزان همانند چند مؤسسه دیگر در مسیر ساماندهی قرار گرفته بود، اما موافقت بانک مرکزی با فعالیت یک مؤسسه به معنای پایان کار نیست زیرا برای طی کردن فرایند دریافت مجوز، در گام اول باید سرمایه سپرده قانونی به حساب بانک مرکزی واریز کند.

کمیجانی ادامه داد: موسسه میزان در حد ۱۶۶ میلیارد تومان بابت سپرده قانونی و ۱۰۰ میلیارد تومان برای سرمایه به بانک مرکزی پرداخت کرد اما با شروع مشکلات مؤسسه، منابع سپرده قانونی که باید در اختیار بانک مرکزی قرار داده می‌شد به مدیران مؤسسه داده شد تا حدودی با نظارت مسئولان استانی، بخشی از تعهدات موسسه به سپرده‌گذاران پرداخت شد.

قائم مقام بانک مرکزی افزود: در گام بعدی، به دلیل اینکه ۱۶۶ میلیارد تومان کافی نبود، با تعیین هیأت تسویه از سوی مراجع قضایی ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر در اختیار مسئولان مؤسسه قرار داده شد. با توجه به فهرستی که از سپرده‌گذاران در اختیار ما قرار گرفته، بیش از ۸۵ درصد سپرده‌گذاران دارای سپرده پایین‌تر از ۳ میلیون تومان بودند و از محل منابع نزد بانک مرکزی به این ۸۵ درصد سپرده‌گذار خرد تا به امروز پرداخت‌هایشان صورت گرفته است.

*موسسه ثامن الحجج مجوز ندارد

کمیجانی تصریح کرد: همکاری با کمیته‌ تشکیل شده در استانداری خراسان رضوی ادامه دارد و امیدواریم مسائل و مشکلات مؤسسه میزان از سر راه برداشته شود. علاوه بر مؤسسه میزان، در ارتباط با مؤسسه ثامن‌الحجج در کارگروه بحث و بررسی صورت گرفته است.

قائم مقام بانک مرکزی ادامه داد: این مؤسسه با گستردگی فراوان و حدود ۵۵۰ شعبه در اقصی‌ نقاط کشور فعالیت می‌کند و منابع مالی قابل توجهی را جذب کرده است، اما اینکه آیا این منابع به صورت اصولی و کارشناسی جذب و پرداخت می‌شود، هنوز اطلاعات مشخصی از آن نداریم.

وی تأکید کرد: این مؤسسه غیرمجاز است و هنوز در آن مسیری که باید قرار گیرد قرار نگرفته است.

قائم مقام بانک مرکزی افزود: گام‌های چهارگانه‌ای را برای ساماندهی همه مؤسسات غیرمجاز طراحی شده و گزارشات لازم به شورای عالی امنیت ملی ارائه شده است. امیدواریم این تدابیر کارشناسی در فرایند ساماندهی مؤسسات مثمرثمر باشد.
Share/Save/Bookmark


سپرده گذار
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۰۵:۴۲:۳۳
کیست که نداند بحران برای میزان را خود بانکمرکزی درست کرد آنهم بدایل مسایل سیاسی ودر این میان مردم بیچاره که جز اعتماد به سیستم پولی تحت نظارت بانکمرکزی گناهی نداشتند به خاک سیاه نشاندند / مردم دریک حرکت حسابشده باید نقدینگی خود را از بانکها خارچ کنند تاازغرور آقایان کم شود ومردم را بیشتر ببینند لعنت خدا بر مسولین نالایق بانکمرکزی (35865)
 
مفتح
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۲۰:۲۸:۳۴
بسیار حرف درستی زدی اگر این موسسات غیر قانونیند پس چرا این مدت به این واضعی فعالیت داشتند پس خود بانک مرکزی و هر نهاد دیگه که مجوز داده بایستی محاکمه شود نه مردم که اعتماد کردند و پولهایشان را در این موسسات گذاشتند............ (35946)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۸:۵۸:۰۳
علتش اینه که مال افراد نور چشمی که راحت تو این مملکت دزدی می کنند (36115)
 
دوستدارثامن الحجج ی ها
۱۳۹۴-۰۶-۲۲ ۲۰:۴۹:۴۴
دلیل اینکه سایت سربدار این قدر اسرار داره اعلام کنه موسسه ثامن الحجج مجوز نداره نمیدونم چیه؟؟؟
موسسه ای که خداراشکر بخوبی پاسخگوی مردم است و نخواهد گذاشت دست متجاوز گرانی همچون سربدار و بقیه بهش برسه و ازش سهم خواهی کنه.
دین ندارید لااقل آزاده باشید
اختلافات شخصی شما با دکتر به مردم ،سپرده گزاران و هزاران کارمند جوان موسسه که ربطی نداره .الحسودلایسود.لطفابذاریدش روسایت (36582)
 
مرتضی ومهدی
۱۳۹۴-۰۷-۰۸ ۲۳:۱۴:۰۱
سلام سربدار دنبال اینه که نام موسسه رو خراب کنه///ولی چراااااااااااااا!!!!!!!!!!!به نظر ما باید جلو خود بانک مرکزی گرفته بشه (36919)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۸-۰۵ ۱۲:۴۵:۳۰
چی میگی الان دوماهه نتونستم کل پولمو ازثامن الحجج شعبه سعادت آبادتهران بگیرم امروزفردامیکنن یه ذره میدن بقیه رو نمیدن ظاهرا ورشکسته شدن (37648)
 
ela
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۵:۲۶:۵۷
برای منم ندادن تازه من شیش ملیون داشتم اونج الان یه ماه امروز فردا میکنن (38374)
 
امین
United States
۱۳۹۴-۰۹-۱۰ ۲۲:۱۵:۵۲
به نظر شما آیا تعطیلی موسسه ای با وسعت 550 شعبه و چندکارخانه و چندصد صنایع وابسته درسراسر کشور و بیکار شدن چند هزار نفر که به صورت مستقیم و غیر مستقیم از این موسسه امرار معاش میکنند به صلاح مردم و مملکت است ؟ آیا بلاتکلیفی سپرده و سرمایه مردم به نفع جامعه است؟ ای کاش به جای پخش شایعات و تبلیغ سوء علیه این موسسات به دریافت مجوز و ساماندهی آنها فکر میکردید. چرا دولت و بانک مرکزی در اولین روز فعالیت اولین شعبه از این موسسه ی بدون جواز در سال 86 درب آن شعبه رو پلمپ نکرد.؟ امروز این سوال بزرگ مردم از بانک مرکزی است و مسئولین باید پاسخ گو باشند...؟! (38496)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۳ ۱۶:۱۱:۰۴
کاملا موافقم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
واقعا اگه غیر قانونی بود چرا از زوز اول پلمپ نشد؟!! یا اینکه خود دولت منتظر بود پولهای ما کاملا تو موسسه خراب شده واریز بشه بعدش اعلام کنه که غیرقانونیه!!!!! مسئولین جواب بدن!!!!! افرادی بودند که مقداری سپرده در موسسه داشتند که از سود آن امرار معاش میکردن یکیش خود من!!!!!! چهل میلیوم پولم رو هواست فعلا!!!!!! (39001)
 
