کد مطلب: 10606
 
شیوه ای عجیب برای افتتاح شبکه آب روستایی در روداب!
دوشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۳۹
۴
 
به گزارش رصد، وبلاگ روستای برگو نوشت: یکی از مسئولین روستای چاه شند در گفتگویی از شیوه جدید آب‌رسانی شرکت آب و فاضلاب روستایی سبزوار به روستای چاه شند خبر داد.
به گفته وی، سال گذشته فرماندار و تنی چند از مسئولین برای افتتاح پروژه آب‌رسانی روستای چاه شند به این روستا می روند و ازآنجاکه کار لوله‌کشی و آب‌رسانی به این روستا تکمیل‌نشده است و ضمناً باید شبکه آب‌رسانی در این روز با حضور مسئولین افتتاح بشود، شرکت آب روستایی با ابتکار جالب خود، لوله آب ورودی به روستا را به یک تانکر حمل آب متصل می‌کند تا هم مسئولین ببیند که از لوله‌ها آب می‌آید و هم از این افتتاحیه فیلم و گزارش های لازم تهیه شود.

ساعتی پس از خروج مسئولین از منطقه و پس از رفتن تانکر آب، اهالی روستا متوجه می‌شوند که آب ندارند چراکه عملیات آب‌رسانی به این روستا نیمه‌کاره رهاشده است.

نکته جالب‌تر این که پس از گذشت یک سال هنوز در این روستا آب شرب وجود ندارد و پیگیری‌های اهالی روستا تاکنون نتیجه‌ای در برنداشته است.

 

این مسئول روستایی گفت: مسیر نامناسب جهت انتقال لوله آب توسط کارشناسان و پیمانکاران شرکت آب و فاضلاب، آب‌رسانی به این روستا را به تأخیر انداخته و از مسئولین مربوطه تقاضا داریم که به این مهم رسیدگی نمایند.

 به گزارش رصد، رئیس امور عشایری سبزوار در گفتگویی که در تاریخ ۲۹ تیر ماه ۹۱ با خبرگزاری فارس انجام داده است، گفته است: «اعتبار اجرای عملیات آب‌رسانی به محله عشایری چاه شند سبزوار، ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است که از محل اعتبارات ملی تأمین‌شده است.

محمد نبوی‌فرد مدت‌زمان اجرای طرح را ۳ ماه اعلام کرد و افزود: در راستای گسترش شبکه آب‌رسانی به محله‌های عشایری، عملیات اجرای شبکه آب شرب چاه شند از محل مجتمع ظفر شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان به حجم ۲۳ کیلومتر به‌منظور بهره‌مندی ۵۷ خانوار عشایری آغازشده است»
وی در تاریخ ۲۵ خرداد ۹۰ نیز از افتتاح خط انتقال آب به محله شند در گفتگو با سبزوار آنلاین خبر داده است.
همچنین صدیق رییس سازمان امور عشایر ایران در تاریخ ۲۱ آبان ۹۱  مصاحبه‌ای را به بهانه شرکت در مراسم افتتاحیه پروژه انتقال آب شرب بهداشتی به روستای چاه شند با خبرگزاری ایسنا انجام داده است.

Share/Save/Bookmark


۱۳۹۴-۰۶-۰۳ ۱۱:۵۴:۲۴
ای جونم..... به خدا کلی خندیدم. این سوژه جون میده برای برنامه تلنگر. خوش به حال فرماندار عزیز که همچنان خواب خوابه. (36167)
 
دشمن حسود
۱۳۹۴-۰۶-۰۳ ۲۳:۵۱:۴۸
از اول اشتباه بوده چون منابع زیرزمینی تامین آب در این منطقه وجود نداره و اگر هم باشه لب شوره (36198)
 
دشمن حسود
۱۳۹۴-۰۶-۰۳ ۲۳:۵۲:۲۳
از اول این همه هزینه کردن اشتباه بوده چون منابع زیرزمینی تامین آب در این منطقه وجود نداره و اگر هم باشه لب شوره (36199)
 
سبزواری
۱۳۹۴-۰۶-۰۸ ۱۲:۱۶:۵۵
اون دور دستها جای خوبی است برای چند سری افتتاح همآمار یره بالا مردم هم که نمی بینند به اسم اونجا میشه دو جور ذخیره ایام انتخابات کرد.یکی اعتبار شهرتیش دومی هم اعتبار پولیش .البته دم سایت برگو وشماگرم که این اراذل رو رسوا می کنید (36250)