کد مطلب: 11812
 
دروغ عجیب بی بی سی فارسی درباره پدر شعر انقلاب +فیلم
دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۴۳
 
شبکه دولتی انگلیس در دروغ پردازی جدید خود این بار سراغ شاعر نامدار انقلاب رفته و تلاش کرد تا با حربه تحریف و دروغ به کاستن از جایگاه هنری و شخصیتی استاد سبزواری دست بزند.
دروغ عجیب بی بی سی فارسی درباره پدر شعر انقلاب +فیلم
 
به گزارش سلام سربدار، با اعلام خبر درگذشت استاد حمید سبزواری شاعر نامدار انقلاب اسلامی، شبکه دولتی انگلیس به بهانه بررسی عمر هنری ایشان، به تخریب این شخصیت مردمی با چاشنی دروغ پرداخت!

 


بر اساس این گزارش، بی بی سی فارسی که پیش از این نشان داده است علی رغم ادعای دروغین بی طرفی، نمی تواند کینه خود را از هنرمندانی که وفادارانه در کنار انقلاب و مردم ایستاده اند، پنهان کند؛ در گزارش خود تلاش کرد تا با متفاوت نشان دادن نظام جمهوری اسلامی و مردم در نگاه به عناصر هنری، حمید سبزواری را تنها محبوب حکومت و نه مردم نشان بدهد!

 

البته حضور گسترده مردم در مراسم تشییع پیکر این هنرمند صریح، ثابت قدم و موقع شناس پاسخ مناسبی به این ادعای مضحک رسانه دولتی انگلیس بود که نشان داد مردم چگونه برای پاسداشت حمید سبزواری این نام ماندگار و پر افتخار، در گرمای تابستان و با زبان روزه در ماه مبارک رمضان سر از پا نمیشناسند.

 

 

بی بی سی فارسی در ادامه با دعوت از فردی با نام "فاطمه شمس" به استودیوی که ادعا می‌کند در زمینه شاعران انقلاب تحقیقات مفصلی انجام داده است، گامی دیگر در جهت تخریب این چهره مردمی انقلاب این بار با انتساب یک دروغ به استاد حمید سبزواری برمی‌دارد.

 

این فرد که خود را کارشناس شعر و ادب فارسی معرفی می کند در تحلیل خود از شخصیت حمید سبزواری به نقل قول مستقیم خود از وی استناد کرده و می گوید: "حمید سبزواری از جمله شاعرانی بوده که در دهه اول انقلاب علیه شعر نو و روشنفکران سکولار موضع گرفت. و حتی من به نقل و قول مستقیم از ایشان می گویم که ایشان گفته بودند: «کسی که شعر نو بگوید و از قالب های کلاسیک فاصله بگیرد به آرمان‌های انقلاب خیانت کرده و با انقلاب اسلامی مشکل دارد!» و ما شعر های ایشان را که نگاه می کنیم همه شعر های ایشان در قالب های سنتی هستند !"

 

 

گرچه پیش از این بارها بی اطلاعی و دروغ پراکنی افراد به اصطلاح کارشناس بی بی سی مورد اعتراض مخاطبین قرار گرفته است، اما درباره این دروغ "فاطمه شمس" باید گفت که مرحوم سبزواری در طول عمر هنری خود دهها شعر نو را سروده و در دو دفتر شعر وی با نام‌های "سرود درد" و "سرود سپیده" که در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی با مقدمه آیت‌الله العظمی خامنه ای به چاپ رسیده است، بیش از 46 شعر نو قرار دارد و حال با این مستندات باید از این فرد که مدعی است تحقیقات گسترده ای در احوالات شاعران انقلاب داشته است این سوال را پرسید که چگونه این ادعای دروغین را با وجود آثار استاد سبزواری به ایشان منتسب کرده است؟

دانلود فیلم
گفتنی است سلسله اخبار دروغ بی بی سی فارسی در هفته های گذشته از انتساب خبر دروغ به آیت الله سیستانی گرفته تا سندسازی برای امام خمینی، موجب گردید تا کمپین های مختلفی در فضای مجازی علیه رسانه دولتی انگلیس شکل بگیرد و اقدام این شبکه در انتساب یک دروغ آشکار به شاعر نامدار انقلاب اسلامی در ادامه دروغ پردازی های این شبکه خود نشانگر ماهیت اصلی آن می باشد.

Share/Save/Bookmark
مرجع : جام نیوز