ناتوان
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۰۵:۴۷:۳۶
آقای ریس جمهور ما سپرده گذاران میزان بی توجهی شما نسبت به گرفتاریها ایجاد شده را هرگز در شان شما نمی دانیم وتقاضای. رسیدگی ویژه داریم (35866)
 
عاصی
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۰۵:۵۷:۵۸
دروغ دروغ دروغ دروغ دروغ دروغ دروغ. دروغ دروغ ردوغ. دروغ دروغ دروغ دروغ مرگ بر دروغگو مرگ بر دروغگو (35867)
 
میزان
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۰۶:۰۷:۱۴
اینهمه لعن ونفرین بترسید از خدا که همین دنیا هم باید تقاص پس بدهید / دعوای سیاسی خودتان را چرا به مردم کشانده اید (35868)
 
میزان
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۰۶:۱۱:۴۴
غاعله مشهد یاذتان هست ؟ مردم را بازی ندهید نان شبشان لنگ است (35869)
 
میزان چی شدشد
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۰۶:۱۵:۲۱
قاضی:-) مرتضوی را دیدید دور نیست نوبت شما هم میرسد لجبازی بامردم بیگناه هزینه دارد نقد نقد (35870)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۸:۴۹:۲۵
مگه چی کارش کردن داداش ، تبرئه اش کردند ... خخخخخخخ (36114)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۰۸:۲۵:۳۸
85درصد سپرده های خرد پرداخت شده نه کل سپرده گذران, از 930000نفر 150000نفر بیشتر تسویه حساب نشدن (35874)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۰۸:۵۰:۳۸
در یک کلام اعتماد مردم را از سیستم بانکی از بین بردید!! حالا با چقدر تبلیغ میتوانید جبران کنید!! و با چه هزینه ای اعتماد کسب کنید!! (35877)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۰۹:۳۷:۳۶
سرنوشت سپرده گذاران میزان در انتظار مشتریان ثامن الحجج! (35881)
 
سبزواری
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۰۹:۳۷:۴۱
فکر کنم با بیتدبیری مسئولین حداقا 5 میلیون رای دکتر روحانی از بین رفت و همینطور رای نمایندگان خراسان بزرگ در انتخابات اینده
دولت سکوت کرده که شاید پول ها از صندوق ها و موسسات خارج شود و به بانک ها بیاید ولی به چه قیمتی و در ثانی به گفته خود اقایان فقط 15 درصد پول نزد موسسه هاست اقایان با 85 درصد چیکار کرده اند.
از طرفی مگر اقایان نمیگویند باید بخش خصوصی فعال شود یکی از این بخشهای خصوصی هم بانک ها هستند فقط اینها توان نظارت هم ندارند.
اقایان محترم شما یک طرفه میزان را و یک شبه منحل کردید مردم از کی پولشون را بگیرند لطفا میزان را به مردم واگزار کنید خودشان بهتر از شما جواب میدهند
این بازی های سیاسی را تمام کننید
دولت امید و تدبیر نباید مثل دولت های قبلی هرکس کمی به حذب دیگر کمک کرد از بین ببرد
پدیده میزان که افتخار شما بود و در دنیا تک بود و در تلویزیون به ان افتخار میگرد چه شد یک شبه نابود نشد چرا چون با شما نبود واقعیت را به مردم بگویید و اینقدر با احساسات مردم بازی نکنید
اخرش هم این مردم مجبور میشوند و پولهاشون را بردارند و بروند خارج سرمایه گذذاری کنند بخدا اگر این بار دستم به پولم برسه یک ریالشو تو ایران نمیگذارم (35882)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۰۹:۵۶:۲۱
دوست عزیز،احتمالا شما از سپرده گذاران موسسه منحله میزان هستید،بانک مرکزی از مدتها قبل اخطارهای لازم را در خصوص عدم سرمایه گذاری در ان موسسه را به عموم مردم داده بود.اما امثال شما به جهت کسب سود بیشتر و بدون توجه به هشدارها و حتی مسایل شرعی وقانونی مربوط به سود سپردها اقدام به سپرده گذاری نمودید،دولت از این بابت تقصیری نداشته و تنها به وظایف خود عمل کرده است،دولت و بانک مرکزی در انحلال موسسه میزان مطلقا نقشی نداشته است.چرا که میزان اصلا تحت نظارت بانک مرکزی نبوده است.انحلال این موسسه میبایست به حکم دادگستری انجام میشده. (35885)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۱۸:۲۰:۵۴
شما که اینقدر متخصص هستی فردا بیا برویم ثبت شرکت ها موسسه ثبت کنیم ببینیم می شود بله برای ما نمی شود ولی برای بعضی افراد بله.مگر در مملکت دارایی و اداره ارشاد مگر مسئولیتی در قبال این بقالی ها ندارند. به این سادگی که شما فکر می کنی نیست.منافعی در پشت پرده هست که اینها به مسائل حقوقی و خلا ء های قانونی آشنا هستند. قانون ما مشکل دارد و باید اصلاح شود. (35936)
 
مفتح
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۲۰:۳۴:۲۹
مگر میزان و دیگه موسسات مالی از هوا اومدند اینجا سالها کلی در جاهای مختلف سرمایه گذاری کردند حتی الان به مردم بگن بانک ملی داره برشکست می کنه و مردم برای برداشتن پولهاشون به بانک ملی هجوم بیارند و مقروضین هم اقساط خودشونو ندند میدونی زودتر از موسسات به زمین می خورد اگر کار اینا غیر قانونیست کار بانکها هم بدتر ه که در زیر لوای حکومت جمهوری اسلامی ربا می گیرند درصد های 28 درصد اسما و 35 درصد رسما آیا خلاف شرع نیست چون کشور سرمایهداریست این اعمال اشکالی نداره (35947)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۲۹ ۱۰:۴۳:۲۹
من سبزواری هستم و یه زمانی سبزوار بودم... الان چندسالی است سبزوار نیستم... یه زمانی اندک سرمایه ای که داشتم تو میزان سپرده کرده بودم چون فکر می کردم شعبه ای که داخل دادگستری بهش فضا دادند، اونم سر چهارراه دادگستری، حتما دولتی است. آرمش هم شبیه به آرم دادگستری است. اسمش هم از میزان و ترازو و عدالت می یاد....تازه خیر سرم من تحصیلکرده بودم... من خیابون 24 متری مغازه داشتم ... راه به راه اماکن پلمپ می کرد و سخت گیری می کرد واسه دکه و مغازه های دو متری که جواز ندارن... به ذهن یه آدم معقول نمی رسه که موسسه ای با این دک و پز و یال و کوپال غیرمجاز هست و اگه غیر مجاز هست چرا پلمپش نمی کنن... جایی که مستقیما با اموال مردم سر و کار داره.... جالب تر از همه اینه که یکی از کارمندان شعبه میزان که گفت مصاحبه استخدامیشون تو دادگستری مشهد (چهار طبقه) ازشون گرفته شده.... مگه میشه یه موسسه غیرمجاز تو دادگستری مشهد (چهار طبقه)که ادم معمولی رو توش راه نمی دن بره و مصاحبه بگیره.... مگه بچه های و فک و فامیل های قاضی ها خیلی جایگاه بالاتری دارن که نصف بیشترشون تو شعبه ها بودن؟
از نظر من شخص اول قوه قضائیه باید پاسخگوی مردم و سپرده گذاراش باشن... پول که دارند چپ و راست ساختمون های چندین طبقه بسازند... در جریان باشین که دارن تمامی ساختمانهای اداری دادگستری تو کل کشور رو نوسازی می کنن... واالله دادن حق مردم واجب تره..... (36071)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۳۰ ۱۸:۱۹:۲۰
چندین سال این موسسات دارن کار می کنن چی شد که به یک باره همه این ها غیر مجاز شدن ثامن حدود 20 سالو ثامن الحجج 10سال است که فعالیت می کنن چه اتفاقی افتاده که به یک باره ظرف این دو سال این ها جیز شدن کاملا مشخص این اتفاقات از روی غرض ورزی و دشمنی است اقایان سیف کمیجانی تهرانفر کمی مواظب کارهای خود باشید که نفرین مردم دامن گیر خودتان و خانوادیتنان نشود (36086)
 
نیما
۱۳۹۴-۰۶-۳۱ ۱۰:۵۶:۱۸
برادر اینا از نفرین واهمه ندارن ضندلیشونو چسبیدند و طبق نظر مشاورانشان کار میکنن و خاطرت جمع باشه که به مردمم فکر نمی کنن چون وزارت و ریاستشون بخطر می افته. دولتم که قربونش برم فکر انتخاباته نه فکر زان و بیچاره شدن مردم .دست آخرم میگه من که بهتون هشدار دادم ولی به بانک مرکزی نمی تونه بگه چرا وقتی سالهای قبل نوشتند با نظارت بانک مرکزی نزدی تو دهنشون چه چرا از نام بانک مرکزی سوئ استفاده می کنی حالا که کفگیر دولت و بانک مرکزی به ته دیگ خورده یادشون اومده که مجوز ندارن آخه می دونی یارو گفت شب پرداخت یارانه ها عزا میگیرن بنظر من یعنی سوئ مدیریت ،و بده وبستون در همه جا .خدا عاقبت مردم را بخیر کنه. (36746)
 
علی
United States
۱۳۹۴-۰۶-۲۴ ۰۳:۴۷:۱۶
امید وارم که تمام زندگیت رو از دست بدهی تا در دل مردم را بفهمی خود فروخته (36611)
 
نیما
۱۳۹۴-۰۶-۳۱ ۱۰:۴۳:۴۵
آقا من سال های قبل پولمو تو ثامن گذاشته ام حالا همه میگن پولتونو تو این بانک نگذارید .تازه میگن مجوز بگیره یعنی کلی پول را تو بانک مرکزی بگذاره! (یعنی اگه نگذاره بانک مرکزی مردمو بد بخت میکنه نه بانکدار را !) اینم یه نوع پول در آوردن دولته توسط بانک مرکزی .قربون خدابرم با این دولت مردان . (36745)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۱۰:۰۲:۲۶
هموطن عزیز لطفا بدون آگاهی از قوانین و مقررات پولی مالی و تنها از روی احساسات نظرات خود را بیان نکنید،در مورد سرنوشت سپرده گذاران موسسات غیر مجاز،خودشان مقصرند که بدون توجه به هشدارهای مسولین و کارشناسان در اینگونه موسسات سپرده گذاری کرده اند،اخه تو اوضاع رکود اقتصادی پرداخت سودهایی حتی تا سه برابر نرخ تورم عادی و عاقلانه بوده؟اما متاسفانه هموطنان عزیز ما بدون توجه به مسایل قانونی و شرعی تنها به سود بیشتر می اندیشند،خب حالا هم باید پای لرزش بشینن (35886)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۱۱:۵۲:۰۰
تو از ادمیت بویی بردی که حرف می زنی (35910)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۱۲:۱۵:۵۵
سه برابر تورم ؟؟؟ یعنی میخوای بگی تورم ما حدود 7% ه؟ خنده داره. از غار اصحاب کهف کامنت میذاری؟ برو قیمت ها رو ببین بعد در مورد نرخ تورم حرف بزن قانوندان. بعدش هم این نشد حرف که هشدار دادیم.اگه تو یه جامعه قاتل وجود داشته باشه باید به مردم هشدار بدن مواظب جونتون باشید و بعد با وجودی که قاتل رو میشناشن بذارن آزاد باشه؟ این چه حرفیه که هشدار دادیم جلوی فعالیتشون رو باید میگرفتن. (35913)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۱۲:۲۱:۰۹
به نظرم شما از روی نااگاهی حرف میزنی چون همه میدونن بانک مرکزی این وسط مقصر اصلی هست. شما یک بقالی رو بدون مجوز نمیتونی بزنی بعد چطور یک موسسه با این همه شعبه و کارمند با 15 سال سابقه غیر مجاز بوده؟ هموطن من منیت نکن قضاوت نااگاهانه نکن. چون تو این اوضاع بی قانونی یک جایی پای خودت هم گیر میکند. (35914)
 
مفتح
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۲۰:۳۶:۱۵
اولا من سپرده گذار نیستم ولی مرتیکه ها کی هشدار دادند وقتی که سهراب مرد (35948)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۰ ۱۷:۰۲:۵۷
بحث اینه که یه مغازه دو متری رو اگه یکی از مجوزاش تکمیل نباشه پدرشو در میارن و همش پلمپه.. اونوقت چطور اجازه دادن یه موسسه که با پول و سرمایه زندگی مردم در ارتباطه بدون مجوز و پشتیبان فعالیت کنه؟ (37883)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۱:۵۱:۵۲
چطور سود وام رو كه از مردم 4 برابر ميگيرند حرفي نيست يه 20 درصد نهايتش سود ميدادن ... بعدا هم پدر مردمو سوزوندن ... اگر غير مجازه چرا صدا و سيما تبليغشو ميكنه ... چرا جلوشونو نميگيره ... برو جمش كن عقب مونده هنوز توي سال 8 هجرت زندگي ميكني (38477)
 
دوستدار امام رضا(ع)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۰-۲۰ ۱۰:۲۵:۵۳
پس اگر غیر مجاز هستند چرا از ده سال پیش تاکنون صیانت داران حوزه ثبات امنیت اقتصادی و پولی کشور چرا وظیفه مندی خود را ایفا ننموده اندواز چهار ماهه اخیر برای سلب مسئولیت از خود زبان باز نمودند ضمنا عوامل و تحدیدات متعدد از حیث برنامه ریزی های غلط و مبتنی بر آزمون وخطا وسیاستهای ناشیانه پولی و ارزی که مسبب نزول ارزش پول مردم می شده است جبرا مردم را به سوی گریزگاهی در جبران عملکردهای غیر اصولی ونجات آتیه اقتصادی و سرمایه ای خود که تنها عامل تدافعی ایشان در قبال تورم مسیبت بار سنوات گذشته بوده است دست به دامان موسسات واسطه ای با نامهای مقدس و مورد عنایت مردم خوب ما سوق داده است لذا به جاست که از سوی مسئولین عزیز با دور اندیشی و آینده نگری اقدامات موثر و جدی صورت پذیرد (39191)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۴ ۱۳:۱۷:۴۲
این جوابتون بی انصافیه مثل این میمونه که جلوی گرسنه غذای خوشمزه بزارن بعد بگن توش سمه اگه بخوری میمیری خوب چرا باید اجازه بدن که همچین موسساتی فعالیت کنن پس ترفنده که بعد از سوءاستفاده از پول مردم با کمال وقاحت گردن نگیرن از ته قلبم به خدا واگذارتون میکنم چوب خدا صدا نداره اگه بزنه دوا ندار. این حق الناس محسوب میشه و خوردن نداره منتظر فاجعه تو زندگیتون باشید
. (39332)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۴ ۱۳:۲۳:۱۸
آیامنظورتون از پای لرز نشستن ندادن پول سپرده گزاران هست؟ (39334)
 
