کد مطلب: 12669
 
محور پر تردد سبزوار- نيشابور از خدمات امداد و نجات محروم است
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۳
 
رئيس پليس راه سبزوار با بيان اينکه حدود 55 کيلومتر از محور سبزوار – نيشابور در حوزه استحفاظي پليس راه اين شهرستان قرار دارد، گفت: هم اکنون اين محور براي خدمات رساني به زائران و مسافران محروم از خدمات امداد و نجات جمعيت هلال احمر و آتش نشاني است.
علی فتحی اظهار کرد: سالانه تعداد زیادی از مسافران امام رضا (ع) از محور سبزوار – نیشابور عبور می‌کنند و حدود 55 کیلومتر از این جاده در حوزه استحفاظی پلیس راه سبزوار قرار دارد.

وی یکی از مهم‌ترین مشکلات محور سبزوار – نیشابور را نبود پایگاه امداد و نجات جاده‌ای برای خدمت‌رسانی به مسافران و زائران دانست و افزود: در صورت وقوع هرگونه حادثه رانندگی در این محور، نیروهای امدادی جمعیت هلال‌احمر سبزوار از کیلومتر 35 محور سبزوار- بردسکن باید 85 کیلومتر بپیمایند تا سر صحنه حاضر شوند.

رئیس پلیس‌راه سبزوار ادامه داد: همچنین اگر در کیلومتر 10 سبزوار - نیشابور یک خودرو به پایین پرت و آتش بگیرد و نیاز به امداد و نجات باشد، کسی برای خاموش کردن آتش نمی‌رود که یک معضل است.

فتحی بیان کرد: درگذشته این موضوع به دست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سبزوار رفع می‌شد، ولی از 6 ماه گذشته تاکنون این سازمان برای عملیات به خارج شهر اعزام نمی‌شود.

وی یادآور شد: رفع مشکل استقرار پایگاه جمعیت هلال‌احمر در محور سبزوار – نیشابور نیازمند عزم جدی مسئولان مربوطه است که هنگام وقوع حوادث رانندگی نیروهای امدادی بلافاصله در محل حاضر شوند.
Share/Save/Bookmark