کد مطلب: 12714
 
سیدعلی کوشکی از وعده نگرفتن حقوق تا خرید ماشین 140 میلیونی
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۲
 
اولین باری که نام سید علی کوشکی برای شهرداری سبزوار مطرح شد سال 92 در جلسات انتخاب شهردار بود. یکی از قول های او در برنامه هایش این بود که حقوقی دریافت نمی کنم. آن سال کوشکی شهردار نشد ولی سه سال بعد شورا تصمیم گرفت کوشکی شهردار سبزوار شود. ولی اکنون که کوشکی بر منصب شهرداری تکیه زده حقوقش را که می گیرد هیچ؛ اقدام به خرید یک دستگاه خودرو سوزوکی ویتارا به مبلغ حدودی 140 میلیون کرد. اما این خودرو را کمتر کسی دیده است. ویتارای آقای شهردار بیشتر وقت ها در پارکینگ زیرزمین شهرداری پارک است و شهردار جهادی فقط برای سفرهای بیرون شهری و گردش های شبانه اش در سطح شهر از این خودرو استفاده می کند. جای سوال است که چطور وقتی شهردای یک سطل زباله را مدت ها در حیاط شهرداری می گذارد تا مردم ببینند و اگر گلی می کارد حتما خبرش را منتشر می کند چرا درباره خرید این ماشین هیچ خبری ارائه نمی کند. سوال مهم تر اینکه شورای شهر با چه منطقی خرید ماشین 140 میلیونی را مصوب کرده است؟ و راستی چرا کسی که ادعای عدم دریافت حقوق می کرد حالا باید ماشین 140 میلیونی سوار شود؟ مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند که ادارات باید از تولید داخلی استفاده کنند ولی حالا 140 میلیون از جیب مردم برای ماشین خارجی هزینه شده است.


توضیحی درباره خبر فوق

اسفند سال گذشته مطلبی در پایگاه خبری سلام سربدار درباره خرید ماشین حدود ۲۰۰ میلیونی برای شهرداری منتشر شد. این مطلب سوالی بود در رابطه با نیاز به خرید این ماشین توسط شهردار و اینکه چرا درباره این ماشین هیچ اطلاع رسانی صورت نگرفته بود.

اما در این مطلب یک اشتباه و یک سوتفاهم صورت گرفته است. در بخشی از آن مدعی شد که سیدعلی کوشکی در جلسه دفاع از برنامه هایش در سال ۹۲ گفته در صورت رای شورای شهر به او، به عنوان شهردار حقوقی از شهرداری نگیرد. هر چند در زمان نوشتن این مطلب با تعدادی از حاضرین در آن جلسه مشورت و این صحبت سیدعلی کوشکی تایید شد ولی بعد از پیدا کردن صوت جلسه مشخص شد «حقوق و مزایا قانونی برابر احکام صادره» عبارتی بود که وی استفاده کرده است.

همچنین در بخش دیگری از مطلب برای اینکه گفته شود از این ماشین در ساعاتی که کمتر در معرض دید مردم است استفاده می شود عبارت« گردش شبانه» آورده شده که به هیچ وجه منظور استفاده شخصی از اموال شهرداری توسط شهردار نبوده است.

اما کماکان دو سوال اصلی درباره خرید این ماشین وجود دارد. در شرایط نامناسب اقتصادی دولت و مردم در این سال ها، چه نیازی به خرید این ماشین از جیب مردم وجود داشته در صورتی که شهرداری ماشین های با کیفیت مناسب داخلی را در اختیار دارد؟ و چرا تا قبل از انتشار این خبر سلام سربدار در اسفند سال گذشته، این ماشین در ساعاتی شلوغی در سطح شهر استفاده نمی شد و هیچ اطلاع رسانی در باب خرید آن صورت نگرفت؟
Share/Save/Bookmark