بهروز
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۲:۵۰:۲۹
دران موقع که برنامه ماه عسل با نمایش احسان علی خانی افراد جایزه وهدیه سفر مشهد می داد ایا مجوز داشت کا ر هایش شرعی بود. (41316)
 
بهروز
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۲:۵۴:۴۰
دران موقع که برنامه ماه عسل با نمایش احسان علی خانی افراد جایزه وهدیه سفر مشهد می داد ایا مجوز داشت کا ر هایش شرعی بود. (41317)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۱۲:۲۲:۳۳
دوستی عرض کرد بانک مرکزی تقصیری ندارد خوب بخواند

■ سندی که که نشان دهنده مجاز بودن موسسه میزان است

■نوشته شده در:1394/04/02


فهرست اولیه مؤسسات ادغامی و در شرف تأسیس

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اسفند ۱۳۸۹ اعلام کرد بدنبال ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی، قصد ساماندهی و تجمیع تعاونی‌های اعتباری آزاد را دارد و تعاونی‌های اعتباری تجمیع‌شده زیر، به‌عنوان مؤسسه مالی و اعتباری در شرف تأسیس، با استقرار ناظر مقیم از طرف بانک مرکزی مجاز به ادامه فعالیت خواهند بود:[۶][۷][۸]

مؤسسه مالی و اعتباری باران، در شرف تأسیس
مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج (آستان قدس رضوی)مدیرعامل مهدی عزیزی خویی
مؤسسه مالی و اعتباری پیشگامان یزد، در شرف تأسیس
مؤسسه مالی و اعتباری صالحین، در شرف تأسیس
مؤسسه مالی و اعتباری عسکریه، در شرف تأسیس
مؤسسه مالی و اعتباری فردوسی، در شرف تأسیس
مؤسسه مالی و اعتباری قوامین، در شرف تأسیس
مؤسسه مالی و اعتباری کارسازان آینده، در شرف تأسیس
مؤسسه مالی و اعتباری مولی الموحدین، در شرف تأسیس
تعاونی اعتبار میزان (وابسته به دادگستری خراسان)[۹]
تعاونی اعتبار ثامن الائمه (وابسته به بنیاد تعاون سپاه پاسداران)

در مرداد ماه سال ۱۳۹۰، بانک مرکزی ایران در اطلاعیه‌ای، نام ۳ مؤسسه مالی و اعتباری دیگر را به فهرست اولیه اضافه کرد:[۱۰][۷]

مؤسسه مالی و اعتباری مهر (بسیجیان)
مؤسسه مالی و اعتباری کوثر (وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح)[۱۱]
مؤسسه مالی و اعتباری ریحانه گستر مشیز
در این فهرست نام مؤسسه مالی و اعتباری باران دیده نمی‌شود و به‌جای آن مؤسسه مالی و اعتباری فرشتگان قرار دارد.

http://tnews.ir/news/A03D43564637.html (35915)
 
میزان چه شد؟!!!
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۱۶:۱۷:۵۳
سلام دوستان
آیا بهتر نبود به جای این جو روانی سنگین ، موضوعات بی سر و صدا بین مسولان میزان و بانک مرکزی به خوبی و خوشی حل میشد و با صدور یه مجوز بی ارزش ، مانع ایجاد این جو میشدید؟!!!!! بعد بیش 15 سال یهو یادتون اومد و جار زدید؟!!!! جواب مردم که هیچ ، جواب خدا رو چجوری میدی؟!!!! (35929)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۱۸:۱۰:۱۶
ثامن الحجج مثل میزان نیست که با این حرف ها نگران شود چون چندین برابر سپرده های مردم پول و سرمایه دارد و قدرت اقتصادی بالاتری از تعدادی از بانکهای کشور دارد. کافیه این موسسه یک تکون به بانکهای کشور بده دیگه بانک مرکزی از این حرفها نمیزنه چون دولت هم بحران نمیخواهد. در هر صورت شما بهتر است نگران امتیاز سایت خودتان باشید.

سلام سربدار: صرفا جهت اطلاع شما دوست عزیز که سلام سربدار جزو معدود رسانه های اینترنتی سبزوار است که از همان ابتدای راه اندازی فعالیت خود را به صورت قانونی شروع کرده و مراحل ثبت خود را در سامانه ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام داده است. صرفا جهت بررسی: www.samandehi.ir (35935)
 
مفتح
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۲۰:۳۹:۵۰
خوشم اومد بسوزه آدم حسود که نمیبینه هزاران نفر سبزواری دارند تو ثامن نون میخوره (35949)
 
امین
۱۳۹۴-۰۵-۲۷ ۰۱:۲۸:۰۶
خوشم میاد تو این ممکلت دارید کار می کنید و قانونش حکم پشم رو براتون داره! آره دیگه کلا کارهای غیر قانونی همیشه مایه فخر و مباهات شماهاست! (35964)
 
سبزواری
۱۳۹۴-۰۵-۲۷ ۱۴:۵۱:۳۸
سلام سربدار عزیز
خصومت شما با گروه ثامن کاملا واضح و مشخصه.مواضع تندی نسبت به این موسسه دارید.لطفا خصومت رو کنار گذاشته و منصفانه قضاوت کنید.
من طرفدار موسسه ثامن نیستم ولی به نظر من قضاوت های شما هم منصفانه نیست.این موسسه با همه قضاوتهایی که شما میکنبن چندین جوان بیکار سبزواری رو به کار گرفته. (35989)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۸-۰۵ ۱۲:۴۸:۲۲
ازتوهم خارج بشین من خودم نتونستم کل پولموبگیرم میگن پول نداریم (37649)
 
مهران
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۲۱:۵۳:۵۵
من یه سبزواری هستم که تو اصفهان زندگی می کنم. کاری که ثامن الحجج واسه سبزوار کرد هیچکدوم از نمایندهای مجلس این شهر برا سبزوار نکردن. هر وقت یکی واسه شهرمون کاری میکنه همه براش حرف در میارن، الان که دیدم یه سایت سبزواری از این شایعات ذوق کرده واقعاً به حال خودم تاسف خوردم (35956)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۵-۲۷ ۰۱:۲۴:۲۵
مرد حسابی قائم مقام بانک مرکزی تو پربیننده ترین خبر سیما داره رسما اعلام میکنه مجوز نداره و به مردم هشدار میده باز تو میگی شایعه؟! (35963)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۷ ۰۸:۴۶:۵۸
تابلو نظر دادی چون معلومه کارمند همین موسسه هستی.ضمنا به بنده هم پیشنهاد همکاری داده شده برای کوره دهات های کرمان! (35977)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۷ ۱۸:۲۶:۴۱
کامل تر می کردی می گفتی من یه سبزوار هستم که در شعبه ثامن الحجج اصفهان مسئول هستم!!!
خخخخخخ (35997)
 
