کد مطلب: 10454
 
اجرای برنامه استعدادیابی همگانی دو و میدانی در سبزوار
سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۳
 
رئیس اداره ورزش و جوانان سبزوار گفت: برنامه استعدادیابی همگانی دو و میدانی در سبزوار اجرایی می‌شود.
مجید نصرالله‌زاده با بیان اینکه هیئت کبدی سبزوار در چند سال اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است، اظهار داشت: این هیئت در این مدت فعالیت خوبی داشته و توانسته موفقیت‌های بسیاری را در سطح استان به‌دست آورد.

وی با اشاره به اعزام دو تیم کبدی ساحلی شهرستان به مسابقات لیگ قهرمانی باشگاه‌ها و دسته‌جات آزاد کشور، افزود: تمرینات این دو تیم در محل زمین اختصاصی ساحلی سبزوار که در استادیوم شهید مظهری این شهرستان است، در حال برگزاری است.

نصرالله زاده با بیان اینکه این مسابقات چهاردهم تا شانزدهم مرداد ماه برگزار می‌شود، اظهار داشت: این مسابقات به‌مدت ۳ روز در استان خراسان شمالی و در شهرستان بجنورد برگزار خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح استعدادیابی دو و میدانی در سبزوار، خاطرنشان کرد: این طرح با همکاری هیئت دو و میدانی استان خراسان به‌صورت مرحله‌ای برگزار می‌شود و پیکرسنجی توسط کارشناسان صورت می‌پذیرد تا دومیدانی کاران مستعد در رده های سنی ۷۸ تا ۸۱ شناسایی و معرفی شوند.

نصرالله زاده با تاکید بر اینکه دو و میدانی شهرستان در کشور دارای جایگاه خاصی است، یادآور شد: سبزوار در بخش بانوان، نوجوانان و رشته های ۱۰۰ متر، ۲۰۰ متر، ۳۰۰۰ متر و ۴*۱۰۰ متر دارای رتبه‌ها و مقام‌های کشوری است.

رئیس اداره ورزش و جوانان سبزوار در پایان تصریح کرد: در سال گذشته حدود ۱۹۰ ورزشکار سازمان یافته در رشته دوومیدانی در شهرستان به ثبت رسیده اند که سعی داریم با اجرای برنامه‌های همگانی و استعداد یابی این آمار را تا مرز ۲ برابر در شهرستان افزایش دهیم.
Share/Save/Bookmark
مرجع : تسنیم