کد مطلب: 12154
 
یادداشت دبیر خبر شبکه یک برای مستند «خیرالنساء»:
از دیدن این همه استواری و مدیریت و سرزندگی به خودم بالیدم و به زن بودنم افتخار کردم
جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۵
۱
 
از دیدن این همه استواری و مدیریت و سرزندگی به خودم بالیدم و به زن بودنم افتخار کردم
 
فضه سادت حسینی گوینده و دبیر خبر شبکه یک سیما پس از دیدن مستند "خیرالنساء" یادداشت زیر را در صفحه ی اینستاگرام خود منتشر کرد:

روایت «خیرالنساء» روایت زنانی است که در دلشان حسرت «جهاد» و «شهادت» را دارند،اما امکان نبرد مستقیم و دفاع مقدس برایشان وجود ندارد.

این فیلم روایت شیرزنانی است که در طول تاریخ، پشت جبهه‌ها فعالیت کرده‌اند اما کمتر دیده شده‌اند.

خیرالنساء روایتی زنانه است از شیرزنانی که تاریخ همیشه به وجودشان مفتخر بوده اما دیده نشده‌‌اند.
من در این فیلم زنی را دیدم که الگویی نزدیک و دست یافتنی است برای همه زنانی که هم دغدغه خانواده دارند و هم اجتماع؛ زنانی که می خواهند همسر و مادر خوبی باشند،اما از فعالیتهای اجتماعی‌شان غافل نمانند؛ زنانی که زنانگی‌هایشان را در مسیر صحیح به کار بگیرند،کارهایی را بکنند که هم با طبیعت و جنس زنانه‌شان سازگار باشند و هم نقش مفیدشان را در جامعه ايفا کنند.


اصل دیدن زنان که همواره بعلت وجود رویکردهای منحط و غلط فمینیستی، خط قرمز حزب اللهی ‌ها بوده و حالا در جشنواره عمار به آن پرداخته می‌شود، قوت قلب خوبی است برای ما و قطعاً مایه ناراحتی و دلخوری طیف مقابلی که همیشه برای تخریب انقلاب اسلامی، برای زنان و خانواده‌هایمان نقشه کشیده‌اند.

از دیدن این فیلم لذت بردم، از دیدن دستهای پینه بسته «خیرالنساء» از خودم شرمنده شدم. اما از دیدن این همه استواری و مدیریت و سرزندگی به خودم بالیدم و به زن بودنم افتخار کردم.
بسازید،باز هم چنین کارهای مؤثر و فاخری را که جایشان در سینماهای ما خالی ست.

خداقوت «عماریون »
فضه سادات حسینی
۱۳۹۵/۱۰/۸

تكمله:
ديروز افتتاحيه جشنواره عمار بود،جشنواره اي که فضايش،آدمهايش و فيلمهايش حالم را خوب ميكند! جشنواره اي از جنس مردم!

داستان "خيرالنساء" يك داستان عجيب است، زني كه در اين چند خط نميگنجد. به لطف برادران عماري، فيلم رو قبل از جشنواره ديدم و بشدت تحت تاثير شخصيت عجيب اين شيرزن قرار گرفتم. اين چند خط را همانجا نوشتم اما قطعا در موردش خواهم نوشت،مفصل ان شاءالله!

پ ن ١:
در مراسم افتتاحيه با كلوچه هايي كه خير النساء و دوستانش پخته بودند پذيرايي شديم و ميهمان ويژه افتتاحيه هم بودند، با اينكه حدود ٩٠ سال سن دارند ماشاءالله.

خيرالنساءها و ننه عصمت ها و خاله سكينه ها و هزاران شيرزن گمنام ديگر،الگوي زنان سرزمين منند!
زناني ك همسري و مادري كردند و از فعاليتهاي اجتماعي شان بازنماندند!

پ ن ٢:
عمار رويش انقلاب است، برخاسته از قيام نهم دي، روز بصيرت ،روز راي آري دوباره به جمهوري اسلامي ايران.سر رهبر مقتدر و مردم هميشه بصير و در صحنه مان سلامت كه خنثي كننده فتنه ها بوده اند و خواهند بود ان شاءالله.
Share/Save/Bookmark


مهدی
Italy
۱۳۹۵-۱۱-۰۴ ۰۸:۰۳:۰۲
ان شاءالله (43513)