ساده لوح
۱۳۹۴-۰۵-۲۷ ۰۵:۱۸:۵۰
یک ساندویچ فروشی بی مجوز باز بشه شش ساعته با یک بلوک بتنی بسته میشه موسسه مالی نزدیک بیست ساله کار میکنه حالا این آقا میگه مجوز نداره نه خیر حالا شما تصمیم گرفتید با قلدری پول مردم را بالابکشید اگه مجوز نداشته وباز بوده و این خیانت بانک مرکزی نبوده خیانت کی بوده ؟ (35969)
 
بی نشان
۱۳۹۴-۰۵-۲۷ ۱۵:۲۰:۴۶
این سیاست دولت بود که با رکود بانکها ونزدیکی انان به ورشکستگی ورونق یافتن موسسات ماتی بجای بانکها این رویه را اغاز کرد تا سرمایه ها روانه بانکها بشه وپیش از پیش گنده تر وبزرگتر بشن تا راحتتر بتونند خون مردم رو بمکن (35990)
 
مصطفی
United States
۱۳۹۴-۰۵-۲۷ ۲۲:۵۱:۱۴
دکتر میرعلی کم برای ایتان خراسان و سایر استانها کار نکرده واقعا غیر منصفانه است .عدهایی از مسیولین سیاسی که اصولا واغلب چپ گرا و اصلاح طلب هستند با اصول گرا ها مشکل دارن میخوان جبران معافات کنن گیر دادن به موسسات مالی البته خبر نگارها هم به موضوع دامنه میزنن چون احتمالا رفتن وام بگیرن ندادن بهشون میخوان جبران کنن و با دامنه زدن به موضوع قصد انتقام دارن . (36004)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۸ ۰۸:۱۶:۱۴
الان میرعلی اصوالگراست؟؟؟؟؟؟؟ (36016)
 
سدیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۲۸ ۱۱:۲۶:۲۶
سلام.امیدوارم عین نوشته من را درسایت قرارداده تا حتی الامکان مسئولین بخوانند وشاید البته شاید فکری بحال ما بکنند.ازسال گذشته که میزان دچار مشکل بنابهر دلیلی شد بیش از 7ماه میگذره.به هر مسئولی که میتونست کاری انجام بده مراجعه کردیم.اما فقط وعده دیدیم.حالا هم که دیشب علنا آقای تاج گردون و..گفتند استیضاح اعلام وصول نمیشه.این مانند آب یخی بود که بر پیکر سپرده گزاران ریخته شد.تکلیف من وامثال من که با خون دل در این موسسه که مورد تایید بانک مرکزی وسایر نهاد های نظارتی بود سپرده گذاشتیم چی شد؟من از شما بعنوان یک انعکاس دهند درددل مردم به مسئولین تقاضادارم فقط به این پرسشهای من وسایر سپرده گذاران موسسه میزان مسئولین جواب بدهند؟
1- با توجه به اینکه به گفته مسئولین بانک مرکزی ودادگستری استان خراسان رضوی و.. مدیران این موسسه در نظام بانکی کشور اخلال کرده ونظم آن را بهم زده اند دادگاه علنی تشکیل نشد تا ما بتوانیم علت انحلا ل این موسسه را از زبان خودمدیران موسسه بشنویم؟
2- اگه مسئولین میگویند مدیران موسسه همکاری نمیکنند چرا برخورد جدی صورت نمیگیرد؟چرا حداقل مانند موارد قبلی یکی از آنها را اعدام نمیکنید تا حساب بقیه اخلال گران این موسسه دستشان بیایدواز موجودی های خود که از این طریق بدست آورده شداطلاع بدهند
3-چرا هیچکدام از مسئولین قبلی بانک مرکزی که قبلا درزمان های مختلف ویا حتی زمانی که میزان دچار مشکل شد بارها تکرار کردنداین موسسه مشکلی ندارد ودر حال اخذ مجوز می باشد. تا این لحظه بخاطر دروغ بزرگی که به مردم گفته اند عذر خواهی نکردند؟هرچند برای سپرده گزار ها عذر خواهی دردی دوا نمیکند.اماحداقل دلمون خوش بود
4- چرا از نشست هایی که مسئولین در خصوص موسسه برگزار میکنند پخش مستقیمی صورت نمیگیرد تا ما در جریان قرار گرفته وپیگیر باشیم؟
5- متاسفانه دل به هیچ مسئولی که بتواند حقوق از دست رفته مان را بگیرد دیگر نمیبندیم.وهمه آنها را واگذار میکنیم به خدا.دلمان از این همه بی مهری به درد آمده.آنها نیز توقع نداشته باشند من وخانواده ام وامثال من چیزی جز آه ونفرین چیزی دیگری بشنوند. (36034)
 
مالباخته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۲۸ ۱۶:۵۵:۴۰
وعده مالباختگان : ابتدای خ 24 متری انقلاب . موسسه مالی اعتباری ثامن الحجج (36057)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۳۰ ۱۸:۵۶:۲۶
بنده خدا ثامن الحجج تا الان پول سپرده گزاراشو دو دستی بهشون تقدیم کرده چرا الکی جو سازی میکنی چی بهت میرسه؟ (36088)
 
پيمان
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۱:۱۴:۲۸
دوست عزيز من از ٢٠ مرداد دارم ميدوم پولمو بگيرم اونهم فقط و فقط ٢٠ درصد از كل پولمو چون معامله كردم چك دارم دست مردم ولي نمي دن ، من تو شعبه قلهك حساب دارم اگه شما ميتوني بگيري يه لطفي به منم بكن (36286)
 
اشکان
۱۳۹۴-۰۶-۰۲ ۱۹:۵۲:۵۳
سلام . من امروز رفتم 300 میلیون پولمو از موسسه ثامن الحجج کرمان بگیرم دو دستی بهم تقدیم کردند . با یک چک بین بانکی . بعد از کارم پشیمون شدم برگشتم دوباره حسابمو فعال کردم . خواهشا جو سازی نکنید . موسسه ثامن الحجج هیچ مشکلی نداره . (36147)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۸-۰۵ ۱۲:۵۱:۱۶
یه حماقتی کردی که تاآخرعمرحسرتشوخواهی خورد اگه راست میگی الان بروبگیر میگه روزی یه میلیون میدیم تازه اگه پول باشه و2ساعت منتظربشینی شاید یه ملیونوبدن (37650)
 
اشکان
۱۳۹۴-۰۶-۲۳ ۰۰:۳۹:۲۹
چرا حرف الکی میزنی مرد . خدا را مگر قبول نداری . بخدادمندی خدا من بیشتر از 2 سال مشتری و سپرده گذار موسسه ثامن الحجج هستم . همیشه هم گفتند هر وقت پولتو میخوای دو دستی بیا بگیر و ما مشکل نقدینگی نداریم . از خدا و قیامت بترسید چقدر غرض ورزی چرا ما ایرانیا اینجوری هستیم > اون وقت توقع چی داریم ؟ (36588)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۷-۲۹ ۱۸:۱۵:۵۶
برو جلوي بانك يه نگاهي بنداز با خدا كه مردم چجوري دنباله پولشونن يكيش خود من (37526)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۸-۰۵ ۱۲:۵۲:۰۳
چی زدی داداش تو فضایی (37651)
 
