کد مطلب: 11911
 
۲۰ طرح بهزیستی در شهرستان خوشاب بهره برداری شد
دوشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۳
 
سرپرست اداره بهزیستی خوشاب از افتتاح و بهره برداری ۲۰ طرح عمرانی و خدماتی بهزیستی با هزینه افزون بر یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.
به گزارش سلام سربدار، رضا یوسفی این طرح ها را شامل ۱۷ واحد مسکن مددجویی، ۲ طرح مصالح فروشی و نانوایی تنوری سنتی و یک مجتمع غیردولتی خدمات بهزیستی عنوان کرد.

وی همچنین با بیان اینکه اکنون ۴۰ مددجوی بهزیستی در این شهرستان فاقد مسکن هستند، گفت: پرونده ۳۰ نفر از این افراد برای برخورداری از تسهیلات مسکن آماده شده و ۱۰ نفر از معلولان سرپرست خانوار شهرستان هم به دلیل نداشتن زمین و خانه نمی توانند از تسهیلات کمک هزینه مسکن استفاده کنند.

به گفته وی خانواده های دارای ۲ معلول و معلولان سرپرست خانوار فاقد مسکن که دارای زمین با پروانه ساخت باشند، می توانند از تسهیلات بهزیستی بهره مند شوند و برای دریافت تسهیلات هیچ محدودیتی وجود ندارد.

وی خواهان کمک خیران برای خانه دار شدن معلولان شد و گفت: به خانوارهای دارای ۲ معلول روستایی ۱۸۰ میلیون ریال، ۲معلول شهری ۳۰۰ میلیون ریال و برای خانوارهای دارای یک معلول و زنان سرپرست خانوار هم مبلغ ۸۰ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت می شود.

۸۰۰ خانوار با جمعیت حدود چهار هزار نفر زیر پوشش اداره بهزیستی خوشاب هستند.

شهرستان خوشاب به مرکزیت شهر سلطان آباد با وسعتی بالغ بر ۱۸۸۶ کیلومتر مربع در شمال غربی استان خراسان رضوی قرار دارد.

این شهرستان با حدود ۳۸ هزار نفر جمعیت از جنوب به سبزوار، از شمال به شهرستان اسفراین، از غرب به شهرستان جوین و از شرق به شهرستان­های فیروزه و نیشابور محدود می­شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا