کد مطلب: 12668
 
کمبود 500 پرستار در بیمارستانهای غرب خراسان رضوی
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۵
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: بر مبنای شاخصهای مطلوب وزارت بهداشت بیمارستانهای زیر پوشش این دانشگاه در شهرستانهای جوین، جغتای، خوشاب و داورزن 500 پرستار کم دارند که سبب کاهش کیفیت خدمات دهی به بیماران می شود.
علیرضا مسلم روزسه شنبه 3 دیماه به مناسبت روز پرستار گفت: بر مبنای شاخصهای ایده آل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ازای هر تخت بیمارستانی به خدمات 1،8 دهم پرستار نیاز است.

وی ادامه داد: در 6 بیمارستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به ازای هر دستگاه تخت 1،1 دهم پرستار خدمات رسانی می کنند لذا برای رسیدن به شرایط مطلوب وزارت بهداشت حدود 500 پرستار دیگر نیاز است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: هم اکنون 830 نفر گروه پرستاری در بخشها و رشته ها مختلف پرستاری بیمارستانهای زیر پوشش این دانشگاه انجام وظیفه می کنند.

وی همچنین به دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت اشاره و بیان کرد: از سال 1393 تاکنون تعداد تختهای بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با 250 دستگاه افزایش به 800 تخت رسیده است. همچنین با اجرای پوشش بیمه سلامت پرداختی مردم در روستاها برای امور درمانی به سه درصد و در شهرها به پنج درصد کاهش یافته و بیشتر خدمات را وزارت بهداشت بهداشت از طرح تحول به حساب بیمارستانهای کشور تخصیص می دهد.

37 مرکز بهداشتی و درمانی، 194 خانه بهداشت و 6 بیمارستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در شهرستانهای جوین، جغتای، خوشاب و داورزن واقع غرب خراسان رضوی فعالیت می کنند.
Share/Save/Bookmark