منصف
United States
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۱:۳۳:۲۹
من که تو تاریخ 1/8/94کل پولم با سودش دادن از ثامن الحجج راضی بودم .ولی بس این بانک مرکزی دزد گفت غیر مجاز از ترس رفتم برداشتم . خدا از سر سیف نگدره که بخاطر سیاسی کاری یا هرچی این موسسه به این خوبی رو داره ورشکست میکنه . برای روحانی هم متاسفم با وزاریی مثل ریبعی و اخوندی . سیف و واعظی دیگه رای نمیاره . حیف ظریف و هاشمی کع تو دولت کار میکنن (38471)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۱:۵۸:۰۱
خدا شاهده 100ميليون سرمايه گذاشتم ديروز رفتم بگيرم گفتن نميديم نقدينگي نداريم (38478)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۶-۰۲ ۱۹:۳۲:۱۲
من یک کارمند موسسه ثامن الحجج هستم کاری ندارم که شما چه مشکلی اقای میر علی دارید ولی خدا الهی لعنت کنه شما رو که با زندگی این همه جون بازی می کنید واین همه به خانواده هاشون استرس وارد می کنید خدا سر خودتون و خانوادتون بیاره الهی (36143)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۳ ۱۹:۰۱:۰۶
دوست عزیز ما هم مشتری پرو پاقرص میزان بودیم و اینکه اطمینانی به این صندوق ها نداشتیم ولی گذرمون گیر کرد بنا به از دست دادن مرحوم پدرم و زیر نظر قرار گرفتن بردار بنده به سرپرستی دادگستری سبزوار که ان زمان با دادستان قبلی صحبت داشتم اجازه باز کردن حساب غیر از میزان برای سهم الارث ایشان داده نشد و اطمینان ما جلب شد و سپرده گذاری کردیم . ولی الان هیچ کس زیر بار نمی رود که میزان مجوز بانک مرکزی و ... داشته . چه بسا همین کارمند های میزان چه فشارهای روحی و روانی گرفتار شدند و مورد رکیک ترین فحش ها قرار گرفتند. (36185)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۹ ۱۱:۲۲:۲۲
خدا لعنت کنه اونایی رو که با دادن سودهای کلان اقتصاد کشور رو به گند کشیدن (36262)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۱۱:۵۹:۴۲
خدا لعنت كنه اونايي كه با گرفتن سود و بهره وام كلان پدر مردمو در اوردن (38479)
 
خورزو خان
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۱۹:۵۵:۵۷
هیچ فکر کردید که سابقه مدیر عامل یانک ثامن در بدهیها و ورشکست شدن ایشان در فروشگاه های زنجیره ای آستان قذس چیه؟ (36284)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۶-۰۲ ۱۹:۳۷:۴۴
ای مسئولین سایت سلام سربدار بترسید از این مهم ناله ونفرین کسانی که از این موسسه نان می خورند از ذکر لعنت پدر و مادر هایی که حواله شما ها میشه (36144)
 
زهرا
۱۳۹۴-۰۶-۰۹ ۱۴:۵۲:۲۸
موسسه مالی واعتباری ثامن الحجج با بیش از 500 شعبه در کشور بازوی محرکه اقتصاد کشورمان است و این موسسه در غرصه ورزش و فرهنگهم فعالیت گسترده ای داشته است و اشتغالزایی گستردهم داشت خدا قوت به همه مسولین این موسسه بزرگ (36263)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۶-۰۴ ۱۰:۵۱:۵۵
کاش اول یک مدیر وبعد یک ناظر از چین وارد می کردند (36206)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۸ ۲۲:۰۴:۰۳
اين همه دشمني اي كه با موسسه ثامن الحجج و دكتر ميرعلي ميشه اگه عليه امريكا ميشد كشورش سقوط ميكرد!!!!
اقا كاري نداره
از فردا همه مردم براي مدت ١ ماه همه پولاشونو از بانك ملي يا هر بانك يا موسسه اي كه مجازه مثل عسكريه توسعه يا... هرجايي بكشند بيرون
اگه ١ ماه سخته ٢ هفته! ببينم چي ميشه كدومشون ميتونن جواب بدن (36258)
 
سپرده گذار
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۱۹:۲۷:۳۵
اعلان ما نفهمیدیم این موسسه مجوز دارد یا نه چون بعضی از مردم می گویند مجوز دارد دیگران مگند نه (36314)
 
Russian Federation
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۰۲:۱۴:۰۸
همان نفهمي بهتر (36451)
 
کارمند
۱۳۹۴-۰۶-۱۶ ۱۸:۴۰:۱۰
دلیل اینکه سایت سربدار این قدر اسرار داره اعلام کنه موسسه ثامن الحجج مجوز نداره نمیدونم چیه؟؟؟
موسسه ای که خداراشکر بخوبی پاسخگوی مردم است و نخواهد گذاشت دست متجاوز گرانی همچون سربدار و بقیه بهش برسه و ازش سهم خواهی کنه.
دین ندارید لااقل آزاده باشید
اختلافات شخصی شما با دکتر به مردم ،سپرده گزاران و هزاران کارمند جوان موسسه که ربطی نداره (36412)
 
یه همشهری
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۲۱:۲۱:۴۶
سایت سلام سربداریه سایتیه که فکرکنم اصلا سبزواری نیس بگوچرا؟واسه اینکه تمام مطالبی که مینویسه ازروی قصد وغرضه ؛چه دررابطه با ورزش چه دررابطه ببرنامه های اقتصادی چه فرهنگی -راه معروف شدن خوب بلد شده مثل نماینده ای که ازاول انقلاب مخالف همه طرحهای ارابیه شده به مجلسه ولی حتی یه دوره دل ازاین مجلس نمیکنه :حالا یکی نیس به ابن بنده خدامسءول سایت بگه توکه کنارتشک نشستی میگی لنگش کن چه راهکاری غیر این حرفهایی که توسطح شهر زده میشه داری یه بارم شده ازپشت نقابی که قایم شدی بیا بیرون بامردم رودرو حرف بزن (36439)
 
زهرا
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۱۳:۱۴:۱۲
موسسه مالي و اعتباري ثامن الحجج در مسير ساماندهي و اخذ مجوز
يک مقام مسئول در موسسه مالي و اعتباري ثامن الحجج از ساماندهي تعاوني هاي
اعتباري آزاد و اخذ مجوز خبر داد.به گزارش ايرنا اين مقام مسئول گفت:اين موسسه با داشتن 500 شعبه در سراسر کشور اقدامات مناسبي براي ساماندهي تعاوني اعتباري آزاد انجام داده است. وي افزود:در کارگروه ويژه بانک مرکزي اقداماتي انجام شده و بزودي نتايج آن اعلام مي شود.اين موسسه (ثامن الحجج)درمسير اخذ مجوز،حسابرسي و ساماندهي است.
روزنامه رسالت (36461)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۴ ۲۳:۵۰:۰۶
بابا ما حرف کیا باید باور کنیم. . (37174)
 
