کد مطلب: 12650
 
فقدان زیرساخت فرآوری زعفران در سبزوار
دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۵
 
مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: 85 درصد از کل 6 تن محصول تولیدی زعفران این شهرستان به دلیل نبودن زیرساختهای کافی برای فرآوری آن به خارج از سبزوار منتقل می شود.
منصور برغمدی روز دوشنبه فرآوری را شامل پاک و بسته بندی کردن زعفران ذکر کرد و گفت: هم اکنون 6 شرکت فرآوری بهداشتی دارای برند و صنایع بسته بندی در شهر سبزوار و بخش ششتمد این شهرستان فعالیت دارند.

وی هدف از فرآوری زعفران را بهره وری بهتر از این محصول ذکر و بیان کرد: اگر تمامی محصول زعفران در داخل شهرستان به فرآوری برسد علاوه بر افزایش صادرات این محصول می تواند در اشتغالزایی نیز موثر باشد.


مدیر جهاد کشاورزی سبزوار همچنین گفت: امسال 19 درصد از مجموع 6 هزار کیلوگرم زعفران تولیدی شهرستان به میزان هزار و150 کیلوگرم از طریق اداره تعاون روستایی از کشاورزان به صورت تضمینی خریداری شد.

وی افزود: زعفران کشاورزان با توجه به کیفیت محصول از قیمت پایه 43 میلیون ریال تا سقف 57 میلیون ریال خریداری شد. 40 درصد قیمت به صورت نقدی و بقیه طی سه ماه به کشاورز پرداخت می شود.

او ادامه داد: 85 درصد زعفران سبزوار در بخش ششتمد تولید می شود و سه هزار و 700 بهره بردار در این بخش فعالیت می کنند.

سبزوار دارای 35 هزار هکتار زمین زیر کشت است که هزار و 500 هکتار از آنها به کشت زعفران اختصاص دارد. سبزوار در فاصله 230 کیلومتری غرب مشهد واقع است.
Share/Save/Bookmark