نوري
Canada
۱۳۹۴-۰۷-۱۸ ۰۶:۰۶:۴۷
اونهايي كه اينقدر سنگ اين موسسه رو به سينه ميزنن يه سري برن شعبه قلهك ولواسان ومردم بيچاره سرگردون رو ببينن وبعد بيان اينجا درغ بگن كه اين موسسه مشكل نداره من الا سه ماهه دنبال دويست ميلين پولم هستم ندادن كه هيچ سودشم ندارن بدن (37255)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۵ ۲۱:۲۸:۵۸
فعلا با توجه به حسابرسي و بلوکه شدن يک سري حساب ها وضعيت بعضي شعبه ها تا آخر آبان همينجوري هست (37674)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۵ ۲۱:۳۰:۲۳
شعبه قلهک مشکلش حل شده فعلا شعبه سعادت آباد و اکباتان اوضاع خرابه پول ندارن (37676)
 
نوري
Canada
۱۳۹۴-۰۷-۱۸ ۰۶:۰۶:۴۹
اونهايي كه اينقدر سنگ اين موسسه رو به سينه ميزنن يه سري برن شعبه قلهك ولواسان ومردم بيچاره سرگردون رو ببينن وبعد بيان اينجا درغ بگن كه اين موسسه مشكل نداره من الا سه ماهه دنبال دويست ميلين پولم هستم ندادن كه هيچ سودشم ندارن بدن (37256)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۷-۲۹ ۱۸:۱۲:۱۵
امروز جلوى همه شعب شلوغ بود كلاهبردارى تا چه حد دزداي كثيف پولمون بديد (37525)
 
مهران
۱۳۹۴-۰۸-۰۴ ۱۸:۳۰:۰۸
امروز شعبه اکباتان هم پول نمی داد
ولی شعبه فردوسی گیشا پاسداران عادی بود روال کارشون
خودشون میگن به خاطر حسابرسی واسه مجوز تا آخر آبان همینجوریه (37632)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۷:۱۰:۰۸
چرا هیشکی از این ثامن الحجج نمیاد جواب بده که اوضاع شعبه های تهران تا کی میخواد اینجوری داغون باشه. (37767)
 
علی
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۳:۲۲:۳۵
دوستان طبق آخرین اخبار مقداری سنگین از پولهای ثامنالحجج را بانک مرکزی بلوکه کرده و برای دادن مجوز باج بزرگی ازش میخواهد اگه این باج بده خودش جمع میکنه اگر نده مطمعنا زمینش میزنن .... دعوا دعوای سیاسی و اگر افراد تازه به دوران رسیده دولت جدید و پشت پرده آنها این موسسه دیگه برایشان سودآور نباشه با سنگ ااندازی های فراوان زمینش میزنن امیدوارم اقای میرعلی مدیرعامل و گروهش بتونن این دام سیاسی را جمعش کنند . (37815)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۵:۰۸:۴۰
دوست گرامی همه رقیب دارند دشمن دارند حتی تو کارهای اقتصادی خرد کارهای کلان که جای خود داره اما شما نباید نقطه ضعف داشته باشی بهانه دستشون بدی وقتی کارت قانونی باشه اساس داشته باشه هیچکس نمیتونه زمینت بزنه با لجبازی و زور مداری که نمیشه موسسات دیگه دارن چیکار میکنن اینها هم همون کار رو بکنن ودیعه رو تامین کنند سیصد میلیارد تومن اسمشونو تغییر بدن حسابرسی بشن که دارن میشن هیئت مدیره مورد تایید بانک مرکزی رو تشکیل بدن اگر بانک مرکزی زیاده خواهی میکند رسما به کمیسیون اقتصادی مجلس و مراجع مربوطه گزارش بدهند و شکایت کنند راه دیگه ای نیست طبق قانون مصوب امسال مجلس اختیار این موسسات به بانک مرکزی سپرده شده که آنهارا منحل کند یا ادامه بدهند قبلا چنین اختیاری نداشت حالا چه باید کرد هیچ تمکین به قانون (37930)
 
Germany
۱۳۹۴-۰۸-۱۰ ۱۷:۰۸:۲۶
سلام.من دیروز شاهد بودم جلوی شعبه اکباتان موسسه ثامن الحجج خانومی برای دریافت 500 هزار تومان گریه میکرد.چقدر.اینها پست و کثیف هستند.دست همه تو1 کاسه است.بانک و موسسه و دولت .فقط بلدن مردم رو تلکه کنن.کثافتها. (37885)
 
علی
۱۳۹۴-۱۱-۱۳ ۱۵:۵۵:۵۹
چرا اینقدر بدبین هستی دست هیچ کس تویکاسه نیست عزیزم فقط حوصله داشته باش حل میشه ماها فرزند عجله هستیم (39942)
 
سلیم
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۰۸:۱۹:۱۷
نظرتون راجع به موسسه کارسازان آینده(نور) چیه ؟ اگه کسی.تجربه ای داره از این موسسه بگین ممنون میشم (37907)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۳:۵۵:۱۲
نترسین دارن روزی یک میلیون تومان پولا رو پس میدن (38353)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۳:۵۸:۵۰
امروز موسسه بودم قرار شده روزی یک میلیون تومان به سپرده گذارا پرداخت بشه (38354)
 
کارمند بانک ملت
Romania
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۲۲:۱۸:۵۰
سلام دوستان خودتونو گول نزنید موسسه ثامن الحجج کاملا ورشکسته شده تو کرمان درگیری شده توی شعبه هاش امیدوارم مردم درس عبرت بگیرن و دیگه سرمایه شونو تو این موسسات بی ریشه نزارن .... (38442)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۲۲:۳۸:۴۸
فقط موسسه ثامن الحجج (38462)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۷:۳۱:۳۱
............................................................................................................................؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (38541)
 
امین
۱۳۹۴-۰۹-۰۳ ۱۵:۱۲:۳۷
سلام سربدار
شما چه سودی میبرید ؟؟؟؟؟ از شایعه سازی (38451)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۳ ۱۶:۱۱:۵۴
الاغ یک بار پایش به پل برود دیگر بکشی اش از آن پل عبور نمکند. اما مسئولین اقتصاد ما چند بار پایشان به این پل رفته بازم اندازه الاغ نمی فهمند! وقتی سود ها کم شود مردم پولشان را میگیرند وبازار دلار و سکه و... غیره جان میگیرد ومنابعی برای بانک نمی ماند که به تولید وام بدهد اینقدر این آش را به نزنید بانکها را قانونمند کنید. (38452)
 
جلال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۰:۵۰:۲۵
من که هه دارائیم 100میلیون تومان بوده و به موسسه ثامن الحجج دادم ، اینجوری که مشخصه خدا به خیر گرداند. لطفا کسی مرا راهنمایی کند!!! (38467)
 
فاطمه
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۹:۱۴:۳۲
سلام من تازگی پول گذاشتم تو این موسسه که این اتفاق افتاد،مملکت ما همش دست ی عده کلاهبدار و دروغ ی عده که شکمشون سیر و حال گرسنه ها ذو نمیفهمند لعنت بر این سیاستمدار های خدانشناس (38469)
 
مهرداد
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۳:۴۶:۲۶
آقا من موندم حالا باید چیکار کنیم (ثامن الحجج) (38472)
 
حسینی
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۲۰:۴۱:۲۹
خدا لعنتتون کنه مردم را بیچاره کردین خوب بیاین تکلیف مردم رو روشن کنیید اگر ثامن الحجج مجوز نداشت چرا گذاشتین 18سال کار کنه ما دارییم ور شکست میشیم واسه مشکلات شما با این موسسسه مسولین تو رو خدا تکلیفو روشن کنیید (38473)
 
آرمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۲۲:۵۸:۵۴
اقا تمام مشتریا حق دارن پول خودشونو بردارن ولی یکم منصف باشید چطور انتظار دارید یه موسسه یا یه شعبه پولی که طی چند سال سپرده شده یک روزه پس بده؟اگه اینقدر عجله دارید لطفا با بدهکاران وام هماهنگ کنید که بدهیشونو پرداخت کنن.فکر کنید سود پولتون از کجا میومده که تا ماه پیش می گرفتید بعد بیایید بگید همه ی پولمو الان میخوام. (38483)
 
ارش
۱۳۹۴-۰۹-۱۰ ۱۴:۴۴:۲۳
واقعا چگونه میشه این همه مدت این موسسه کار کنه و الان تازه یادشون بیفته که مجوز نداره ٬اینقدر مردم را بدون خرد تصور میکنند واقعا برای مسولین متاسفم (38491)
 
جم
Romania
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۰۸:۳۳:۲۶
واقعا تاسف بار هستش که یک موسسه به صورت گسترده و به قول خودتون توی اقصی نقاط کشور شروع به فعالیت کرده اون هم نه به مدت 3 الی 4 ماه ...چندین سال و بعد بانک مرکزی و به قول دوستان نور چشمی ها که منافعشون به خطر افتاده یادشون افتاده که این موسسات غیر مجاز هستن.
به نظر من اگر مملکت روی اصول درست داره پیش میره اول باید ریاست محترم بانک مرکزی اصلاح بشه.
که متاسفانه پیش نمیره.......... (38523)
 
France
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۰۸:۰۰:۳۲
سلام مگر بقالی است که مجوز نداره اگر نداره پس چرا اینقدر شعبه .پس کار از بالا خرابه (38527)
 
محمدعلی خاکسار
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۸:۲۰:۱۳
درود بر بانک مرکزی که اینقدر بیخیار است که یک موسسه مالی باتابلی مجاز کار می کند بعد ازچند سال مگوید قیرمجاز (38538)
 
امیر
۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۲۳:۳۴:۱۹
اقا اگه مجوز نداشت این بانک مرکزی بوق بود تو این همه سال . خودشون که غرقند تو پول مردمم به درک فدای قالپاق لاستیک ماشین خارجی بچه شون (38811)
 
سالار
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۱:۱۴:۴۴
باسلام..بخدا این مردم گناه دارن اینقدر اذیت نکنید .آخه چرا کاری میکنید مردم یا سپرده گذاران دیگه به نظام بانکی بی اعتماد باشن..من خودم نه بانک دولتی ونه شخصی دیگه اعتماد نمیکنم.طلاهای خانمم را فروختم تا یع وام بگیرم. امروز رفتم بع بانک دیدم مدلهای مختلف ریس شعبه حرف میزنه ..از خدا بترسین مردم گرفتارن همه..اختلاف خودتونو بین مردم نکشید ..این مردم سزاوار این همه اذیت و آزار نیستن..همون امام رضا جواب شما را بده ...من از شخص رییس جمهور خواهان این هستم خودش مستقیم این مشکل مردم را حل کنه..شب عید چیزی نمونده به جای عیدی پول خودمونم نمیدین به ما.....واقعا برای مسولین بانک مرکزی متاسفیم.....۹۴/۱۰/۱۰ (38938)
 
جلال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۰-۲۰ ۱۰:۰۸:۳۰
این جمله آقای مسئول میباشد ، لطفا کم تفکر کنید : کبر کمیجانی در حاشیه همایش نقش روابط عمومی‌ در صنعت بانکداری در جمع خبرنگاران در خصوص اقدامات بانک مرکزی برای برخورد با مؤسسات غیرمجاز اظهار داشت: طی یک سال و نیم اخیر، سیاست‌های بانک مرکزی در ارتباط با مؤسسات غیرمجاز و ساماندهی آنها شفاف بیان شده و به تدریج با شناخت دقیق‌تری که بانک مرکزی از موقعیت مؤسسات غیرمجاز حاصل کرده است، گزارش‌های لازم را دراختیار مسئولان و مقامات کشوری قرار داده است. (39190)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۰-۲۰ ۱۴:۴۸:۴۸
بابا به خدا همه فهمیدیم چی به چیه بدبخت شدیم یکی یا یه مرد یه فکری بکنه ما به پولمون برسیم (39197)
 
شهرزاد
۱۳۹۴-۱۰-۲۷ ۱۵:۱۱:۵۲
بخدا من مستاجرم صاحبخانه آشنا بود از ما ودیعه نگرفت من احمق هم پولمو توی قامنالجج گذاشتم توروخدا البته اگه خدارو قبول دارید تکلیف مارو زودتر پشخص کنید اگرهم خدارو قبول ندارید واگذار همتون به همون خدایی که بالای سرمون ه هم پجوز نداشت چرا خودتون موسسه هارو نبستید شلید خودتان هم ذینفعید تلله اعلم (39469)
 
بهرام عباسی
۱۳۹۴-۱۱-۰۲ ۱۱:۲۹:۲۸
سلام.تکلیف سرمایه گذاران موسسه چه میشه؟تکلیف سود. (39685)
 
مرتضی
۱۳۹۴-۱۱-۱۳ ۱۵:۵۱:۱۳
سپرده گذاران عزیز مطمئا"باشید تمام سود سپرده هاتون تاسررسید قراردادبهتون پرداخت میشه اصلا"نگران نباشید (39941)
 
علی
۱۳۹۴-۱۱-۲۳ ۰۹:۵۰:۲۲
من میگم چه سازماندهی خوبی کرده بانک مرکزی،گفته سپرده های کلان ثامن الحجج رو نگه دارید،خرده ها رو هم بدین که جا نداریم،میدونی به رابطه ی بانک مرکزی وپارسيان چی میگن،همسفرگي،میدونی رابطه بانک مرکزی،وسپرده های ثامن الحجج چیه،صیادی (40303)
 
عسل
۱۳۹۵-۰۳-۰۴ ۱۰:۵۲:۱۱
خدا لعنت کنه همه کسایی که برای منافع خودشون دارن نون تو سفرهای مردم و جوونای مملکت برمیدارن میذارن تو سفره خودشون ..........فقط میتونم بگم ما ازتون نمیگذریم خدا هم از شما نگذره که با اسم خدا ولی برای منافع خودتون با سرنوشت جوونای این موسسه بازی میکنین...... (42029)
 
علی
United States
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۰:۱۱:۱۲
بنده مستاجر هستم وباتوجه به فصل جابه جایی وثبت نام مدارس صاحب خانه جوابم کرده ومخواهم جابجا شوم با صاحب خانه درگیر شدم علت این کار موسسه بوده (42294)
 
محسن
Kuwait
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۰۰:۲۹:۵۵
دوماه دارم میرم ثامن پولمو نمیدن چرا به دروغ می نویسید ما پول گرفتیم لطفا با خودتون روراست باشید (44007)